1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

  1. Dannyella

    Dannyella Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    17
    па првиот бакнеж беше прекрасен ... Неочекувано со момче со кое мн се дружев и сеуште се дружам ... Ме бакнаа неочекувано ... тој се имал мувано пред тоа мн пати ... и се зачуди коа му реков дека ми и прв бакнеж ... тоа се примети коа после бакнежот сум се тресела многуу =)) Си призна и он дека му било убавоо ... Денес коа се потсекам на тоааа сум среќна што имам НАЈУБАВ прв бакнеж ... Камо секој бакнеж да е како тој =) :*
     
  2. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Беше дождлива ноќ, 19 Февруари тој дојде да сме се виделе, ме покани да прошетаме.Се согласив.
    Седнавме на степениците пред еден дуќан, ме праша дали ми студи и гордо одговорив НЕ.Само дискретно се насмевна и ме праша дали сакам мастика.Се залетав и одговорив потврдно.
    Тогаш повторно се насмевна и ми рече дека имал само една, да сме ја делиле.Ја држеше со усните и ми рече: Гризи.
    Поцрвенев, се препотив се свртев и нашите усни се споија, сеште се сеќавам на чувството кога ги осетив неговите усни.
    Можам да кажам дека мојот прв бакнеж беше убав и со задоволство и ден денес се сеќавам на него, а тој сеуште ми е дечко веќе 10 месеци. :$ :rofl:
     
    На sj *O*, stilas7, angelche16 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    мојот прв бакнеж беше на снег таман тогаш заврна кога сакавме да се бакнеме(како на филм) бакнежот
    беше страсен..и јас како форготен поцрвенев и се препотив
     
  4. pinky05

    pinky05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    леле кога ке се сетам на првиот бакнеж.... не знаев што да правам многу се плашев мислев дека ке направам нешто грешно,дека е нешто најсташно на цел свет.... иначе првиот бакнеж ми се случи со мојот дечко со кој одам скоро 4 години( значи прв дечко ми беше и многу ми е убаво заради тоа) но 3 месеци се плашев да го бацам :$ на крај мајка ми ми даде совет само да се препуштам на емоциите и чувствата и да не мислам на ништо друго...и го направив тоа така ... и го имав најубавиот бакнеж....
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cvet1

    Cvet1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Првиот бакнеж ми беше на 15 год за Нова година и многу се двоумев дали да го направам тоа, бидејќи сакав да го познавам подолго време момчето, а го запознав вечерта на Нова година. Ми се допаѓаше момчето и ме покани на танго и веќе претчувствував дека тоа ќе се случи и се случи. Многу бев возбудена за време и после бакнежот и посакував уште и уште, премногу ме воодушеви дечкото :) Мислам дека додека се бакнуваме имаме можност да уживаме, да фантазираме и да се препуштиме на моментот зошто навистина е интересен тој процес на бакнување.
    Нема посебна филозофија за како да се бакнува, ниту пак некој би приметил дека никогаш не си се бакнала со некој
     
  6. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    174
    претходното лето ...али не беше то шо очекував... :^) можи само заради то шо немав некој чувства кон него..се видовме си се бендисавме и си се смувавме :D чисто од радозналост...
    ама баш би сакала шо поскоро да дознам како изгледа бакнеж со чоекот кој ти е се ..сигурно е волшебно чувството :inlove: :wasntme:
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Катастрофа беше :D Не бев баш мала, гледам овие нашиве млади форумџики и невиност губат на тие години ама тоа е сега, модерни генерации.. Се сеќавам дека после тоа, ич неќев да останеме сами со демек дечко ми само за да не ме бакнува и секогаш си носев другарка со мене, демек срам да му е..Кој фрик сум била бе :lol: Погодувате?? Не траеше ни еден месец oваа моја таканаречена врска :tmi: :rofl:
     
  8. Beckyy322

    Beckyy322 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Првиот бакнеж ми се случи летото после осмо, и навистина не беше нешто посебно. Го исчекував со нетрпение но кога најпосле дојде и тој момент јас се чуствував како воопшто и да не сум го имала тој ПРВ БАКНЕЖ. Па тоа и не е нешто комплицирано и големо.
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене ми беше незаборавен, не заради техниката на типулето, туку заради тоа што го направи за да го добие тој бакнеж. Личи ептен на Енрике Иглесијас (да, и бемка има! :D ), и јас на шала му реков да ми испее негова песна, и на мое пријатно изненадување ми ја испеа „Hero“, и оп, се случи првата бацка.

