1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Па може да е поврзано со односот ако додека траел премногу си се надразнила или ако сте имале погруб секс. Но тоа е ретко и најчесто сексот е еден вид на „тригер“ кој ја активира инфекцијата која си постоела.
    Ова ти го кажувам од мое сопствено искуство.

    За да не се соочуваш со уринарна инфекција премногу често, пробај да пиеш многу вода непосредно пред секој однос и оди во тоалет пред и по односот, ама задолжително.
    Не е лошо да направиш и уринокултура, а за секој случај пиј многу чај од брусница.
     
  2. Виножитка

    Виножитка Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за советот ќе пробам со тоа во случај повторно да се појави ќе посетам доктор.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  3. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Здраво на сите. Ми треба мислење навистина незнам што да правам. Пред два дена го имав првиот секс со дечко ми и од тогаш се чувствувам навистина чудно.Прво да кажам дека Ме болеше многу цело време и го туркав, а он напинаше полека полека и на крај успеа да влезе, а јас имав чувство како напразно така да си влегува само во некое дупче. Не почувствував ништо убаво и од тогаш еве неколку пати веќе имаме пробано ама незнам зошто јас не чувствувам некоја желба за секс(или чувствувам на почеток и кога ќе влезе толку) чувствувам како така ради реда да го правам и пак постојано ме боли и ме пече. Незнам зошто е вака навистина, знаев дека тој ќе ми биде прв и дека ќе се случи наскоро ама воопшто не замислував дека ќе биде вака. Претходно да застани до мене само беше доволно да ме запали, а сега само го избегнувам. Многу глупо се осеќам. Како да го решиме проблемов??
     
  4. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Е чекај де, полека. Пред два дена си го имала првиот однос, нормално е така да се осеќаш поради првото искуство. Пецкањето и болката се нормални, ќе поминат со тек на време.
    Ниту едно прво сексуално искуство не е совршено како на филмовите :lol:, пробувајте полека, нека биде нежен, се ќе си дојде на свое место.
     
  5. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Се надевам дека се ќе биде во ред. Мене ме фаќа паника бидејќи до вчера сакав да бидам со него и тоа да се случи со него, а сега сум збунета и го избегнувам :)
     
  6. kicina

    kicina Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Kako da doznamm dali sum skinata ili ne
    Prvio pat nemase voopsto krv
    Eve vejke dolgo vreme imame odnosi ii nema nikakvi znaci
     
  7. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Знаеш дека не мора да има крв прв пат,така? Чим си имате нормално односи се ти е јасно.
     
  8. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Devojki pomos:) so decko mi Veke podolgo vreke se dogovarame za prv odnos. Jas redovno odam na depilacija i denovive e sam doma pa sigurno ke padne nesto :D no jas imam problemi taka sto vlaknata na intimata premnogu brzo mi rastat na nekoi mesta imam na nekoi ne. I sega sto da napravam za prviov pat imam samo na nekoi mesta i nemozam da zakazam samo za eden del nitu pak da dadam 300 den za glupost. Kako se snaogate vie koa ste za depilacija koga cekate da vi podrasnat a imate odnosi? idam na depilacija so seker .Blagodaram :D
     
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Не би требало проблем да е тоа. Нормално дека влакната растат.
    Ако веќе толку ти смета тоа бидејќи е прв пат, дома сама среди ги зараснатите, ако се доволно големи тогаш со шеќерна паста или восок, а ете итно ако е со брич, дури да појдеш на депилација.
    Или почекај додека да појдеш на депилација па потоа планирај кога ќе се случи, ако сакаш се да си средена.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Земи си ленти вит и помини се. Ништо страшно.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Искрено, ич не се замарам кога се во фаза на растење затоа што сепак се тоа уште мали и меки влакна кои едвај се забележуваат. Не мора се да биде до толку идеално мазно, не се тоа некои запуштени шуми несредени со месеци :D. Восоци и такви чуда да топиш никако не ти препорачувам оти ем ќе направиш лом, ем нема да успееш сама. Брич ти е лоша варијанта оти ќе ти станат остри. Најдобро во домашни услови ти се сепак ленти ама имајќи во предвид дека и тие не се до толку ефтини, можеби сепак најпаметно е да не се мислиш за 300 ден. и да си одиш на козметичар ако веќе до толку сакаш да нема ниту едно влакно.
     
  12. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Se fativ sama so lenti i sega mi izlegoja premnogu bruncinja i crvenilo i fleki na kozata... momntalno doma imam samo kanesten mast dali bi pomognala ako ja nanesam na iritiranoto mesto?
     
  13. Joshko

    Joshko Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Zdravo, vaka mashko sum no sakam da ve prasham neshto, devojkami e nevina i se odlucivme da imame odnosi, probavme no ne uspeavme zatoa sto imase bolki i nemozese da izdrzi... no mislam deka jas malce svrshiv na otvorot od vaginata... taa uste nema redovno menstruacija... moze nekoe vashe razmisluvanje, vi blagodaram :)
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Понежен крем стави таму, не некој мрсен или бебшки,не одговараат тие.
    А за канестенот, не знам колку би помогнал, можеби ќе ги засуши малку.
    Затоа ти реков со брич, ако не си искусна со ленти и восок,бидејќи мнгу е чувствително тоа место.
     
  15. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Уживај нема ништо да биде али сл пат повеке внимавајте
    Сл пат нека издржи нека се опушти ако се стега повеќе ќе ја боли
    со среќа
     
  16. Joshko

    Joshko Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Znachi nema mesto za panika taka?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    No.
     
  18. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Девојче, нормално е тоа. Инаку вака, пробај да се опуштиш максимално. Исто ако те боли и пече, обавезно си купи лубрикант (можеби и не е доволно влажно, и затоа те боли и те пече).
     
  19. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Нема не се секирај ако беше за тоа до сега јас и уште милион жени ќе имавме по 4-5 деца
    Уживај и сл пат повеќе внимание и од несакана бременост и од инфекции
    Ако ви е мака и боли земете си лубрикант на дурекс
     
    Последна измена: 3 ноември 2017
  20. Joshko

    Joshko Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Ti blagodaram!
     
    На orevka му/ѝ се допаѓа ова.