1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв и единствен?

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 12 февруари 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тоа не докажува ниту достоинство, ниту горделивост, ниту карактер, ниту пак ќе те направи девојка тешка за освојување, тоа докажува простотилук и неизживеаност.
     
    На CameliaMiller, mysterious и Trendafilka им се допаѓа ова.
  2. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Да се забрани сексот под итно!! |( (irony included ) И таа што имала повеќе од 1 да се запали жива на плоштад! :fubar:

    Mерушка си се омажила на 18 год...и дојде да солиш памет на форум... :!:
    Што си ти видела во живот? |(
    Кај отиде светов ?
    Алоооо бе 21 век е!!
    Па не е сапунче да се истроши...на кого бе да се докажува цццццц
     
    На CameliaMiller, Lacrimosa и shiningstar им се допаѓа ова.
  3. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    не бре не се омазив на 18 кој те излаза :D ма да така е од вардар да земес една кофа вода ке се примети ли не?така инаку поминав дповолно во зивотот мој не солам памет ни најмалку кој сака може да се..... колку сто сака незнам засто се возбудивте толку едноставноси казав сто мислам
     
  4. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    леле луге природна работа е сексот узивајте не донесов ниту никој нема да донесе закон да се забрани :D :D :D :D ја за помладиве зборам :D :D да не им даваме пример со 10 да спијат нека променат ама викам да не им остане навика :D
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :) ја најдов темава :D еве, сега ќе кажам и мое мислење! 8)
    до сега сум имала секс само со еден дечко т.е дечко ми! и би сакала да ми биде последен од следниве причини

    -јас сум прво премногу срамежлива девојка! но, во кревет доста перверзна *жена* :lol:
    никогаш не би можела толку лесно да се отворам пред некое машко, како што можам со дечко ми. поготово не кога станува збор за секс! пред него, мене ми било срам да се залапам со некој :) знам дека звучи смешно, ама премногу сум срамежлива кога станува збор за дечковци! не викам не, сум имала врски, ама никогаш не сум се зближила до тој степен со некое машко, како што сум со мојов! ни самата не можам да си поверувам дека до тој степен сум отворена со него, поготово кога станува збор за темата секс и притоа не осеќам ни малце срам!

    и да раскинам со него, јас не велам не, ќе ме маваат кризи за секс, ќе сакам со друг, ама, се знам себеси, знам дека нема да одам со друг од тој пусти срам!
    а, и да соберам сили и да отидам, и да имам секс со некој друг, нема да уживам, зашто ќе ми биде срам да му покажам што и како сакам(премногу го мразам ова кај мене, ама што да правам таква сум,срамежлива до даска)

    другата причина е тоа што дечко ми е навистина премногу искусен, и ме задоволува до небото и назад! сега за сега, сум презадоволна од нашиот секс, (ок, некогаш имам кажано повеќе е по романтикиве |( отколку по сексот )ама кога се има, се има :smirk: ! му го знам телото, знам како можам да го напалам до тој степен, за да ме убие од ***** :$

    а, далеку од тоа дека сум со заостанати сваќања...да не ми одело со мојов во кревет како што ми оди, немаше да бидам со него! ќе чекав да ми го снема срамот, и да најдам друг што ќе направи да бидам приврзана и отворена со него!кога мајка ми, на 45 години, ми рече уште пред да направам месец со него

    го проба ли каков е во кревет? јас останав :o ... но таа ми кажа! па како планираш ти врска додека не пробаш како си одговарате во кревет? не си ти мала време ти е ... од каде да знаеш, можеби е инвалид таму доле,можеби нема да си одговарате во сексот! пред да се решиш да почнеш сериозно со некој, мораш да видиш како си одговарате и во кревет зашто сексот е преважен во една врска а и брак.... јас и реков-добро рано е уште... таа на мене -па како рано немаш ти 14 години,нормално е тоа , ако не ти оди да си знаеш уште од сега да не се врзуваш на сериозно!

    ова мајка ми знам зашто ми го кажа

    од искуство, зашто татко ми на нејзе и е 1 и последен и секогаш вели

    ех да го вратам времето никогаш не би се омажила со првиот! ама касно е веќе затоа не ја прави ти истата грешка, седодек не најдеш некој 100% што ќе те задоволува
     
    На biGirl, crazylady, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и само уште ова :lol:
    дечко ми мене ми има кажано, и 1000 да си ги имала пред мене, јас пак ќе те сакав, зашто мене не ми е важно твоето минато,мене ми е важна сегашноста и иднината со тебе, и важно ми е додека си со мене да не одиш со други! така да, убаво кажа трендафилка, само таквите што ги наброја сакаат невини! дури и татко ми да го прашаш, со 53 години начукани, ги нема овие заостанати сваќања мора да биде невина! глупости на квадрат! зашто да бидеш невина? за да не можеш да се буниш ако е полош од предходниот ;)
     
