1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв и единствен?

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 12 февруари 2010.

  1. synonym

    synonym Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    84
    Затоа што машките ако имаат т.е смениле повеќе женски се „фраери“, а женските ако смениле повеќе дечкови се „ку**и“ - машка логика (facepalm)
     
  2. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Ne mashka, tuku seljachka, prosta i niska logika.
     
    На Nausicaa, machence27, mila1111 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Еве јас воопшто не се сложувам со оваа „машка“ логика, па кога се дискутира на ваква тема си ги ословувам и едните и другите соодветно: машка к*рва и женска к*рва. Не признавам јас фраер и распуштеница. Еднакви сме, и двата пола имаме желби, нагони, но треба да се има и малку самоконтрола и разум во одредени ситуации. Ако јас можам да се контролирам, тој не е ништо помалку од мене да не може истото да го направи. Во спротивно ќе си биде к*рвар и крај.

    А на темава, за да не бидам ептен офф, прв и единствен зошто да не - ако е вистинскиот? А и не мора - ако не ви се погоди. 21 век е, слобода на говор, права колку сакате, еднаквост меѓу полови, светов оди напред, уште малку ќе се населиме на друга планета (така е зборот), така да не му ја мислете премногу и не се враќајте назад со векови. Ама да си имате памет во глава и малку осет. :!:
     
    На ♣ Alba Viduam ♣, ♡Lady♡, kim.k и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Swedish girl

    Swedish girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Jas prviot seks go imav na 15 godini so deckoto koj sega mi e maz. Ne gledam sto e toa tolku strasno. Seksot sekogas ni bil interesen i dobar za dvajcata. Ne mi e voopsto bitno dali nekoj ima eden ili poveke seksualni partneri vo zivotot. Kaj mene taka ispadna. Imav seks so togasniot decko koj si go sakav kako dete od 15 god i si ostanavme zaedno. Jas togas ne razmisluvav deka ako imam seks so nego ke treba so nego da ostanam cel zivot, ama taka bidna. Imam mnogu drugari koi voopsto ne se zamaraat so toa kolku partneri imala devojkata pred niv. Ima i zaostanati psihopati ama najcesto se nesozreani. Ama ete se e vospituvanjeto mislam.
     
    На SimonaTino, cresa-jagoda, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
  5. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Jas se prijavuvam kako devojka na koja maz mi mi e prv i jas na nego prva i taka si se zemavme kako sto kaza feminkata pogore sklop na okolnosti i ubavini bidna da sme si edni i edini ;) bar za sega ;) i iskreno odnosot seuste ni e fenomenalen i pokraj tolku godini i redoven taka da ne si ostavame prostor da ima nekoj potreba da dzirne nesto drugo hehehe inaku negledam nisto strasno vo toa koj kolku partneri imal pred nekoj se e samo broj koj se mnozi so 0 za spesena vrska ili brak ;)
     
    На SummerGirl, ♡Lady♡, SimonaTino и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Не е погрешно ако се остане само со еден, ако така се склопиле коцките или по некоја случајност...ама девојки што се влечат 100 год со дечковците пред да им дадат, 50 год дур да им дадат за газ да ги фатат, и после по секоја цена колку и да пропаѓа таа врска остануваат во неа само заради тоа што ќе речат комшиите и околината стварно не можам да ги разберам.
    Нема мене кој да ми води сметка за мое тело, дали сум била со 1 или 10, па посебно некој неандрталец заостанат со мозокот во седумдес друга да ми проповеда зашто јас не сум била невина нема шанси.А баш тие што сакаат невина за во брак да ги прашам со колку имаат легнато, ама убаво им било на нив тогаш, после пу пу не важи.
     
    На traveler и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  7. Swedish girl

    Swedish girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Da vi kazam Edna slucka... Treta Godina sredno Sedime na praksa Jas i uste tri drugarki i SI pravime nesto muabet za deckovcite, znaete gluposti detski. I doaga Edna od Klas, sednuva do nas zosto znaete site imavme deckovci po Edna, dve godini. I sega ovaa doaga, se vklucuva vo muabetot i ni postavuva prasanje. Dali da mu dadam na Deckoo mi da me fati za gs? A Idea sigurno Godina dena. Jas ja izlgledav cudno, SI stanav i rekov deka nema da komentiram za nejzino dobro, a drugive ostanaa da i objasnuvaat deka lugeto imaat potrebi i zasto ima Decko ako nema seks so nego. Abe Kuti. Ne znam koja bese po luda i po glupa. Dali JAS sto posle 5 meseci se dadov ili ona sto posle godina ja nemal pipnato.
     
