1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Уживај ништо страшно нема шанси да е бремена.

    И јас на почетокот кога со дечко ми го имавме првиот однос ми беше така и на неколкуте наредни пати се осеќав како сексот да е нешто што треба да го задоволи само него но подоцна научив и јас да уживам ,земи опушти се можете и со лубрикант да пробате може ќе ти е поубаво .
     
    Последна измена од модератор: 7 ноември 2017
  2. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Дури да влезете "во штос" ќе помине некое време. Првите неколку месеци ни сексот не е како што треба, несмасно е и смешно, од оргазам ни О нема, ама со тек на време ќе научите како треба. Што да кажам, слушајте ги своите тела и тоа глупо чувство ќе го снема.

    На ти е проблем да се соблечеш гола пред него, не е проблем да ти ја види госпожата, проблем се баш тие неколку влакна? Ме интересира која е твојата замисла за секс? Според мене сексот не е тема на договор, едноставно треба да се случи.

    Ете си направила поголем проблем. Не мачкај со креми, остави самите да се повлечат. Можеш да се миеш со чај од камилица или со сода бикарбнона. Носи памучни гаќи кои се удобни и ке помине.
     
  3. Nitea

    Nitea Нов член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    19
    Пред два дена го имав првиот однос. Ме болеше многу но не за да не издржам. Проблемот е друго, воопшто не ме скина иако идеше до крај значи воопшто химен не постоеше. Пробувавме 4 5 пати и се беше океј но химен нема. Дали е можно воопшто да немам химен или пак од прсти да ме скинал а да немало крв и да ме болело многу малку што не сум ни почувствувала?​
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @Nitea се е можно.
    Секој химен е различен. Ако идел до крај сигурно те скинал, меѓу тоа ако и преходно бркал со прсти има шанси и тогаш да те скинал. Ти треба најдобро да го знаеш тоа.
    Химен секако си имала меѓу тоа секоја девојка е различна, не секоја ја боли и не секаде тече крв.
     
    На Nitea му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Виножитка

    Виножитка Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    :angel:;)
    Можеби хименот е претходно скинат со некоја активност ако нешто си вежбала, може и тој со прсти, ама не знам дали имаш прочитано на интернет за еластичен химен можеби ти си една од ретките ;):angel:
     
    На Nitea му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nitea

    Nitea Нов член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    19
    Благодарам @Виножитка читав за еластичен химен и мислам дека е тоа.
     
  7. acidicloserr

    acidicloserr Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    дали сум единствена што се плаши да има секс? имам 18 години и сеуште не ја изгубив невиноста страв ми и се срамам од моето тело имам дркано на неколку дечковци ама никогаш не сум имала секс другарките ми се смеат за тоа страв ми е и срам ми е од моето тело
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Психолог.

    Пошто не треба ни да ти е страв, ни да ти е срам.
     
    На acidicloserr му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Modernistka

    Modernistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2018
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Здраво,не знам дали прашањето е за тука,но би сакала да ми одговорите:inlove:Дали после првиот однос циклусот Ви доцнеше поради промени?
     
  10. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    449
    Ne