1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

  1. Dreamboat

    Dreamboat Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Prvi poljubac davno zaboravljen :D
    На 13- 14 год.Чудно ми беше тоа кружно вртење со јазикот, па плус прв пат и на двајцата.Ама да кажам беше ок. Па продолжив да се гледам со дечкото уште некој месец.
     
  2. Bella15

    Bella15 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Mojot prv baknez bese najgrdoto ligavenje vo zivotot, barem deckoto da bese nekoj si..tesko go otkaciv i sega e ozenet i me dodade na fb nekolku pati ama nesakam da go prifatam..nekako mi se gadi od nego :D
     
  3. kiss69

    kiss69 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Mojot prv baknes beshe vo 8 odd, edvaj cekav da se sluci no nebeshe taka kako sto ocekuvav no beshe ok
     
  4. Fakelife

    Fakelife Нов член

    Се зачлени на:
    4 август 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    А шо ке биди ако ја бакнеш симпатијата ненадејно во образ или на уста така ненадејно додека седите еден до друг а чувствуваш дека таа не е заинтересирана за тебе '' искусни'' помош
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Не ја бакнувај ненадејно. Појди и најнормално, а ако те одбие почитувај го тоа.
     
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако не е заинтересирана сигурно нема да има позитивна реакција за бакнеж во уста. Зависи како таа те гледа тебе.
    Но, нели никогаш не се знае дури не пробаш. Не мора директно со бакнеж, покани ја на кафе прво, види како ќе се одвиваат работите. Ако покаже интерес, ќе биде и другото. Ама ако си сигурен дека не сака ништо повеќе, има шанси да те одбие. Но, ти барем би пробал и нема да ти стои во глава тој прашалникот што би било кога би било.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Ubavo za tebe
     
  8. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    А кажете ми,кога ви е прв бакнеж се става јазик во уста или прерано е за такви изливи првиот пат или тоа зависи од искуството партнерот па ако е поискусен може ќе очекува повлажен,поинтимен бакнеж?
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако немаш искуство започни со обичен бакнеж, не мора веднаш со јазик. Ако бакнежот е подолг може и француски. Ако партнерот/партнерката е поискусен/а следи го неговото/нејзиното темпо. Нема правило, ниту е филозофија. Како се чувствуваш во моментот, така прави.
    Нежен бакнеж, тоа е поважно, без разлика дали со јазик или не.
     
    На Pacifist и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Ти благодарам за убавото објаснување:)

    Сакам да ми свири Сикс пенс нан д ричр групата со кис ми песната при првиот бакнеж со девојка:)
     
    Последна измена од модератор: 4 октомври 2018
    На candy.cane и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Сум те начекал низ темиве за секс и делуваше доста искусно таму. Од читање литература или сепак искусен, или евентуално овде правење на тошо? :P
     
  12. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Од читање литература за жал...Не знам дали е тоа добро да звучам поискусно или да сум табула раса...Take it or leave it...
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Iztrq

    Iztrq Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    19
    Прв бакнеж на 14г. :D И сеуште сме заедно :inlove:
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.645
    Пол:
    Женски
    Мојот прв бакнеж беше на 14 г одевме божемски една недела и само еднаш се бакнавме.Не бев ни јас ни тој во мене заљубен.Ни разделбата ме болеше и не ми беше важна .За жал дечкото не е жив веќе.Бог да го прости остави сираци;(
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.372
    Леле јас сум бааги слаба у лапање. Мислам, не е проблем, може маратон цела вечер да се лапаме де :lol: , проблемот е кога треба за прв пат да бакнам некој што не го знам, или треперам, или се збунувам од што не знам како да му се фрлам, па затоа секогаш оставам другата страна да ме зграби ако сака да ме залапа оти ако чека на мене ќе си заминам (hollest)

    А првиот бакнеж не знам кога беше, само знам дека беше со машко од Мирц , сите жени го посакуваа , а он мене ми го имаше меракот и се осеќав посебно, онака ѓаволски во себе од што мене ми се пуштил и што сум добила бакнеж од посакуван маж :makeup:
     
    На teressa, Desi1991k, Ava.84 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Првиот бакнеж го памтам беше негде отприлика ко имавме 10-11 години. Игравме семејство, рековме да ги заспијаме децата (куклите) и да се бакнеме. Се бакнавме, незе ја фати срам и избега, па другиот ден се правеше важна нешто и така се разведивме. xD
     
    На marija305 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Prviot baknez mi bese vcera
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Не се сеќавам на првиот бакнеж... Пред 35 години беше...

    Долго мислев дека првиот бакнеж со некој, кажува се'... детски и наивно... Ништо не кажува.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.035
    Пол:
    Женски
    Првиот бакнеж во 8мо одд. Дека сите имаа партнер за нова година само јас не сакав :wasntme: Некој ден пред нова год се договоривме да се запознаеме бидејќи ни годеше муабетот на фб и се запознавме во кафич подоцна шетавме иииии као ајде да ги оставиме друштвото сами уствари за нас ни беше седнавме и еден на друг си појдовме:wasntme: Нежен бакнеж беше почнавме без јазик и завршивме со јазик беа околу 2 3 дооооолги бакнежи но нежни со емоции:inlove:
    Само него го следев и ми беше убаво подоцна ми кажа не верувал дека ми е прв бакнеж затоа што и тој не бил многу искусен ама убаво му било. Си кликнавме изгледа хахах. Долга приказна за нас, во суштина добар бакнеж беше:P
     
    На cresa-jagoda и teressa им се допаѓа ова.
  20. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    33.406
    Пол:
    Женски
    Многу одамна како низ слика ми помкнува... ако се смета за детски бакнеж од забавиште ок е тогаш тој бил прв .