1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв и последeн  

Дискусија во 'Секс' започната од cookie19, 19 август 2013.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Пу Пу.. Фала Богу што првиот нема да ми е последен, ама вториов би саакаала да ми биде..
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Која по ред врска ти е и колку долго траела пред брак, не е гаранција за успешен брак.

    Не се 'неизживеани' ти што се само со еден партнер во животот.. само имале многу среќа, од прва да им се погоди парнтер и да растат со години, во ист правец.. заедно... :inlove:
     
    На cavalli, hermosa, your-girl.-.friend и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.563
    Пол:
    Женски
    Нема апсолутно ништо лошо во тоа првиот да ти биде последен. Па кога ќе слушнам муабети дека таа што имала само еден партнер била 'неизживеана' ми се повраќа.
    Јас лично немав ништо со ниедно машко до 20 год. Отсекогаш сакав нешто сериозно, никогаш не барав само забави. Можеби длабоко имав потреба од вистинска љубов и приврзаност со некого (бидејќи немав) па чекав да пронајдам таков човек. Сум била неколку пати само заљубена без да имам нешто бидејќи ме одбиле. Но кога се појави човекот што сега ми е живот, се' се смени. Со него го имав првиот бакнеж, првото "те сакам", првиот секс... Никогаш не се покајав што 'немам пробано со друг' и немам бивши. Тој е човекот со кого сакам да го поминам животот бидејќи е се' што отсекогаш посакував. :inlove: Зошто да го оставам само затоа што ми е прв и демек сум 'неизживеана' кога ни е толку убаво? No thanks, не сум таква.

    Ако се има проблеми во врската како што раскажаа во примерите погоре нормално е да го оставиш без разлика дали е прв или десетти.

    Немам намера да глумам "поштена" ама ете понекогаш се погодува од прво да си ја пронајдиш сродната душа, ништо не е чудно. Љубовта често знае да изненади. :)
     
    На hermosa, Hellobeautiful, your-girl.-.friend и 11 други им се допаѓа ова.
  4. BlackLady24

    BlackLady24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Ако ни е прв не мора да значи дека ќе биде и последен....сепак подобро е да е така али во денешно време тоа е реткост бидејќи секој е од корист гледа да си го направи ќеифот :tmi::tmi::shake:
     
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Со оглед како размислував периодот кога бев со првиот. .мило ми е што не ми е последен. ..
     
    На Brinetka, cavalli и WildMk им се допаѓа ова.
  6. Unicorn_

    Unicorn_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Јас не се согласувам со ова. Мислам дека во животот треба да се експериментира и да се искусува со повеќе луѓе. А за мене тоа прв и последен реално ми е некако застарено мислење како од старите времиња. Ама сепак секој со свое мислење и сваќање:)
     
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.227
    Пол:
    Машки
    Би сакал да имав една, прва и последна, ама досега сум бил во 3 сериозни врски, барем јас последните две ги сметав за такви.
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    И јас едно време мислев првиот дека ќе е последен ама испадна далеку од тоа.
    Сега барем знам каков човек треба да е последниот.

    Искуството си го прави своето.
     
    На WildMk и worrieddd им се допаѓа ова.
  9. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    Само да се надоврзам и годините поминати во брак не се гаранција дека готово твој ќе биде до крајот на животот.
    Затоа поштувам швалерација , абе милина :inlove:


    Извршниот директор на Amazon, Џеф Безос, и неговата жена Мекензи, денеска преку обострано известување објавија дека се разделуваат. Парот беше во брак цели 25 години.

    [​IMG]



    Во превод за тие што не ме разбрале:

    Џабе е ќе се фали некоја земала богат маж, еве и и оваа го земала директорот на Амазон и што ?

    Толку од бракот, значи ништо не е гаранција и немојте да сте сигурно дека ќе трае до крајот.
     
    Последна измена: 10 јануари 2019
    На Biny, LoneWolfGuy, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Jas skoro imam 13 godisna vrska. Koga pocnavme da izleguvame so decko mi jas imav skoro 15 god a toj 22. Fala Bogu do sega e sve kako sto treba, se nadevam deka prv i posleden ke mi e. :|
     
    На Jessnow и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. your-girl.-.friend

    your-girl.-.friend Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    1.427
    Пол:
    Женски
    Ние сме си први еден на друг, не дека така сме сакале но ете така се погоди. Заедно сме скоро 3 години и не ми е воопшто жал што не сум пробала со друг, не ни има потреба. Сакам и да си останиме последни. Не сакам ни да помислам како е со друг. Едноставно нема потреба од тоа.
     
    На cresa-jagoda, anonimus-mk и Amellie13 им се допаѓа ова.
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.948
    Оваа го зела кога не бил богат:D
     
    На Herrera и Animali им се допаѓа ова.
  13. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Фала богу првиот не ми е последен.
    А овој последниов се надевам дека ќе ми е последен.
     
    На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Шминкер

    Шминкер Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Машки
    Жена со еден к.р не флева у гроб да не се лажиме :)
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.580
    Допаѓања:
    155.738
    Пол:
    Женски
    Мислев дека имам коментирано на темава ама не си најдов мислењето, сем ако сум слепа при здрави очи.

    Прв и последен не е толку лошо. Дестина, стотина, исто така не е лошо. Се е избор и тоа е избор кој му одговара на одредената индивидуа. Мене не би ми сметало да имам повеќе од еден партнер зошто не гледам на сексот како на нешто злобно, или пак нечесно. Ама, за да имам секс сакам да можам да се опуштам кон некој, и знаејќи ја мојата природа, ми треба многу време за тоа. Од таму, мене дечко ми ми е прв, и засега последен. И сакам да остани така зошто го сакам, и знам дека за да имам секс со друг мора да се осетам комотно околу тој некој, и тоа значи да не бидам поќе со мојов.
     
    На Amellie13 и Шминкер им се допаѓа ова.