1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв и единствен?

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 12 февруари 2010.

  1. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Ниска му е самодовербата и не знам како му притекнало нешто вакво. Со секој е различно па ако ги гледаме работите на тој начин тогаш и втор да ти беше ќе си помислеше дека повторно ќе сакаш нешто повеќе да пробаш со трет и тн. А со него што правиме, тој толку ли испробал се и сешто па веќе му е здосадено?
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Тоа ти е индиректен начин на раскинување. Нема храброст да ти каже директно, па сака и ти виновна да испаднеш. Си бара причина за кавга, а ова ќе сакаш со втор е таква причина.
     
    На Nausicaa и Dadusicka им се допаѓа ова.
  3. *ivana*

    *ivana* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Да и јас тоа му викам ова раскинување ли ти е и почна не што збориш јас те сакам ова она... Не знам што да мислам и како да постапам во ситуацијава
     
  4. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    И мене тој првиот ми велеше така: ќе сакаш со друг, ќе ме изневериш колку да пробаш како е со друг... И еден ден, кога се насобра се и пукна, цвичеше фраерот. И најдов и друг и трет и петти. И пробав како е. Едно да знаете: само првиот е прв сите други се втори. Оној кој ќе ве сака нема да му биде важно колку сте имале пред него. А и оној првиот ако ве сака нема ни да помисли дека би го замениле ради "проба". Треба да го цени тоа што сте му дале дел од себе, а вие ако посакате да пробате со друг ќе го направите тоа дури тој "спие на лево уво". Залудни се тие муабети.
     
    На DAngel, cresa-jagoda, *ivana* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Temava... Poznavam osoba so problemov, ne i e prv, vo brak se, detence, se super. Odnadvor... Na gospodinot ne mu preceshe, pred brak, neli ja sakashe bezuslovno... Sekoja vtora vecer, sega kavgata im e ista, koj znae sto si pravela, kako si zavrshila fax, zosto se e...pred brak, k.rvo... a iskreno mislam deka site mazi se isti, sakaat se da pravat, a da ozenat nevina... A mislev ziveeme vo normalen svet, ama ete ne bilo bash taka.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sagittarius989

    sagittarius989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Машки
    Извини но не се согласувам сотебе дека сите мажи се исти :) аа и воопшто не ги оправдувм оние кои ги бират девојките или жените поред тоа, впрочем во кој век живееме, кога ќе се барем малку ослободите од тие предрасуди и тој глупав менталитет, бог да чува од такви машки :)
     
    На GirlLove и Magiifili им се допаѓа ова.
  7. Magiifili

    Magiifili Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    93
    Сеуште има мажиња односно машки кои се занимават со ова прашање? Богами за жалење се таквите, море бабаму да ја праша ќе му каже дека не и е прв дедому не пак тој на девојкаму, нели сме 21 век или јас сум во заблуда? :D
     
  8. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Zatoa se zaprepastiv... Zenava pukna, veke ne mozeshe da izdrzi ( bratucedka mi e) koga mi kaza ostanav nema... I taka ostanav, ne i rekov nishto. Kao nejze se i bilo ok, pogodeno, bral, dete, kukja, se, a on imal polovna zena... da se cudi covek.
     
  9. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    А ако сме 21век од такво на такво да одиме? Или од таква на таква?
    Какви примитивни размислувања....
     
    На anonimus-mk и carangigia им се допаѓа ова.
  10. Magiifili

    Magiifili Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    93
    Божеее, незнам ти од која генерација си, јас сум од повозрасната, со она што го напишав и со моево размислување не реков и не целев кон тоа да се одо од такво на такво, но какво ви е тоа размислувањ дека мора да си бидете први, ако малку повеќе живееш и си излегла од дома или од границите на овој менталитет ќе согледаш нешто сосема друго, и ајде мисли си како сакаш впрочем јас само реална слика прекесов ваму а вие што живеете во некој вештачки универзум ваше си е ;)
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Реално, на машките тоа (да бидат први) им значи многу повеќе отколку што си мислите. Може ќе преќутат и нема да се расправаат, но не им е сеедно и со право. А 21 век нема врска. Не се лоши времињата, туку луѓето. Денес сеуште има луѓе кои си живеат морално, чесно и не им е гајле кој век е. А зошто би им било? Си имаат карактер, знаат што е нормално а што не и не се трудат да се претопат во т.н. модерен и современ свет полн со гадости.
     
    На Mizi123, Диња, GirlLove и 6 други им се допаѓа ова.
  12. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    A дали го мислиш истото за бројот на партнерки кај машките или и нивната невиност треба да се зачува исто како и кај девојките? Дали девојките според тебе имаат право да не им биде сеедно и да гледаат на тоа како валкање на телото на мажот со кои се во врска?
     
    На Mrs.Brain и theowndemon им се допаѓа ова.
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Ако и мажот немал друга пред жената, зошто да не? Ако некој сака да си се први еден на друг нема лошо. Ама некој да бара невина додека тој со кој стигнал легнал, и обратно, е малку лицемерно и крајно безобразно. Нема ништо морално во тоа тој да правел што сака, а таа да мора да е невина и да ѝ е тој прв.
     
    На YoungandBeautiful, Nausicaa, Mishela и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Истото важи и за машките, секако.
     
    На Petra777, theowndemon и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Да, први и единствени, па варање, и после развод на 30.
     
    На Purelove92, Magiifili и Nalutena1 им се допаѓа ова.
  16. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Епа од вакви размислувања си патиме, зошто нелиии досаден е еден. Грав за ручек не се јадело секој ден и сл. искази...
     
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кој степен на мазохизам е тоа што тера некого да пати од туѓите размислувања...
    Она што го напишав е објективна вистина, не мора да значи во сите случаи, ама претежно така бидува. Не сум ви јас тука крива.
     
  18. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.802
    За мажот на братучетката на Елени, само ќе кажам - упут за невропсихијатрија да си земе од матичниот. Половна жена... срам да му биде!
    Жално како на луѓето да им бидат први на своите жени им е поважно од тоа да имаат убава живејачка со својата партнерка, па се качат околу небулози како животот да има реприза.
    Мирот и спокојството не потекнуваат од химен... ако некоја е невина, не значи оти е наивна.
     
    Последна измена од модератор: 28 ноември 2017
    На YoungandBeautiful, crimson, CameliaMiller и 4 други им се допаѓа ова.
  19. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Има некоја лепота и во тоа да е еден и само тој да е. Претпоставувам. Но во денешно време колку рано губат невиност, човек да се запраша дали воопшто можат на 17 да одберат маж, пошто нели, еден единствен. Да не испадне на крај по секоја цена само еден да е. Не знам. Никому не судам.
    П.С. Не знам колку имал маж ми и не сум баш засегната. Обострано е тоа.
     
    На YoungandBeautiful, CameliaMiller, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  20. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Да мм прв и единствен,а исто и јас на него. Кога има љубов,страст, добар секс,почитување и кога се др е во ред нема потреба за нешто др. ( барем во нашиов случај )
     
    На cresa-jagoda, elimkd, Petra777 и 2 други им се допаѓа ова.