1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

 1. Princess15

  Princess15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Како ли е првиот бакнеж..
  односно како вие го имате сватено .. како ли се прави.
  ајде да видиме :lol: :D
   
  На Monii4eto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  prviot - paaaa.....dobivas pomalce od sto ocekuvas. :D edvaj cekas da se desi, a koga ke se desi vikas-znaci toa bilo toa :)
  mene mi se desi letoto posle 8 odd.
  pretpostavuvam deka ne ti se desil prviot baknez pa prasuvas kako se pravi. moj sovet: ne se optovaruvaj so toa deka ne znaes da se baknuvas - posto znaes. ;) samo ti opusti se, deckoto ke te vodi, a koga ke dojdat usnite blisku- instiktivno ke znaes sto da pravis ;)
   
  На naty66, sToBiToBi, LittlePinky и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Princess15

  Princess15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Па таман ке треба да бидни нештото.. и јас се плажам и бегам.. се тргамм:)
  иначе и некои мои блиски ми велат знаеш иако мислиш дека не знаеш ама јас упорна сум дека не знаам и не попуштам никако!! :oops: :P
   
  На Boka.A и miss.Independet им се допаѓа ова.
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  uf...tvrdoglava si. cela si na mene :lol: se salam ;)
  epaaa.....eve korisen zovet- ne brzaj, ne ja otvaraj ustata kako na zabar, so jaziceto ke osetis sto treba da pravis ;)
   
  На angelche16, LittlePinky, Justinlove и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас од првиот бакнеж бев пријатно изненадена. Партнерот ми беше доста искусен, а јас се покажав како одлична ученичка :lol: :lol: :lol: Одлично беше. Како да сум се родила со тоа. Прекрасно чувство :oops: :D
   
  На sj *O*, RecklessGirl, angelche16 и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  па убаво ти кажа newring така е ќе очекуваш повеќе и кога ќе се случи ќе ти а значи вака било, малку чудно ке се осеќаш ама убаво ќе ти биде особено ако е со личност која ти значи следниот пат кога така ќе ти се приближи не се тргај остави тој да те води ке видиш се ке ти биде инстинктивно едноставно ке полетас кога ке почнете да се мувате,нема да размислуваш за ништо а најмалку дали знаес или не... Со среќа и пиши како си поминала :D
   
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Мене првиот бакнеж не ми беше ништо посебно.Повеќе смешно ми беше.
  Бакнежот е крстосница!Тој одлучува дали започнатото ќе успее или не.Така најточно можеш да сфатиш што чувствуваш спрема некој.Јас бев зацапана до уши во момчето со кое ми се случи тоа, и откако се случи, цак- оладив за момент.Значи не ми бил по мерка.
  Препушти се на чувствата што ги имаш за него.Фантазијата и хормончињата си ја знаат работата.Нема правила, ти сама си ги креираш.Бакнежот е огледало на личноста.
   
  На RecklessGirl, BabyD0ll и Ema007 им се допаѓа ова.
 8. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Eh mene prviot baknez mi se sluci vo 7-mo oddelenie :lol: i mi ostana edinstven so toj decko so koj se sluci :lol: Deckoto bese 8-mo i taka simpatija mi bese i bidna sto bidna se sluci ne bese loso ok mi bese togas,toj poslem toa me barase pak da se gledame da ideme demek :D ali jas se isplasiv od vrska a i prestana da mi se sviga i taka go odbegnuvav i se ostana na toa.......e tek posle 2 godini se fativ so prviot decko so koj imav za prvpat vrska e toj prv baknez so nego mi bese nesto najubavo i poveke toj si go pamtam kako prv :lol: A za toa sto tebe ti e strav ne mu ja misli mnogu opustise,slobodno i ke si dojde samo od sebe
   
  На miss.Independet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Princess15

  Princess15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  уфф. фала за сите совети..ии ке пишам што ке испадни..Али сепак мислам декаа.. пак нешто ке оплескам..
  а иначе и тој ми вика дека сум нај тврдоглавото суштесто што го познава... :(
  а иначе вака сум супер не сум страмежлива девојка..ама кога ке дојди тој до мене кога ке треба да биднии ке се истопамм...!!
  и....
   
  На lana.18 и 13Maca13 им се допаѓа ова.
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  и..кога тогаш ке ти се случи првиот бакнеж :) ..само немој многу да се замараш, да мислиш..опушти се...и биди храбра..ке се случи..со среќа ;) :)
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Првиот бакнеж (француски нормално) се случи на 1 октомври кога бев 8 одд. Колку само го сакав детето ххахах, тој беше една година поголем од мене. Како и да е беше сладок бакнеж, бавен, без лигавења :) Бев тотално стресена за тоа, но пред да се случит фамозниот прв бакнеж се опуштив и само го следев ритамот :) Значит ништо страшно :)
   
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  ехх тоа беше во 8мо мислам 26 март,бевме воелемент, а бидејки не знаев како а и другарките исто на одмор во школо вежбавме на лижавчиње, сега кога ќе ми текне ова ми е многу глупо. А типот, 2 месеци, и сега сме другарчиња.
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Мојот прв бакнеж ми се случи во прекрасниот Охрид, бев осмо одделение, со еден дечко од Радовиш :D После долги години го видов дечкото во Скопје и се здрвив целата, ни збор неможев да кажам а сега да го видам веројатно не би го познала а ни он мене.
  Ах тој Охрид :D
   
 14. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Ахх првиот бакнеж :D секој го памти со ден и со дата :D беше тоа во далечната 2005 на 31.12 околу 18:30 :D
  беше волшебно за мене, баш како на филм со дечкото што доооолго време беше причина за моето забрзано срцебиење и за многубројните несоници, за најголем дел од испишаните страници во мојот дневник и за мојата детска љубовна тајна ;)
   
  На anamarija..xD и DeckoSkopje им се допаѓа ова.
 15. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Јас бев шесто одделение,а тој пето,ама ич не ми беше убаво се сеќавам кога си појдов дома си ги миев забите стопати :lol:
   
  На angelce7, LittlePinky, girl0108 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хмммммммм...убав и ептен очекуван! БЕз припреми, само од себе си дојде. Ама сега кога размислувам...немаше тука љубов...само некоја осмооделенска занесеност...па затоа и немав некои баш вриења во стомак, битно ми беше да не е лигаво :? :D со дечко ми првиот бакнеж ми беше уште поубав...тргни,наведни се,се додека не ме фати со рацете за глава,и морав да попуштам...а не од што не сакав...туку...ме фаќаа некои пеперутки...ми беше срам :oops: ;)
   
  На ane.97 и IfkaS им се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Ух, мене ми беше најодвратен. Беше со еден дечко кој не го ни знаев баш добро, ама онака беше ради реда што се вика. И не беше воопшто како што си замислував...
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.592
  Допаѓања:
  31.675
  Пол:
  Женски
  Првиот бакнеж ми се случи на 12 години. Беше сосема неочекувано.
   
 19. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Катастрофален ми беше првиот бакнеж! Чиста утка... Ама затоа наредниот :P :P :P
   
 20. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  7.048
  Уф прекрасен! Цел живот ќе го памтам, немав поим шо да праам, само се препуштив и учев од партерот. Тоа беше едно лето у Струга и никад веќе не се видов со типот :lol: Баш се сетив да го побарам на фејсбук, ама тешко пошо не му го знам презимето :D