1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв однос

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од najs, 26 јануари 2012.

  1. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    /значи вака девојки мојата братучетка(17) и нејзиниот дечко(18) синоќа решиле да пробат за првпат,значи и на двајцата им било прв пат но и неуспешно значи кога се обидол да и го стави не влегол се обиделе 2-3 пати и не биднало а и имала многу силни болки ептен неможела да издржи
    Јас и реков за тоа што многу ја болело можно е ако не била навлажнета но вели дека била,ако можете помогнете па и да ии пренесам,благодарам
     
  2. doctorgreyxo

    doctorgreyxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Здраво.Денес одлучив да имам за прв пат односи и неуспешно.
    Болката е неиздржлива,пробав и пред некој ден сама посакав и ништо.Што да направам?Бев опуштена и полека одевме и не е издржливо.
    Некој совет? Имам 20 години.Дали да одам на гинеколог?
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па опушти се, не мисли на болка и сл. Не мора да биде од прв пат, некогаш се потребни повеќе обиди. Зошто брзаш. Болката е повеќе психичка, многу се оптеретуваш со тоа што ќе се случи. Значи клучот е во мозокот, во твоите мисли. Не се форсирај и не си наоѓај одма дијагнози. А многу е битна и локацијата, дали сте сами и дали сте доволно сигурни дека никој нема да налета. А и мораш да бидеш добро навлажнета.:$

    А за одење на гинеколог, задолжително е, не само поради тоа што сакаш да имаш секс, туку и по твоето репродуктивно здравје, не си мала.
     
    Последна измена: 15 февруари 2017
  4. black_lover

    black_lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Денес го имав првиот однос.Ме болеше малку повеќе но за некое време ме скина..Се осети како да пукна нешто.Изгледа тоа беше..После имавме однос уште 2 минути и завршивме оти ме болеше.Дали има можност во рок од нецели 5мин да сврши во мене.Тој тврди дека не свршил ама јас сепак да си прашам..А иначе да имаше крв.
     
  5. TheLovelyGirl

    TheLovelyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Со мојот дечко сме заедно веќе една година тој е постар од мене 5 год и досега немал односи(барем тој така вели)..тој сака да имаме односи и јас се чуствувам спремна но мислам дека сеуште сум мала и се двоумам..
     
  6. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.257
    Пол:
    Женски
    Со среќа, добредојде во возрасните :D
    - Јас ќе поставам прашање, од каде ние да знаеме дали ти свршил или не? Сигурно со нас не си имала однос. Глупости |( :fubar:

    КОРИСТИ КОНДОМ! (mooning)
     
    Последна измена: 31 јули 2017
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Има можност и за многу побрзо од тоа да сврши. Тој треба да знае дали свршил или не, ние не би можеле да ти кажеме. За во иднина да немаш непотребни грижи користи заштита.
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Доколку му веруваш, и зависи од вашата врска каква е(во смисла на почит, разбирање, доверба итн.) и доколку сакате и двајцата зошто не би пробале :) Сепак тоа си е твоја одлука, размисли добро за да не се каеш подоцна.
     
    На TheLovelyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    @TheLovelyGirl ако сеуште се мислиш немој, верувај после ќе ти биде мака.
     
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Зависи колкава си иако во моментов сметам дека исто така многу важен фактор е квалитетот на вашата врска, вашиот меѓусебен однос и довербата која ја имате изградено еден кон друг. Нормално е пред првиот однос да ти се вртат многу прашања низ главата но самата ти би требало да чуствуваш дали тој е дечкото со кој сакаш да го имаш првиот однос.
     
  11. black_lover

    black_lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски

    Ehaa mi dojde vekje od togassh i toa 2patii...fala sepak:D:D:D
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TheLovelyGirl

    TheLovelyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Многу добро ни оди во врската..тој секогаш ме разбира и знае да ме расположи..имам доверба во него а и тој во мене..со него би сакала да го имам првиот однос..сега сум 14г..:|
     
    На Irenka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Искрено не очекував дека си толку мала, на тие години сеуште не е време за односи. Прерано е. Па тоа е седмо-осмо одд.! Кога се изјасни дека се двоумиш ни на крај памет не ми падна дека си на таа возраст. Дете си уште, јас на 14 години уште си играв со другарки, имав сипатии и ништо повеќе а околу сексот располагав со минимум информации и беше нешто кое најмалку ме интересираше. Него го разбирам, тој е на нормални години за секс и си има потреба од тоа. Обично тоа е тој проблем кој се јавува кај ваквите врски со разлика од неколку години при што едниот партнер е уште дете. Друго ќе беше ти да имаше 19 а тој 24. Ќе звучи досаден советов ама ако му значиш навистина не би требало да инсистира по тоа прашање барем уште 2-3 год. Многу е ама тоа е тоа.
     
    На MostSweetGirl и Someday им се допаѓа ова.
  14. Зоoрица

    Зоoрица Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки
    Имам 21година до сега не сум имала односи ниту многу долги врски
    Со дечко ми сме заедно четири месеци има 23 знае дека не сум имала односи и кога му кажав малку беше изненаден но океј , рече дека ако го немам направено тоа до мои 21 нема да ме натера на нешто што не го сакам.
    Никогаш не сум имала желба за полово општење со машко како со него
    Можеби глупаво од моја страна и малку детинесто но не знам зошто сум толку влажна кога сме поблиски.Некогаш се чуствувам ко да не сум невина .Дали е тоа нормално?
     
  15. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Сосема нормално е да те привлекува сексуално. А ако ме прашаш мене, искрено и не гледам некоја причина за да чекаш. Дечко ти е, убаво ти е со него, не си мала...Сепак ти си знаеш најдобро како се чуствуваш и што мислиш. Ако уште се двоумиш тогаш почекај.
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Виножитка

    Виножитка Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки јас сум нова на форумот, во врска сум со дечко ми веќе 2 години и првиот однос го имавме сега на 30ти и користевме заштита дента немаше никакво крварење можда мали ситни точки крв, од тогаш поминаа 4 дена што значи вчера почувствував потреба за мокрење ама трпев бидејќи не бев во прилика веднаш да одам во тоалет, само што завршив почувствував потреба повторно и видов дека мокрам крв не беше баш тоа стандард одење во тоалет и мокрење туку неколку капки и готово ама тоа на неколку пати се случи вчера, крвта беше светла црвена и ноќеска кога отидов мокрев нормално немаше крв кога се избришав имаше малце на тоалетната но веќе беше темна боја и многу малце. Сабајлево немаше ништо и за сега уште нема, што мислите вие дали е заради првиот однос?
     
  17. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Дали те болеше додека мокреше или да те пече
    Може да се работи за уринарна инфекција
    Земи чај од брусница и обавезно на лекар ,немој да одложуваш
     
  18. Виножитка

    Виножитка Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Не немаше баш печење и помина до денес а дали е можно поврзано со односот
     
  19. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не е поврзано ,али да не те излажам најубаво отиди си на лекар.
     
  20. Виножитка

    Виножитка Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Јас читав на интернет дека било можно тоа и на други форуми дека на други им се случувало така и не знаев дали е паметно да почекам да помине а еве денес нема ништо и затоа мислев дека е поврзано со односот ти благодарам многу сепак