Прво тромесечие од бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од LusySkyDiamonds, 3 април 2014.

 1. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  @naturallmess јас обожувам краставици посебно за доручек некако ме освежуваат :D но не со кисела вода хехехе :l:
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DELFINA81

  DELFINA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Девојки здраво на сите.Имајте лесна и убава бременост до крај.Јас сум нова на оваа тема.т.е.тазе трудничка..:D Не знам точно која недела сум..5 ли 6 ли.На 11.06 ќе одам на прв преглед па докторот ќе ми каже точно.Дај боже да е се во ред кај сите.Па ќе споделуваме искуства овде. :inlove::inlove::inlove:
   
  На tina2018, Broki5, Krofna* и 5 други им се допаѓа ова.
 3. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека до 5ти месец ќе бидам 100ка како што сум тргнала :rofl::rofl::rofl:
  Мислам дека маж ми во кола ќе спие од што ќе нема место на кревет :rofl::rofl:
  Ај да се тешиме ќе слабееме :wasntme:

  Имаш ли некоја комбинација што тие омилена? :inlove:
   
  Последна измена од модератор: 1 јуни 2020
  На Mira1980, naturallmess, wannababy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  јогурт со краставица најомилена :$ иначе ги сакам и со малце лукче :lol: додуша ги јадам и така само измиј си ја олупи ја и грицкај си :rofl:
   
  На naturallmess и bokace1 им се допаѓа ова.
 5. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Мислам дека не поистои нешто подобро од краставица и лубеница :D:D:D
   
  На naturallmess и wannababy им се допаѓа ова.
 6. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  е тоа не сум пробала сеуште но ќе пробам :D
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  24.075
  Пол:
  Женски
  Да си спиеш дури можеш, подоцна со стомак нема да можеш да си најдеш позиција, па несоници, па со бебето нема да имаш врзан сон, и така :)
   
 8. Mince1988

  Mince1988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Девојки си го слушнавме вчера срцето 6 недели и 2 ден најхепи..мислам дека е ова е моја бррменост. Е сега да ве прашам дали е нoрмално да ве пресекува стомако на моменти баш вчера то го пoчуствував фала ви и сите дс си имаме лесна бременост❣
   
  На tina2018, Fatalnata, Grasiela** и 11 други им се допаѓа ова.
 9. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да издржам до Четврток за на контрола . Се мислам бета да проверам .
  Првата недела ипол од кога дознав дека сум трудна имав поголеми симтоми , дури и на кивање и кашлање стомакот доле ниско ме заболуваше . Сега ништо не осекам освен некој бодежи ако седам подолго време .
  Според последна менструација треба да сум 6+6 недели . Се трудам максимално да бидам позитивна оваа бременост ми е најпосакуваното нешто во животот , но и црни мисли ме навасуваат .
  Сабајлево некако негативно се разбудив .
  Мачката што си ја чував една година мојата лепотица ми избега ноќеска и не се врати :worried:
  Добро утро лепотици :inlove:
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Ако тоа ти даде мир спремај се и оди провери подобро негп да седиш да читаш и бараш симптоми и да се тресеш пред ехо . Со симптоми нема правило може да се јави да се изгуби а и 6та недела е уште рано за јаки симптоми пбично знаат кај 8ма да се јават или воопшто да ги немаш :hug::inlove:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Бев на ехо пред 6 дена , ми рекоа рано е . Цело време јанза ме јаде дали правилно се развива и дали сега ќе се види. Можно е и да сум 5+6 недели. Циклус имав на 45 дена а дознав дека сум трудна на 27 ден . Ќе одам да проверам бета , па да се смирам малку :hug:
   
  На Milkiway и CareTee им се допаѓа ова.
 12. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Па може да ти е рано не е ништо страшно ама ако не можеш да не мислиш подобро направи си :)
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Ако ти е за утеха јас на 28 нон стоп добивав и останував трудна последните денови пред да добијам и не можеа да најдат ни сакус па ме вадеа од памет и на крај и срцева акција имаше. Не се секирај ќе имаш добри вести:hug:
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  641
  Пол:
  Женски
  девојки кажете ми требаше за скрининг следна недела , ама докторкава е на одмор од понеделник а понедњлник било рано па ми помести дури за на 22 ри јуни и тогаш ќе бидам 13 +2 а границата за приска била до 13 +6 ја не гледам поента воопшто да ја правам приската ама она е стриктна за приската само што наполнив 32 год ..... да барам второ мислење или да правам порано имате некое искуство?
   
 15. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  Па треба прво на ехо да земе мерки па после да каже за приска дали треба или не..
   
 16. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  328
  Приската секако направи си ја не е ништо страшно , само крв ти земаат, а ако докторката пресметала дека 22 Јуни е во ред тогаш сигурно можеш да почекаш.
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 17. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  641
  Пол:
  Женски
  фала на одговорот :l:
   
 18. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Бев на ехо , сеуште нема плод .
  Ќе чекаме пак една недела во меѓувреме ако не прокрварам . Матичната немаше надеж но пак ќе чекаме исто како и Трајковски што ми кажа . Божјо чудо сакам да се случи. ;( Сега одговарало на 6 недела но без плод :u:
   
 19. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.278
  А не беше бета преку крв да провериш?
   
 20. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Не матичната кога ја прашав за бета да проверам ми кажа нема потреба се водиме веќе по овие мерки. Најверојатно стара инфекција или прородна селекција.
  Можеби ќе се појави , но и таа збореше дека нема знаци празно е внатре.