  8. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Zasto ima decko ako nema sex so nego.Pa ne znaci ako idat godina dena i vednas da mu dade,ok za pipkanje razbiram glupo e,ama za sex mene licno ne mi e glupo
     
    На MilaP, Nausicaa, ku4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Swedish girl

    Swedish girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Аbe normalno i JAS taka mislam, ama togas ti kazuvam vo Taa situacija taka ispadna muabetot. Toa spored mene SI e licna rabota i sekoj treba da se cuvstvuva siguren na nekoj nacin. Ama bez pipkanje ne ja biduva. Eve ke vi kazam Taa drugarka SI se omazi so toj decko. Znaci pak ne igra nekoja golema uloga seksot.
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  10. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Sekoj so svojot zivot,sekoj razlicno razmisluva
     
  11. Iggy.A

    Iggy.A Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Imam slicna tema,t.e poise ko prasalnik mi e formirana,procitaj ,ke se iznacitate seshto! Temata e:
    "Дали дечкото може да ја сака и да биде верен на една девојка која му е прва и имаат долга врска?"
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marich

    marich Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2015
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Не заслужува секој да е прв и единствен. Се по заслуга . Не ова некое некогашно време па да мора да се мажиш со првиот...... поминало тоа
    се бараат слични карактери исто и лепота.
     
    На crazylady, blueberry93, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Iggy.A

    Iggy.A Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    @marich ако е по заслуга,со што заслужил да е прв ? Зошто тие карактеристики не ги бараше пред да биде прв? И тоа "поминаа тие времиња" ми само добро вадење. Ако е у мода да си Хив позитивен и тоа ќе го закачиш?
     
    Последна измена: 19 ноември 2015
    На machence27 и traveler им се допаѓа ова.
  14. marich

    marich Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2015
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Заслуга -- почит , внимание и љубов. ако ги имате овие три нешта зошто да не е единствен ? а ако нема почит разбирање меѓу тие две особи НЕМА ДА Е ЕДИНСТВЕН
    Се менуваат додека не сте заедно може да ти глуми , а потоа вистинското лице да си го покаже да те лаже.. епа кога не се трпи има едно чао тути . :hai:
     
    На crazylady, Swedish girl, ladyySi и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    За да биде некој прв не можам по заслуги да мерам, се е до емоциите кои ќе се појават.Ако нема хемија колку сака нека има внимание и почит, џабе.
     
  16. Iggy.A

    Iggy.A Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Aко се водиш по емоции прво ,отиде далеку... Пред се мозокот треба да ни работи , односно дали тој човек те сака,почитува ,дали е искрен ,да размислиш убаво па да му дадеш се што заслужува и да не се каеш. За 2,3,5,8,11 месеци ова неможеш да го дознаеш нормално, затоа прво треба да го откриеш (колку-толку) па некст левел ... Од емоции само може да се изгори и тоа мн. добро.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    @Iggy.A да го има се тоа е совршено, ама емоциите и се како битен дел за тоа, повеќе би се каела ако се деси тоа ради реда а не сум заљубена во типот.
     
  18. TammyS

    TammyS Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Знaете ли декa јaс сo мoјoт мaж oдевме еднa неделa и oдмa се земaвме и тoј ми е прв и имaвме oднoс oд кoa се земaвме пoштo немaвме време зa секс пред брaк хехе
     
    На ADOKI и FilipTraum им се допаѓа ова.
  19. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Јас и мојата сопруга бевме 4 год а после тоа брак и единствена ми е па не ми е криво хаха ;)
     
    На TammyS му/ѝ се допаѓа ова.
  20. *ivana*

    *ivana* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Седиме со дечко ми кој ми е прв и сме заедно 2 години и ми вика јас не можам да останам со тебе уште долго затоа што сум ти прв ќе сакаш со друг да пробаш. Тотално се разочарав од неговото размисчување затоа што да со секој друг е друго искуство ама никогаш јас не сум помислила мора со друг да пробам. Убаво ми е со него среќна сум ама тоа што ми го кажа ме разочара и до негде ми го смени мислењето што сум го имала за него и го примети тоа па почна нешто како читав на нет мислења ова она...сите си имаме различни мислења и ставови.