Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

 1. Milanelo95

  Milanelo95 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1

  Народот никогаш нема да прастане да оговара и омаловажува ! Али ти ако веќе стварно си се одлучила на тој потег не мора сите да дознаат дека си имала однос со некој ! Иако јас би препоралал да не го правиш тоа! 20 годишна да изгуби невиност туку така мислам дека е жално и дека ке згрешиш.
   
 2. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  хаха, ова беше иронично кажано?!
   
 3. Milanelo95

  Milanelo95 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Не поради тоа што ти се двоумиш и се плашиш, јас затоа ти го кажав !
   
 4. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  сакам да го направам тоа, но заради нашиов народ што е ваков се кочам, навистина денешниве девојчиња и од 14 год. имаат односи, но ми се чини ако јас тоа го направам ми се чини дека ќе ме осудуваат, а и самите знаат колку е нормална работа сексот
   
 5. Milanelo95

  Milanelo95 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1

  Па нормално дека е ! Затоа ти викам не брзај се ти ќе го направиш но за во иднина дали си размислила што понатаму !?
   
 6. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  за во иднина ништо , секој ќе си продолжи по својот пак во случајов, а не треба да е така. Уште долго време ќе си останам девица
   
 7. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  ^ Не си единствена :)
   
 8. iHeartVintage

  iHeartVintage Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2012
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  149
  Девоjко, си чекала 20+ години, почекаj уште малку. Jас не сум невина, но ако го сторев тоа само поради другите би ми било жал. Исто ти е како првиот бакнеж да го доживееш изнасилено, изрежирано, неспонтано. Што ако си бакнала некого, ако не ти се пресекле нозете, не си почувствала пеперутки во стомакот, - не си го почувствувала бакнежот вистински.

  Не велам да се чуваш за брак или слично, само првиот пат да ти биде и тебе убаво, а не само да помислиш: Ете, готово, го тргнав тоа од листата, Check! :clap:

  Не дозволуваj некoj друг да ти одредува кога и што треба да направиш. ;)
   
 9. Milanelo95

  Milanelo95 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1

  Девојката побара совет и го кажав тоа што го мислев, нормално е дека никој не може да и нареди нејзе, не е мала !
   
 10. iHeartVintage

  iHeartVintage Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2012
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  149
  Не мислев на твоjот совет, и ти убаво си кажа. Мислев на тоа дека не треба да се чувствува дека треба да спие со некоj за да добие нечие браво или да не спие за да не и речат срамота :) Велам, исто како и ти, да си се послуша себеси, да не мисли многу што би мислел комшиjaта или брат и. :)
   
 11. Milanelo95

  Milanelo95 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Така е :)
   
 12. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.771
  Пол:
  Машки
  Ја да сум на твое место не би се мислел толку.
  iHeartVintage те учи чекај, нека не биде само ради реда, блаблабла...
  Првиот пат кога имав секс, не беше ништо нарочито. Првиот бакнеш исто, не беше нешто спектакуларно. Ама имаше после бакнежи кои беа баш буквално како што кажа iHeartVintage, од кои се сечат нозе.
  Поентава што е? Мора да се почне некаде. На колкумина од нас првиот секс им фантастичен?
  Оди напрај си го меракот, па после ќе има подобри прилики и све.
  Ја пак би ти препорачал да си фатиш еден дечко, чим толку ти е незгодно да се сексаш ван врска. И плус, подобро ќе биде, ќе бидеш поопуштена и све.
   
 13. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  не знам како е воопшто тоа. Искрено кажано сега дури сум тука, во МК би сакала да загубам невиност да не ми е жал после ако случајно дојде до секс со овие што ми се кај што студирам, на таквите неќам да им дадам прв пат. Тоа ми е единствената „мака“, а да речиш да не мислиш така не можеш, па веќе времето ми е дојдено за овие работи...
   
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
  А зошто бе девојче невиноста ја носиш како некоја тежина.Зарем тие работи одат по нарачка.И не мораш да легнуваш со никого ако не ти е мерак на душата.Ќе се најде некој кој ќе ти помогне со тоа.А не така сакам да не сум невина.И како мислиш може случајно да се дојде до секс.Така разминувајќи се ,со некого во ходник.Ништо во животот не настанува случајно ,ништо.Се си има своја причина.
   
 15. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  Mислеше на менe, меѓутоа јас неубаво се изјаснав и невиноста не ја чувствувам како тежина. Сакав само да и кажам дека не е единствена која е невина... Иначе кога би го направила тоа би го направила со некој што го сакам и сум сигурна во него.
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.346
  Пол:
  Женски
  Marc,дали озбилно го мислиш тоа :^) ?убаво ти мисли брат ти,нема што :tmi: .секоја девојка сонува првиот пат да и биде со некој кој ќе го сака,сепак сексот не е само физичка работа и оп,готово!
  размислувај и за несаканите последици,несакана бременост,полови болести или ти си мислиш животот е стварно розев.
  би те советувала да размислиш малку,и посебно за нашиве мажи,бидејќи и светица да си,пак нема да им погодиш.јас на твое место би се гордеела,наместо побрзо да се решам од невиноста.јас за првпат имав однос на 19 ипол години,со човек со кого јас сакав,ми беше дечко ,а другите кои ми солеа памет секогаш ги одбегнував,па имав свое јас!тоа да ти биде на ум,зашто со овој памет што си сега ништо не правиш...поздрав
   
 17. Lili3

  Lili3 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zarem seuste sum nevina ili nesto ne e vo red so mene?

  Epa vaka sega...
  Pred nekolku dena imavme seksualni odnosi so decko mi, iako toa mi bese prvpat, ne mi potece krv od vaginata. Zarem seuste sum nevina ili nesto ne e vo red so mene? :worried:
   
 18. ivana.iva

  ivana.iva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  7
  Zarem seuste sum nevina ili nesto ne e vo red so mene?

  Но зошто вакви ставови околу потекувањето на крв? Значи тоа е НАЈИНДИВИДУАЛНА работа, и кај секоја девојка е различно, кај некого потекува,а кај некого не,а кај некој пак знае да потече и после првиот однос на пример на вторниот или третиот,индивидуално е се...така да се е во ред со тебе.
   
 19. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Добро луѓе до кога 20 годишни девојки ке се потресуваат оти се невини :^) Не значи дека ако сите околу тебе изгубиле невиност дека на невините ќе им пројде возот и немажени ќе останат . Идндивидуална одлука за која се пресудни многу фактори од кој е најважен партнер , доколку сеуште нема таков човек , што е проблемот не знам ? Зошто толкаво оптеретување ? Ке си дојде кога ќе биде време
   
 20. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  деновивее би требало да се случи и мојот прв патт , заедно сме една година и мислам дека е време сакам многу ама имам еден проблемм и многу ми е непријатно неколку пати почнавме но јас неможам од причина со проклетите срамни усни ми се огромниииии немозжам да ги поднесам ги мразамм имам чуство дека имам најгрда вагина на световв , онака низ муабет му спомнав неколку пати на смеење грда мие вака така и ништо само се смееше демек дали постои убава ау бауу .. ама мене не мие сеедно многу ми е срам и ме кочи многу а сакам конечно да се случи и оваа
  незнамм што да правам и како да реагирам што ако и него му се одвратни ????