Прв ден во теретана

Дискусија во 'Фитнес' започната од black_lover, 10 јануари 2018.

1. black_lover

black_lover Истакнат член

Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    88
    Девојки опишете го вашиот прв ден во теретана.Како ви било како сте поминале срам/несрам.Дали имате резуктати и по колку време?
    Јас например сакам да одам ама срам ме фаќа незнам зошто хаха.Дури да се скрши мразот после лесно би било. :D:D:D

Ако има ваква тема-клуч.Јас како што гледав невидов..

На Sweetlove_0312 и Milobebence им се допаѓа ова.
  2. Kikikikiri0405

Kikikikiri0405 Истакнат член

Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    280
    Првата ден бев со дечко ми пошо тој е искусен во справите(редовно оде во теретана). Срам ми беше од него затоа што бев тапа буквално за се и срам ми е уште кога има други што вежбаат се си мислам мене ме гледаат, но ми помогна затоа што имаше кој да ми ги покаже и објасне справите. Јас се разболив малку и затоа прекинав ама ќе почнам пак да одам. Не верував дека после тренингот ќе имам поголема енергија за било што.
    Чудно е на почетокот после се навикнуваш.

На Sweetlove_0312, Milobebence и tribulus им се допаѓа ова.
  3. Milobebence

Milobebence Популарен член

Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    1.105
    Допаѓања:
    44.274
    Нема зошто да ти биде страм.Секој кој почнал да вежба за прв пат е тапа и јас бев тапа но има инструктор кој ќе ти објасни која справа како се користи и колку за почеток.Пробај еднаш ќе се вљубиш во вежбањето па после нема да можеш да престанеш да вежбаш ниту ќе ти биде гајле дали некој те гледа или не јас вежбав сега пак почнав.

На Sweetlove_0312 и Kikikikiri0405 им се допаѓа ова.
  4. Sweetlove_0312

Sweetlove_0312 Истакнат член

Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    7.785
    Јас одев еден нецел месец во теретана па првиот ден ми беше срам, најповеќе кога поминував каде што вежбаат згодни типови, да ти е мерак да одиш, ама после не ми беше срам, се опуштив,најповеќе се гледав случајно да ми се смеат ако правам погрешно, ги научив и прекинав затоа што немав друштво, од март ќе почнам да одам, кога ќе почнат да одат и другарките.

На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Redrosses

Redrosses Активен член

Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Devojki, oslabev 25 kila ama sega sakam da pocnam da odam vo teretana zaso treba da se zategnam. Ne sum bila do sea nikogas..ajde kazete mi moze li da se zaclenam samo za pola mesec i sto treba da si nosam so mene? ..

6. Milobebence

Milobebence Популарен член

Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    1.105
    Допаѓања:
    44.274
    А зошто само половина месец?Не знам колку ке има ефект за толку кратко време.
    Инаку тренерки или било која друга облека во која ќе ти биде удобно за вежбање јас во хеланки и маичка вежбам и патики .
    Со среќа па пиши ни ако се зачлениш за резултатите.
    Јас немам ни месец дена како почнав повторно да вежбам па ќе пишуваме тука споделуваме искуства.

7. srhsejbsk

srhsejbsk Популарен член

Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.191
    Допаѓања:
    9.091
    Јас одам во женска теретана и немаше од кој да се срамам бидејќи иако бев нова, бев многу подобра од другите жени кои беа 35+ и по некое девојче на мои години што не обрнуваше внимание на никој, туку само на себе и теговите :lol:

За пола месец тешко дека ќе имаш резултати. За месец дена да, ако вежбаш интезивно.
    Јас вежбам умерено, не се напрегам и ако не ми е денот секогаш вежбам помалку. Имав резултати после вториот месец.
    Само не правете грешка како мене, да имате паузи. Секогаш ми се случува да изгубам мотивација и по три месеци ќе прекинам и после долга пауза пак се враќам во теретана. Така се влечам година дена, а да одев контиунирано цела година, ќе се фалев со подобро тело од ова :lol:

На x.Daisy.x, PogbaPol, Kikikikiri0405 и 2 други им се допаѓа ова.