1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Јас имам слушнато,ако мислиш на секс,престанува да ти се моча,а не па да имаш.А да те боли е многу нормално,прв пат ти е. :)
     
  2. maaarijana

    maaarijana Нов член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Epa vaka devojki imam 17 godini i imam decko so koj sme vo vrska 7 meseci i sea nekako u posledno vreme se ni se vrtka razgovorot okolu seks. Me saka i jas nego mnogu si go sakam i razmisluvam da go napravam toa so nego imam zelba ama se nekako mi e strav deka sum nevina i ne sum imala iskustvo do sega i nekako se plasam. Aj da mi kazete vie so mislite treba da cekam da mi projde stravot, ama jas mislam deka prv pat od se se plasime hahah taka da neznam sto da pravam daj kazete nesto pomagajte! :D
    [mod-kirilica:1c5zeagy][/mod-kirilica:1c5zeagy]
     
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Страв од прв секс

    You're just not ready. Take your time :)
     
  4. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Јас мислам да почекаш уште некој месец,кратко време сте заедно.Нема што да се плашиш он ако е вистинскиот(а тоа можеш сама да го заклучиш никој не може да ти помогне),ако се однесува добро со тебе ти покажува љубов,внимание,грижа.Напрај го твоја одлука е.Но почекај прво види дали вистински се сакате еден со друг,и дали е се во ред.Тука можат да влијаат и многу други работи од неговиот однос што ти и он само си ги знаете.
     
  5. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Да,да почека уште некој месец дур биде година,па после уште некој месец |( .Поголема глупост не можеше да кажеш.Да почека ако не е спремна,а не малку биле заедно.За тоа нема маку многу,толку месеци онолку месеци.

    Инаку,девојко ако сакаш не се мисли толку.Го сакаш,те сака.Ама немамш толку голема желба.Да имаше немаше да мислиш страв не страв,абре кога ми се е*е,ми се е*е и готово,нема тука страв не страв.Јас мислам,дека не си толку спремна,а штом не си не го прави тоа.
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    А според тебе врска од 7 месеци е доволна за таков чекор???Она не го ни знае него сеуште како што треба ,што се 7 месеци?? Може да ја искористи што се вика па никогаш више да не го види.(Случка со пријателка моја блиска,идеше со дечкото 8-9 месеци и му даде.И знаеш што се деси?Ја откачи после 1 месец,кога му здосади,а врвот е што имаше 20 години а не 17 години што сеуште е дете машкото според мене,знаеш покасно созреваат.Од 17 годишни машко, ретко кое е озбилно и созреано.Да почека до година да го ЗАПОЗНАЕ по убаво па тек после да размислува за секс. ;)
     
  7. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32

    Размисли убаво кога е тоа во прашање. Ако си спремна и мислиш дека тој е вистинскиот, слободно. Можеби 17 години не се многу ниту пак 7 месеци е многу време но сосема доволно за да ја запознаеш личноста до тебе. И јас прв пат имав однос со дечко ми на 17 години (и неколку мес) и заедно бевме 8 месеци, но го направив бидејќи се почувствував спремна и не се каам. Така да, ако си спремна на тој чекор, зошто да не :)
     
  8. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Оф леле господееееее ова децава денеска......................................
     
  9. Lady.007

    Lady.007 Нов член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Имам 16 год невина сум дечко ми сака да имаме односи јас незнам што да правам ве молам некој совет?
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    На форум одговор за ова прашање нема. Како не знаеш? Прво по мене рано ти е, уште се развуваш во организмот. Второ- колку време сте заедно, го сакаш ли, те сака ли, стабилна ли ви е врската, информирана ли си за се околу сексот? Трето- дали и ти сакаш, спремна ли си, не е тоа исполнување на нечија желба?
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ТИ ако се чувствуваш спремна дај му на човекот Натали беее, да те направи човек. Но, мала си. Тоа е твоја светост, а него само момент да се истресе. Мала си.
     
  12. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    До сите оние кои се двоумат за односи и бараат совет од форум - не сте спремни.
    Затоа што ако се чувствуваш спремна нема да отвориш форум и да прашаш, едноставно знаеш.
    Вака тој сака, тебе ти е страв, а не си спремна. Само љубопитна.
    Мали сте, не брзајте.
     
  13. Valentina007

    Valentina007 Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите ми треба малку помош и јас и дечко ми сме во шок.Имавме односи,тој ми беше прв но не ми потече крв и сега тој не ми верува дека тој ми е прв,па ако можите да ми помогните која е причината што не ми потече крв и како да му докажам дека ми е прв ?
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Еве од мене совет. Дај му корпа на тој кретен. ;)
     
  15. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Не си должна ти ништо да докажуваш. Да се разбира барем малце ќе знае дека на сите не им тече крв, ќе приметил дека си невина, нели ќе одело тешко тоа таму работата. :wasntme:
    Ама он е глуп, и тежок селјак, ќе ми извиниш на изразот и не те заслужува.
     
  16. Valentina007

    Valentina007 Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Но сепак сакам да знам зошто не ми потече крв
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Штотуку ти објасни критикувајќи го него, а испадна ни ти не знаеш. :D Не е секој човек ист, можеби имаш еластичен химен, можеби наредниот пат ќе ти потече, не се знае... ух што сакам да ти потече наредниот пат па да се засрами тој твојот. :fubar: Па не му треба доказ бре, не е ова турска серија, треба да ти верува а не да се потпира на видливи докази само. Што, да не планирал утредента да го извади чаршафот на тераса па му се расипал планот? |(
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Ме интересира чисто онака, ве читам како мислите дека не е важно после колку месеци врска ќе му даде девојче на дечкото (ете за прв однос да зборуваме) ,ама кој би бил минимумот? Два/три/четири месеци? И не зборувам овде за 15/16 години што имаат, тогаш мислам дека треба да почекаат малку, еве не ставам период зошто сепак игра на случајот.. Еве, за од околу 18 години и над.
     
  19. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Кога ке се чуствуваш ти спремна и кога ке му веруваш на партнерот дека не сака да те искористи и те сака искрено . И најбитно од љубов да биде ;)
     
  20. h_2647

    h_2647 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    значи кај некои крв ќе протече за време на сексот, а кај некои подоцна, а можно е и следниот ден (безразлика) ?!?!?? (зборувам за првиот однос се разбира)