1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Moze i voopsto da ne protece :)
     
    На girl-miri и h_2647 им се допаѓа ова.
  2. cvet12

    cvet12 Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Denes po treti pat probavme da imame odnos so decko mi i pocuvstvuvav silna bolka i prestanavme mislevme deka bidna rabotata no nemase ni krv ni nisto . koga si dojdov doma na gakite imav nesto kako kafeav iscedok ne znam dali e krv.. sto mislite vie dali e od toa sto mozebi sum skinata ili e nesto drugo vo prasanje?
    plus imase nekakva neprijatna mirizba
     
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.244
    Пол:
    Женски
    @cvet12
    кај некои не ни протекува крв
     
  4. cvet12

    cvet12 Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Znam no me zagrizi toa sto go vidov doma na gakite a nemam nikakvi simptomi na infekcija samo kako kafeavo nesto ne bese ni kako normalniot iscedok pogust i ligav tuku vid na locka retka
     
  5. johnnys.girl

    johnnys.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    83
    So dechko mi konechno odluchivme da go napravime ovoj chin izminatite denovi ali ne odi kako shto treba. Mozhebi vekje po 5ti pat imame obidi, mene neprekjinato samo krv mi teche, a ne chustvuvam nikakvo zadovolstvo, naprotiv bolka. Se mislevme dali e mozhno da bidam poluskinata ama mene mi e chudno kako od 5 pati jas ushte da ne sum skinata. Ve molam pishete vashi razmisluvanja do koga kje krvaram, dali zadovolstvoto kje se pojavi.. dadete sovet kako da stavime kraj na bolkite.
     
  6. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    Kratko i jasno. Neznost od mashka strana, mnogu galenje i mazenje i pruzanje oralno zadovoluvanje. Otkako ke se vozbudis vistinski i se zapalis togas probuvajte poleka, nezno.
     
  7. johnnys.girl

    johnnys.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    83
    Imame dolga predigra opushtena sum i sve ali himenot nikako da se skine. Koga i da pomislam deka sum skinata naredniot pat se povtaraat istite bolki i premnogu krvaram.
     
  8. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    302
    Пол:
    Машки
    A da probate so alkohol malce da pijnete za da pointenzivno ve ponese zjarot, em vo pijana sostojba bolkite se namaluvaat....Ma kaj i da e ke se skine ;) Aj nekoja zenska mozebi ke ti pise koja imala isti problem pa ke ti kaze tehnikata :)
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    @johnnys.girl овој швалеров добро ти вика. :D
    Не може да не си скината... од 5 пати. :?: Плус и крв има, скината си сигурно, само болките се должат на нешто друго... Кај мене така беше првите три пати. Можеби си ти претесна или тој е малку поголем... тоа ти си знаеш :D Најверојатно некоја од тие причини е со оглед на тоа што викаш дека немаш проблем во опуштеноста и возбудата. :?:
     
    На johnnys.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Normalno e da te boli 2-3 pati no posle 5 pati bi trebalo da sopre i krvarenjeto i bolkata.
    Zadovolstvo ne cuvstvuvas najverojatno zaradi bolkata.
    Mozebi ti misles deka si opustena no ne si, probaj ne se stegaj za vreme na odnosot,taka poveke boli.
     
    На johnnys.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Девојки пред некој ден конечно се убедив да имам односи...Тој знае дека ми е прв пат и цело време ми викаше ќе одиме полека да не се плашам...некако се опуштив но влезе само еднаш и наеднаш гасови, не знам како се случи тоа, тој ми рече дека тоа е нормално но мене ми се идеше да пропаднам во земја... После тоа пробавме но постојано мислев да не се случи пак тоа...Пробувавме со кондом неколку пати но него ми се спушќаше цело време и ми објасни дека тоа е заради кондомот, но јас не можев без. Ми рече дека ми е многу тесна а тој со кондом нема да можи...
    Се прашувам зошто ми е толку тесна? Дали би бил голем ризик ако тој не сврши во мене за првиот пат? Бидејќи пробувавме многу со кондом ама не бидна и не бидна, мислам дека засекогаш ќе си останам вака..
    Според вас во која поза би било најдобро?
     
  12. black in man

    black in man Нов член

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    sigurno te skinale ko mala zatoa ne si prokrvarela
     
  13. Lorenn.

    Lorenn. Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Будалче, пред се опушти се, гасовите се природна работа(со самото ставање внатре ти влегува воздух и нормално мора некако да излезе:rofl:), а за дундата твоја шо велиш дека е тесна (биди опуштена се додека мислиш дали ќе прднеш, дали ќе боли секако нема да влезе:!:)олабави ги мускулите таму "долу", релаксирај се и небрзај, прво треба да бидеш напалена(и влажноста игра голем фактор:nod:)А за кондом (вие како сакате^_^), и да не заборавам (мисионерската секако:devil:). Среќно(fingers)
     
    На mila7 и Sunnny им се допаѓа ова.
  14. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    @Lorenn. фала мила на советите...но повеќе го нема. Тоа беше последната наша вечер, ни тој ми пиша ни јас. Тоа е тоа, можеби некои работи се случуваат за да се слуши нешто друго.. Не знам, немам коментар, денеска точно 1недела. Ама ако, нека оди, не можам со сила да ги задржам луѓето покрај мене кои не ме сакаат..
     
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Или можеби бега од тебе...се срами :)
    И не ти е тесна, не се секирај ...тој во паника и срушено его трескал глупости :!:
     
    На mila7 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Класика.. :) Скини па батали...:)
     
  17. Lorenn.

    Lorenn. Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Доаѓаат подобри денови мила:sun:, ќе дојде оној вистинскиот(па ќе те онади како што треба:P), а до тогаш уживај во животот без "рокање":party:(без да мислиш дали заврши тој во мене, леле ми доцни една недела..:lol:). И секако ние сме тука и го чекаме твоето прво незаборабно искуство (без разлика на времето:devil:)
     
    На the drummer и Petar80 им се допаѓа ова.
  18. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Се слагам, понекогаш машките за да најдат оправдање за својата немоќ, ептен трескаат глупости. Нема тесна, има неспособни машки (за жал).8-|
     
    На Дискретниот му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TijanaJ

    TijanaJ Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ми треба ваша помош....
    Значи вака, имам еден другар во кој сум заљубена од кога го запознав. Веќе 8 години...
    Се немаме видено скоро 6 години..Но постојано си пишуваме на нет,значи 24 часа неделно..
    Пред некој месец му реков дека сакам првиот пат да ми биде со него, и тој се согласи.
    И ете сега имаме шанса да се видиме и тоа да го направиме , но мене ми е страв и срам.
    Јас му реков дека сакам и тој ми рече во ред кога сакаш,и јас му реков дека сакам вечерва но потоа незнам
    што ми стана и му реков дека не сакам, тој пак рече во ред, нема да те притискам на сила.
    И сега незнам дали да го направам тоа со него или не.. Ми треба ваше мислење.;((facepalm)
    Инаку се уште се немаме видео, сигурно првото видување би ни било ако ја правиме "онаа работа":smirk:
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macaX95

    macaX95 Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Јас би ти препорачала, ако мислиш дека го сакаш и ако мислиш дека нема да те шутне и заборави како голем дел од случаите тогаш имајте сепак ова е само мое мислење позз и со среќа.