1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прво тромесечие од бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од LusySkyDiamonds, 3 април 2014.

  1. leonora994

    leonora994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2021
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    449
    Пол:
    Женски
    mila fala mnogu za site soveti, jas samo inhalaciata go pravev a ovie drugite sto mi spomna nisto ne probav, od sega ke pocnam.. jas nemam korona pravev test negativa bev ama ne znam zasto samo kaslam, imam denovi sto kaslam premnogu ama ima i denovi koga sum po mirna
     
    На KonstantinaM му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Lele Gospode mil zlaten na pomosh da si! Bravo! Mnoogu se raduvam, neka raste lepoticata i neka pobedi, da se raduvate site zaedno i da bide se kako shto treba! So Gospod napred!
     
    На ivani30 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Mozebi e alergija vo prasanje, sega so proletta od polen, od cvekinjata od se moze da e, poveke tecnosti, cajcinja, med da omene plukjata, bomboncinja nekoja da vlaznat grlo i ke bide dobro
     
  4. leonora994

    leonora994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2021
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    449
    Пол:
    Женски
    mila odi i konsultiraj i so drugi doktori, ako ti e mala matkata ne e problem moze toa da bide elasticna i da ima mesto za site tamu:hug::hug::hug:.
     
    На SunnyGirl2 и KonstantinaM им се допаѓа ова.
  5. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Teshko e da se donese odluka, Gospod napravil da bidat 3, no oni se doktori i mnogu iskustva imaat i sigurno znaat shto zboruvaat no jas bi otisla na uste edno mislenje, ako i drug doktor go ima toj stav togas mora da soberete sili i shto poskoro da donesete odluka
     
  6. leonora994

    leonora994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2021
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    449
    Пол:
    Женски
    pa mene ic ne mi tekne za alergiata, fala sto mi kaze:l:, da moze i toa da bide
     
  7. ivani30

    ivani30 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    2.631
    Пол:
    Женски
    Фала ти. Да го доживееш ова чувство, нема поубаво. Искрено оф се срце посакувам на сите нас
     
    На Kaja991 и Bebe2021 им се допаѓа ова.
  8. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Kazuvajte nesto za glavobolka, 11 nedela, pritisokot 100 so 50, ispiv koka kola zero, 500ml cedevita, edno tursko kafe, sega e 100 so 60, ama tolku mnogu me boli mi se ide od zid da ja mavnam
     
  9. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.506
    Допаѓања:
    32.627
    Пол:
    Женски
    Парацетамол
     
  10. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Blagodaram, no toa da ne mi go simne uste tolku pritisokot. Sega se izmasirav malku na vratot so lavanda, ako ne mi popushti ke se napijam.
     
  11. Lolipop796

    Lolipop796 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    Само со лесно, баш убава вест и секако дека и јас би се загрижила на твое место, но и би побарала стручно мислење и преглед и од друг доктор. Доколку навистина има проблем и може да се загрозат сите три ембриони да, но јас не би се задржала на едно мислење. Оди кај др Лазаревски он е доста стручен во ова поле.
     
    На Klem4e и S.o.F.i им се допаѓа ова.
  12. Lilijan7

    Lilijan7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2019
    Пораки:
    401
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Парацетамолот не го спушта притисокот. И јас имам низок притисок уште пред бременоста и само со парацетамол ми минеа главоболките.
     
    На Bebe2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Jovana-95

    Jovana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Би сакала да ве прашаам дали некој има како притисок во долен дел на стомак пецкања во јајник и водлест исцедок нонстоп иначе сум 6 недела дали е нормално?
    Ве молаам за одговор
     
  14. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka e normalno, imav i jas takvo peckanje, nokje duri i pojaki bolki, od toa shto citav navodno se shirela matkata se tegnele ligamenti, se pravelo mesto za postelka, za bebe i zatoa taka, a za iscedok jas stavam utrogestan vaginaleti i zatoa non stop sum kako podmocana, mokra, se zirkam non stop da ne e nedaj boze nesto drugo, mislam deka e i toa normalno i koga nema vaginaleti deka dodeka nema miris i boja druga deka e ok, sepak kaj i da e treba da odis na prva kontrola pretpostavuvam pa ke si prasas strucno lice, ovde sekoj so svoeto iskustvo ne veruvam da e kaj site isto.
     
  15. Jovana-95

    Jovana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram na odgovorot mnogu
    Nekogas nema boja nekogas e kako kafeavo ima miris
     
  16. Bebe2021

    Bebe2021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2021
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.580
    Пол:
    Женски
    Hmmm toa e veke diskutabilno, mislam deka e za nekoj vaginaleti shtom ima miris, ili brisevi da se napravat ako ne se praveni odamna, neznam dali ima i chesanje, pechenje ama shtom ima miris ne e samo obicen vodlest iscedok, a ova shto ima plus kafeavo toa imav i jas vo taa nedela ama 2-3 dena i tolku, vikaat nekoj se cistela matkata, nekoj vikaat od shtonse vgnezduval ubavo plodot, neznam ni jas shto da kazam. Koga si na pregled? Utrogestan stavas li? Kolku na den?
     
  17. S.o.F.i

    S.o.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    3.868
    Јас еве и пред бременост сум имала водлест исцедок, скоро секогаш како подмочана.
    Сега е бетер.
    Само што дознав дека сум бремена, водлест исцедок и ми смени мирис, па имав чешање, печење.
    Кога отидов на гинеколог кажав на докторот и ми рече од хормоните настанала промена.
    Ми препиша вагиналетки.
    Сега ставам утрогестан и вагиналетки, веќе немам непријатен мирис ама исцедокот ми се менува прозирен па жолт па темно жолт или повеќе како зелено и јас незнам искрено.
    Ќе морам да правам брисеви да видиме дали има некоја инфекција.

    Извини вака што прашувам, баш те запазив со постот во спонтан абортус.
    Се ли си е во ред со бременоста ?
     
  18. Jovana-95

    Jovana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам на одговорот премногу
    Во ред е се фала му на господ си ја примам истата терапија дека сум со инвитро и строго мирување
    Па сега исцедоков ми се појави па притисок некој човек да не е мирен на контрола за 2 недели па пишав тука
     
    На S.o.F.i му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jovana-95

    Jovana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    На преглед сум за 2 недели. Терапијата ја примам истата дека сум со инвитро
    Пролутех и кринон гел во која недела се праваат брисеви во 12 или може и порано?
     
  20. Lilijana35

    Lilijana35 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да те плашам ама јас предходната бременост завршив со спонтан
    Исто ми почна со кафеав исцедок
    Затоа сега со втората одма брисеви и утрогестан 2х200 и прогестерон инекции