    Ееее, спомени, пред 7 години беше а уште се сеќавам. :)
     
    На angelche16 и Jay-jay им се допаѓа ова.
  10. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    сосем очекувано,но замислував којзнае што и секако откако се случи,си викам ехх ништо посебно..ама затоа вториот--летав :) :)
     
  11. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.643
    на 6.7.2003. =) . Беше лошо. (иако беше со долгогодишна симпатија)
     
  12. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Лошо беше..
    7 одд. јас ГОЛЕМАТА и кажав на другарка ми дека ми се свиѓа едно дете.
    Тој 8 одд. беше како главен фраер и нешто изиграваше, а јас дупло од него. Детишта :)
    Ме молеше, ја глумев лудило и пред сите му викав не сакам ништо со тебе, пусти страв дека незнам да се бакнувам.
    И на крај бидна. Позади една сендвичара тој тргна накај мене, ја дал да седам дал да бегам, 4-5 секунди и се тргнав. Никој не ни веруваше дека сме се мувале бидејќи беше прекратко, ама ние си знаевме. :)
    Потоа прерасна во врска од 1 недела ама сепак бев горда на себе - имав дечко и знаев да се бакнувам.
    Убаво сеќавање ми е во секој случај :)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nightwolf

    Nightwolf Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    После 8 одд? леле ја на почетокот на 6 одд... :) и мојот беше искусен бе не да не беше...јас знаев како треба ама сепак тоа ми беше прв пат :lol:
     
  14. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Било је то тако давно ... типот беше година помал од мене али имаше доста искуство. Се знаевме недела-две и една вечер излезени со заедничко друштво, почнавме некој муабет без врска, изгубивме осет дека и други има околу нас, па тргнавме да се прошетаме, демек досадно се на исто место. И ме однесе типот на едно место од кај што се гледа цел град, па исфилозофира нешто, знаеше у прав момент што да каже а да не звучи патетично и у моментот коа најмалку очекував ме бакна.
     
  15. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Јас бев 6-то, тој 8-мо одд. , и многу vivid ми е сеќавањето за бакнежот иако 15-6 год поминаа оттогаш. Еве и сега да замижам тпчно знам каков беше бакнежот. Можеби затоа што по многу години се најдовме пак и сега сме уште заедно :)
     
  16. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Леле колку бев среќна што конечно научив да се бакнувам, а пред мене другарките сите веќе беа испраксирани, а мене ми беше срам да не се избрукам :lol:
    Не ми беше ништо посебно, само гледав погодна ситуација за да ја здувнам и веќе никад да не се појавам пред типот, за да не слушнам муабети дека не сум знаела да се бакнувам и дека сум била како здрвена. :D Баш си се смеам кога ќе ми се вратат спомените од тоа лето седмо за осмо.
     
    На angelche16, LittlePinky, Jay-jay и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    колку е слатка темата..ајде да се потсетиме на првиот бакнежж..се разбира многу поразлично од она што го замислуваф..за летниот распуст седмо за осмо (исто како срекичка) и тоа со дете помало од мене 1 година..хаха.. :$
     
  18. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Мојот прв бакнеж беше во осмо оделение.. Одвратен лигав грд со сите нишани :puke: А неможев да најдам и по лош дечко и да сакам :lol: Ем беше 3та година средно (бреее ама бев напредна на времето) ем имаше опасна ципела, ем незнаеше да се лапа (не дека и јас знаев ама не би требало да бидам исполигавена на цела фаца нАли :puke: ) и то...
     
    На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
  19. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    првиот бакнеж заборав нема :!: .ех како нема да се сеќавам на првиот бакнеж?кога го чекав толку долго,толку долго што си помислив дека ќе останам засекогаш така непољубена од страна на машки усни.пред да се случи бакнежот се допишував со типот со кој се немав видено,тој ме симпатизираше и праќаше љубовни пораки се додека да се сретнеме.кога се договоривме да се запознаееме,тој ми рече замижи имам да ти дадам поклон,и јас му поверував и замижав и тогаш :l: експозија од бакнежии.толку се бев внесена во бакнежот,толку убаво се љубев што не можев да претпоставам дека само пред 5 минути сум мислела дека не знам да се љубам.толку беше убаво а се што е убаво кратко траее,а познанството со мојот прв бакнувач траееше пократко од самиот бакнеж.
    п.с.од време навреме се прашувам каде е?и дали се сеќава на бакнежот :$
     
    На Counter Girl и barbiche им се допаѓа ова.
  20. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    е баш е слатка темава...
    првиот бакнеж ми беше...КАТАСТРОФА... :doh:
    не верував дека толку е лигав бакнежот...веројатно дека и на двајцата ни беше прв пат и незнаевме како да го изведеме...го замислував баш онака романтично, ко на шпанските серии, а грубо кажано добив лиги и јазик во уста :D :D :D