1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    maya..a- неможеш цел живот да останеш воздржана на таа тема бидејќи ТЕБЕ не ти се допаѓала вагината. Кога тогаш ќе треба да се случи тоа.. А можеби и не е толку лошо како што ти мислиш, можеби нему нема да му пречи воопшто. :)
     
  2. COCOchanel

    COCOchanel Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Девојче најдобро ќе ти е да си одиш на гинеколог да види дали си бремена или не..Мораш да и кажеш на мајка ти,ке ти олесни :)) Таа и ќе те упати и се !! А и како така си дозволила да сврши во тебе па имаш само 15 години..лошо си напраила..Кај отие свето бре еј. :worried:
     
  3. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Значи не сум една од оние неинформирани девојки, ама сепак има нешто што ме збунува и бидејки имам долга и прогресивна врска конечно еве се чувствувам спремна да имаме односи..и се надевам дека кје се случи викендов..ќе одиме на мал одмор сами..е сега прашањето е ова неколку мои другарки ми имаат кажано дека првиот пат имале гласни вагинални гасови, кои не се контролираат, самоволеви нели..и еднаш имам осетено кога подолг период бев во една незгодна положба.. Девојки, може ли да ми ка
    жете дали редовно ги има при првиот однос и дали има некој начин да ги избегнам..многу ќе бидам благодарна доколку ми помогнете, поздрав :)
     
  4. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    ^ при првиот сексуален однос јас немав никакви гасови... со оглед на тоа што ќе има малку болка ќе немаш баш време да помислиш на гасовите
    да не те плашам ама малку че те боли :lol:
    а и да се случат тие сосема нормална појава заради тоа што се создаваат со самото пенетрирање во вагината.... се најдобро и со среќа :*
     
  5. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Со дечко ми денес за прв пат пробаме и после многу неуспех конечно влезе главичката. многу ме здоболи и му кажав да прекине и коа се тргна на кондомот имаше малку крв кафеава. Me интересира дали е можно да сум скината бидејки не влезе се, влезе само главичката.. ?
     
  6. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Mоже да си скината, оти имало кафеава крв, што мислиш ти реки ли ке течат :lol: и плус те болело.Tолку знам и ако сега малку те боли и можеби ти иде кафеаво гарант си скината.
     
  7. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Чим имало крв и те здоболе тогаш не се сомневај.Без разлика што влегла само главичката,нема тука некое одредено правило дека мора да пенетрира до крај за да се скине хименот.
     
  8. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    дали може да се намали болката при првиот сексуален однос и како?
     
  9. Margarita9

    Margarita9 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    ПРВ ОДНОС

    Здраво. Ми треба некој совет. Имам 20 години и со дечко ми пробавме да имаме односи, но имав многу голема болка..После месец дена пробавме пак, и пак чуствував голема болка. Имав и крв после тоа. Не знам што да правам? Зошто не можам да издржам? Премногу боли.. Ве молам некој совет! :(
     
  10. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    ana996 и Margarita9, само бидете поопуштени,не се стегајте, со долга предигра,без брзање и не мислете на болка! :)
     
  11. solnishko

    solnishko Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Пробај да се опуштиш и да не мислиш на болката :) јас имав сличен проблем, се "киневме" со дечко ми едно 4-5 месеци :lol:
     
  12. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Де бре што сте се исплашиле толку. Божем којзнае колкава болка е тоа. Мислиш за колење збориме.

    Значи проблемот е само во тоа што се стегате ако си бидете опуштени нема да ве боли. И јас сега што сум сексуално активна да се стегам и мене ќе ме боли. Така што не му ја мислете многу, многу. Доколку имате стабилен партнер, сакате да го направите тоа бидете си опуштени и готово. Откако ќе бидне ќе си викате па не било ништо страшно. :*
     
  13. plavushataaa

    plavushataaa Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
  15. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    дали има можност да ми се деси нешто, имаше кондом, но во мене сврши?
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Доколку кондомот не бил скинат - НЕ. За тоа и служи, нели? :D
     
  17. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    ова вчера ми се деси значи се вџашив кога ми рече така, имавме 2 пати вагинален секс и 3-тиот пат ајде анален... и тоа мене прв пат ќе ми беше анален и на крај ми рече ти многу пати си имала анален секс, немаше потреба да ме лажеш дека си немала, отворот-анусот толку ти е широк, не може да не си имала порано анален секс... НЕМАВ ИМАНО, зошто вака испадна кај мене, како да објаснам дека сум немала, т.е. не дека му е гајле дали сум имала или не, туку му е за тоа што сум го “лажела“. што може да е причината за тоа, дали претходните два секса мене ме преопуштиле или не сум во ред јас?
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Немаат врска двата вагинални секса со опуштеноста на аналниот отвор. Мислам дека е индивидуално, исто како и за кинењето на хименот, што не е кај сите еластичноста иста. А може и ако си била многу возбудена, влијае и тоа. Во секој случај, многу погрешно од негова страна што не ти верувал. :tmi:
     
  19. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Нема што да му објаснуваш- тој треба да ти верува- кажи му дека си немала и готово, ако ти верува добро, ако не пак добро... Е сега ако си ја имаш ти мувата на капата, па тој да се сомнева е нешто друго, ама вака не гледам причина зошто не би ти верувал...
    Ми текна и на една случка од една пријателка: дечко и ја прашувал: од каде знаеш да направиш deep throat, нели до сега ниеден не си задоволувала орално??? :^)
    Ама така е кога машкото е несигурно, па дига галама околу вакви работи- од каде ова, од каде она, па како, што, зошто- е тоа се многу прашања...
     
  20. rebeka05

    rebeka05 Нов член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Додека имавме односи, цело време имав чуство дека ми се моча...незнам дали е нормално и ме болеше на почетокот, меѓутоа ништо освен тоа не почувствував. Ако може да ми помогнете... поздрав :*