    На biGirl и zhap4e им се допаѓа ова.
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :D ...Лудо едно и да знаеш дека мајка ти е во право :!: :)
     
    На biGirl и cinderella.red им се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    знам знам дека е премногу во право, зашто од искуство збори! како викаат прашај паталец, а не гаталец! :D
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Како прво еден офф топик поздрав до Меруска и би сакала најдобронамерно да ја потсетам дека постојат букви во нашата азбука како Ш, Ч, Џ, Ќ итн. очиве си ги ископав дури да те прочитам, не пак да разберам што сакала писателката да каже :?:

    Трендафилче абе ме изнасмеа, Мамли! :D

    Абе остајте тоа, а за жал колку такви мишкодигачи на Аца Лукас, како што ги нарече Тренди, ги има само, мозокот ќе ви се укочи од чудење. Сведоци сме сите дека постојат и те како искомплексирани мажиња кои веројатно на секое излегување од дома застануваат пред огледало, си го бакнуваат левиот бицепс и си се самоубедуваат - „добар си, одличен си!“. Епа ако им е на некои девојчиња амбиција да си бидат со нив, нека се докажуваат со нив колку се невини, и колку се неискусни во сексот. Мене искрено да ми простите задникот ме заболе за оваа група на луѓе.

    Секој со својот к’смет нели, и со свое размислување. Ама мојот мозок никогаш веројатно нема да има капацитет да сфати малограѓански изреки во стилот „Не смеам да спијам со повеќе од еден, што ли ќе кажат тетка ми, стрина ми, мајка ми, јатрвата, свекрвата, Петко, Станко, вториот братучед на Петко па и неговиот најдобар другар:|
    Ако е ова единствениот аргумент кој знаат овие девојки да го извадат, тогаш пријатно, но немам намера да ги разберам. Ама скоро сигурна сум што ќе се случи со оние кои ќе се омажат со првиот дечко со кој спиеле. Ене ги гледам во диско, да не можеш во кафез што се вика да ги прибереш, мажите ги оставаат дома а они си договараат секс партии со нивните љубовници. Глупост е да се генерализира, ама некако она што го гледам што се случува околу мене не ми дава простор да мислам поинаку.
     
    На CameliaMiller, julie77 и Annath им се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.499
    Ете вака се заслужува почит од мажите девојки.Ете вака...

    Малограѓанштина!
     
  11. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Морав да коменитрам на постов највеке ради мајкаи на Лудото. Свака част за жената. Па сеа сум во позитивна еуфорија. Луѓево станаа поотворени со тоа дебилните проблеми ќе ги снема. Браво браво браво... 8) :lol: :emo:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macorcence

    macorcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    тотално сум иста како тебе, срамежлива а во кревет вистинска ДИВА :)
    и јас сум уште со дечко ми, две ипол години сме заедно, прв ми е,и ми е прекрасно со него,знае да ме задоволи што немам зборови да кажам како..... :) ни со другарка не можам да се отворам толку како што можам со него. не знам што би правела ако раскинеме, не можам во никој случај да се замислам со друг............. ке ми треба најмалку една година за да започнам нешто со друг
    а не велам дека не сакам да пробам со друг да видам како е, ама не можам ни да замислам такво нешто а не па да направам
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    А мори Трендафилке во мака ме стави дека дечко ми нема да ме сака. :D
     
  14. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    Јас и мојот сопруг сме заедно врска + брак веќе 9 години така да ми беше прв и остана единствен во мојот живот :lol: некако се поклопија коцките,ама никако не мислам дека ако ти е прв да останеш со него само поради тоа :x
     
