1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Никаков никаков , Катастофа :doh:
    Очекувањата ми беа поголеми , дека ќе биде којзнае што .. и како се повеќе и повеќе се бакнувам , се повеќе и повеќе ми се допаѓа .. :lol:
    Да, имаше нешто магично во првиот бакнеж , нешто што ме водеше до небо , но сепак ќе останам на тоа катастрофа :lol:
     
  2. Nigella-sativa

    Nigella-sativa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    пууу нешто најинтересно ! цел живот ќе го памтам тој смешен спомен :lol:
     
  3. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Доста интересен беше.Доста искусен партнер имав :D Тој водеше,јас само се препуштив на моментот.Меџик :D
     
  4. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    се тресев како ненормална и кога се случи прво имаше едно бљак и после тух ама е смотано..и продолжив како од секогаш да сум знаела како и што :D :D
     
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    bev vo 8 odd,znaci imav 12-13 godini,ne bese kojznae sto,no samata pomisla deka bese prv baknez me asocira na nesto ubavo :lol:
     
  6. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Во осмо одделение 12-13 години?! Да не е 13-14 години?! Нема врска.
    Инаку мене првиот бакнеж ми беше во осмо одделение на четиринаесет години и беше убав ;). Не за друго, туку дека беше со поискусен од мене и јас само го следев. :)
     
  7. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Уффф, јас за ова немам оформено мислење, гледам сите ние, горе-доле, тоа сме го искусиле во тој период од животот.
    Јас првиот бакнеж го имав на распустот помеѓу 8-мо одд. и 1 год. средно.
    Знам со кого и каде ама не се сеќавам што сум чувствувала во моментот, најверојатно не ми оставило голем впечаток и затоа. И демек идевме 1 недела и толку :lol:
    Али затоа бакнежите после тоа ми беа мммм....
    А пак сега со дечкото со кој сум веќе 2 години, секој бакнеж ми е како прв, прекрасно чуство :inlove:
     
  8. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    првиот бакнеж :D :D :D :D коа ќе се сетам се мразам самата себе си ,не заради бакнежот тука заради типот,немаше никаква љубов туку онака чисто да пробам како е :D :D :D се случи летото коа бев 6 за 7 оделение (малце рано) и баш беше онака супер иако и тој не беше нешто искусен
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    првиот бакнеж ми беше во 8мо одд :$ и бешеее.... бљак :D чудно, ма без веза беше :^) и после две недели замислете, го ,,изневерив,, тогашниот дечко :rofl: :rofl: а уште не знаев да се бакнувам како што треба :rofl:
     
  10. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Mene vo 6to kraj na fevruari so decko postar od mene 2 god t.e on beshe 8mo. Si mislev kojznae kolku ubavo ke bide i iako ne go "sakav" sakav da se smuvam so nego, no posle zazaliv. On demek se zaljubi vo mene a ja odvaj cekav da go otkacam. Ni vtoriot ne mi beshe ubav, 3tiot onaka i duri 4tiot mozam da kazam deka toa beshe toa :)
     
  11. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    Првиот бакнеж беше нашто ПРЕКРАСНОО! Во 7одд. со еден од 3год. што многу ми се свиѓаше. Се деси многу спонтано и сега сме ептен добри другари. :D
     
  12. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Првиот бакнеж ми се случи на 14 години и беше на задоволително ниво :lol:
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    на 14 години со тој што ми се свиѓаше :D
    живи смешки, трема... ама се на се убав спомен
     
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    мене првиот бакнеж ми се случи во 7мо,само што завршивме,јас си имав еден симпатија кој беше од скопје (како мали и си одевме на гости си живеевме со неговите родители)и кога доаѓаше кај нас сите женски паѓаа на гас.....беше ептен фраерче...меѓутоа испадна јас да се бакнам со него( а јас неискусна...пфффф)и што се случи,јас уште кога бев во негова близина имав турбуленции во стомакот(пеперутки ми летаа) цела треперев,а кога се бакнавме............мммммммммм цела полетав :angel: некако многу ми беше секси,слатко,и требаше да одиме на друго место јас:
    -Неее седи тука(ќе се бакнуваме-ќе се учам)
    После другото лето си бевме пријатели,па тој замина за Америка и сега го немам видено веќе неколку година....еееееееее детски луди години.....
     
  15. Anita17

    Anita17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Леле тоа беше пред 100 години... хахаха детето беше помало од мене 1-2 години :lol: играевме миженка и се скривме на исто место зад едно буре. Тој ми се нафрли :$ и јас секако дека нема да се отргнам, тоа беше ееееееееј замеене хаха
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Првиот бакнеж...хммм криво ми е што не беше со вистинската личност и што беше избрзано.Беше пред две години,додека бев на летен одмор :) ете така,се друго си беше океј ;)
     
  17. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Мојот прв бакнеж беше на 14 години и беше онака без врска, колку да видам како изгледа тоа...чисто од радозналост, а иначе дечкото не го сакав а идевме 2 месеци :)
     
  18. Lover.Girl

    Lover.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Е јас дефинитивно порано почнав. Мене првиот вистински бакнеж ми се случи уште на распустот после 5 одд. значи немав уште ни 12 години..хаха.. Не беше којзнае што ама добро мали бевме и дечкото беше колку мене. :D :D До денес го памтам и тоа доста јасно се сеќавам како вчера да беше... :inlove:
     
  19. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    аххахаха.. мојот беше на 15 години.. прво што помислив после него беше дека ова го правам прв и последен пат.. бљак.. беше со мојот прв дечко со кој одев 2 месеци :D ама после го променив мислењето за бакнувањето со мојот сегашен дечко :D
     
  20. TheButterfly

    TheButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    First Kiss

    Јас се сеќавам дека се случи некаде во основно,дали бев 5 одделение,не се сеќавам баш најдобро....знам дека беше помал од мене една година....се случи една вечер кога се враќав од тренинг...он ме чекаше пред салата да ме види и тргна да ме испрати дома...и кога стигнавме кај мене пред зграда се сврте кон мене и нагло ме повлече кон него и се се случи сонтано и брзо...и двајцата бевме збунети :lol: