1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

  1. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Уште не сум го имал првиот бакнеж од некој кој ме сака и го сакам. :);(
     
  2. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Првиот бакнеж ќе го памтам цел живот затоа што после тоа тој ден ме удри кола (wtf).
     
    На Elf, VoodooGirl, 17.06.'15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
  4. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Првиот бакнеж...најсмешен, најчуден, најинтересен. Ми бил на 17 години со мојата долгогодишна симпатија.
    И до ден денес кога ќе го видам во град имам некои позитивни не би рекла чувства ами емоции, налив.
    Тогаш седмо небо, па цела се тресев од возбуда, мисли, радости, не можев 3 дена да спијам :rofl:

    Прв бакнеж:party:
     
    На marija1907 и edna_malecka им се допаѓа ова.
  5. Modernistka

    Modernistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2018
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    На 15 години со личноста која ја сакав кај него дома, беше преубаво и премногу се застрамив(facepalm)
     
    На Tamsy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Хм... мислам на 13/14 години.... Очекував блиц бакнеж, а добив француски и побегнав :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  7. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    На 14 значи ужасно :envy: тој беше колку мене 14 год а пушеше цигари, и цела уста му мирисаше на цигари се пренесе мирисот и на мене:envy: уффф бњак:envy:
     
    На Kalince1996 и Tamsy им се допаѓа ова.
  8. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Иако беше пред многу години го паметам сè уште:D
    Јас отидов целата исплашена дека не знам како да се бакнувам и мислев дечкото ќе се разочара и ќе сфати дека ми е прв бакнеж.Кога дојде моментот се поткренав на прсти, затворив очи и бидна.
    Дечкото воопшто не забележа дека ми е прв бакнеж и имавме уште неколку дејтови после(значи не сум била многу лоша:D).
    Многу ми е мило што баш со тој дечко ми беше првиот бакнеж затоа што тој мене ми се допаѓаше, а јас него двојно повеќе.Ги паметам и вториот и третиот, ама секако на првиот ми текнува со насмевка онака детски наивно.:D
     
    На Aleksbonito, Teofil, t.a.m и 2 други им се допаѓа ова.
  9. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    На 16 роденден. Можев и пред тоа, имав понуди, но бев заљубена во тој со кој имавме прв бакнеж и некако имав надеж дека сепак ќе биде со него, па сите ги одбивав.
    Бевме блиски другари, ми се допаѓаше уште од почеток на пријателството, но тој беше во врска со девојка од негово средно. И одеа подолго време. Раскинаа некој месец пред тоа и забележав дека и тој го смени погледот кон мене некако, забележував страст, но никако не признававме чувства.
    За роденден со заедничкото наше друштво ми направија изненадување.
    И додека го отварав неговиот поклон ме праша дали ми се допаднал, не знаел што ми било желба роденденска, што сум сакала за подарок. Му реков дека ми се допаѓа подарокот, но многу повеќе би ми се допаднало ако ми ја подари неговата љубов зошто тоа ми е роденденска желба, да не ме гледа повеќе како пријателка. Ме бакна и останатото е историја, бевме во врска и ние долго време.
    Прва љубов, прв бакнеж, прв секс, се ми беше со него. Убави спомени иако не сме заедно сега.
    Не се каам што го почекав за прв бакнеж него, се беше преубаво и филмски. Поубаво од што имав замислено.
     
    На NoirSerpentine, Dudo, MrenaRiba и 3 други им се допаѓа ова.
  10. MrenaRiba

    MrenaRiba Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2013
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    1.282
    Пол:
    Женски
    На 15 години мислам. Не ми е ни ништо битно, не го паметам многу, 3 години беше постар дечкото од мене, само таа вечер излеговме и толку. Не беше нешто романтично.
     
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Prviot baknez ne go pamtam. So posledniot decko prviot baknez bese wow. Toj se strese bukvalno. Preubavo, i nema da go zaboravam samo toj baknez. Se drugo padna vo voda. Sega sekogas koga vrvam na toa mesto - se sekavam na toj baknez. Mi fali budalata. Sekoj den sum na sekunda do toa da mu pisam pak. Ama koga ne e pisano toa e....sudbina
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. justonequestion

    justonequestion Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2021
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.706
    Допаѓања:
    72.603
    Пол:
    Женски
    Не сум сигурна точно како беше, сум подазборавила :rofl: Бев на одмор на езеро со моите и сестра ми кај пријатели во куќа. Па со нивното девојче се здруживме со деца што беа таму, исто од нашиот град. А јас се запознав со еден Виктор и незнам како паднал таков договор, ама на плажа приквечер беше 7,8 се бацивме дури еднаш :rofl: После не се видовме пак, мислам си отидовме ние :?: Немав никаков контакт со него. Знам само дека имаше сестра близначка, Викторија :D А имав иначе 13год, пред да почнам 8мо одд :lol: После сигурно некои 2г не бацив никој :rofl:
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Paris hilton

    Paris hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    439
    Lele koga mi tekne deka bev vo dupki depresii zatoa sto mojot prv baknez go imav na 17 godini, mi doaga smesno, dobro mozebi stvarno bese kasno ama sto da se pravi
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    На 12 години. Со симпатијата. :$
     
  16. Mongolka

    Mongolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2021
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    571
    Пол:
    Женски
    Ептен филмски.
    Бевме првпат на одмор сами другарки во Струга, ние 3 а они 4.
    Тој што ми се пушташе не ми се допаѓаше, туку тој што седеше во ќош повлечен. Среќа кажав на еден од неговите другари и дознав дека и јас сум му се допаѓала.
    И така групно се договоривме е утре ќе се муваме сите.:D
    Препотресена бев за бакнежот, беше слатко, ама со оглед на моето неискуство не знам на него колку му се допаднало.:D
    Поминаа 15 години од тогаш, а мене секогаш ќе ми остане мил, единствен бивши што го имам на социјални мрежи и иако немаме контакт, убави спомени ми носи кога ќе ми излезе некоја слика од него.:)
     
    На Dudo и The Kole.MKD им се допаѓа ова.