    На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
  15. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    Па вака...имам 17 години и со дечко ми одиме веќе 6 месеци. Пред да бидам со него воопшто не сум размислувала за секс иако само на шала во друштво можевме да кажеме нешто. Но уште и пред да бидеме заедно, бевме скоро една година другари и имавме разговарано на таа тема на шала но и еднаш озбилно за она дека јас сум невина дека не сакам да имам врска само за да има секс и после чао. Тој е поголем од мене 3 години и е многу поискусен од мене и се изнауживал скоро што не пробал пред да биде со мене. За тоа и до ден денес ми раскажува како било што било дури и некогаш и детали му се испуштаат. Таа негова отвореност спрема мене направи да ми го доближи сексот како тема за која би можела и јас да зборувам иако сеуште не сум го искусила. Никогаш не ми побарал во смисла на она „дај ми“ или слично иако на шала можеме да кажеме се. Имам другарки кои веќе го направиле тоа ама за тоа требаше дечкото секој втор ден да вика „а кога?“ „уште ли да чекам“ „кога ќе бидеш спремна“. Јас мислам дека тоа е погрешно. Не е ова бонбонче па да имам резерва па што ако земеш едно. Или не е како едно спремање за испаѓање па да се нашминкав ставив парфем и да СПРЕМНА СУМ. Навистина ова ми е смешно. Мислам дека кога ќе има еден пар секс зависи од самата врска и колку тие се блиски еден со друг. Една моја другарка по 2 месеца одење беше секој ден кај дечкото дома и он беше постојано кај неа. И нели логично по неколку месеца имаа секс. Па што би правеле тие двајца сами една вечер би гледале филм, втората третата, петтата и десеттата исто...а после? па да ова она и псоле следува сексот. Не ја обвинувам и јас да имав таква врска нормално дека и јас би го направила истото.
    За овие 6 месеца ниту јас имам отидено кај него дома ниту тој кај мене. Ниту пак се имаме запознаено со родителите иако тие знаат дека имаме дечко/девојка. И неговите знаат на која сум и моите знаат кој е но и двајцата решивме ние да бидеме заедно не нашите семејства. Ако нас на двајцата ни е убаво заедно нема потреба на овие години неговата мајка да ми биде најдобра пријателка или мојот татко негов најдобар другар. Ретко кога ќе испаднеме сме сами секогаш сме со некого и времето кое сме останале сами го користиме за разговор а некогаш и за она нежно гушкање. Многу пати откако ќе бидеме понежни ќе помислам на тоа или како што предходно пишувавте сексуално да ме привлекува. И кога ќе размислам да тој е тој со кого би сакала да го направам за прв пат. Но мислам дека тоа треба само до себе да си дојде. Немора да биде договорено во овој оној парк па она место темно или во на другарот станот или слично. Може да биде спонтано. На пример сами на викенд или одмор тогаш кога и самата атмосфера ќе го донесе тоа. Или ако јас секој ден одам кај него дома и тоа ќе допринесе многу. Но како и да е треба да се ужива прво во љубовта а другото само по себе ќе си дојде.
    Поздрав :)
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Знаеш што? Зошто не те притиска да имате секс, знам дека ќе сум груба и се тоа ама многу ми е нереално машко на 20 години претходно сексуално активно да нема секс 6 месеци :^) no way, напаѓајте ме после ова колку сакате ама јас мислам дека нема шанси да те чека да ти дојде моментот кога ќе сакаш да му го предадеш фамозниот химен :^)
    Добро злобна сум :( ама па така е бе луѓе.
    Да не бидам оф, некои се задоволни со еден маж цел живот, некои сакаат да искусат повеќе :P некои си мислеле дека со еден ќе бидат целиот живот но не испаднало така. Како и да е, јас никогаш не сум мислела дека со еден ќе останам до крајот на животот, отворена сум за нови искуства кога би била слободна, не би со она.. по секоја цена да си останам со првиот, од искуство, една другарка секогаш така викаше, си се земаа со типот па сега го изневерува :fubar:
     
    На Wahnsinn, Lady Phoenix, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    Можеби си во право за ова. Не дека се работи за моментот кога јас би била спремна, веќе кажав тоа ми е многу смешно. Мислам дека сексот сам по себе ќе си дојде со текот на врската. Свесна сум за неговите години и искуство и затоа нема што тука да бегам од тоа ама и не сакам да брзам. :)
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^Да најважно е кога ти ќе бидеш спремна и кога ти ќе сакаш да го направиш тоа, без никакви притисоци.
     
  19. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Срцка воопшто не ме чуди мислењето на мајка ти.Нормално е така да размислува,бидејќи тие живееле во поинакво време,не е точно дека секој друг што ќе дознае дека не си невина ќе те фрли,не е точно дека машките сакаат да се оженат со невини девојки...Верувај ми...Многу повеќе сакаат девојки со кои можат да се опуштат и да уживаат во сексот,девојки кои знаат што сакаат отколку да се оженат со некоја девојка која гол маж у живот не видела,не знае да се опушти и да ужива во сексот и не знае својот маж да го задоволи.
     
    На fs-fs-fs му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Мене тоа прв и единствен не ми е добра идеја. Не знам девојкиве што толку се грижат, скината била и наредниот нема да ја сака. Глупости. 21 век сме, 22 ќе дојде, треба да се има искуство, а не само еден да имаш за цел живот. Секој со свое мислење, не дека не ги почитувам таквите, само жал ми е некоја со толку малку искуство да сретнам. Ако мажите можат да поминуваат по 5 најмалку, зошто жените само со еден да останат?
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.