Прв однос

Дискусија во 'Канта' започната од elenkaaa, 15 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elenkaaa

  elenkaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Vo vrska sum 3 meseci so decko so koj postojano sme zaedno.Bi sakala da znam dali mislite deka e vreme da imam odnosi se plasam deka e premnogu rano iako cuvstvuvam deka mozam da veruvam vo nego.Ve molam za sovet.... pozz...
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Како прво ти самата ако не знаеш дали е време или не, не можеме ние да ти кажеме. Имаш десетина теми на форумот слични на твојата, па прочитај размислувања.
   
 3. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Тоа што идете 3 месеци не е воопшто важен фактор за тоа. Треба ти сама да се почувствуваш спремна па макар тоа да било и после 1 година врска. И плус за 3 месеци сигурна ли си дека можеш навистина да му веруваш како што велиш? Размисли за ова сама, ние не можеме ништо да ти кажеме, а и имаш многу слични теми на оваа па прочитај си убаво :)
   
 4. PrettyWoman

  PrettyWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  19
  Според мене 3 месеци се малку време, но ти си знаеш најдобро. Јас би ти рекла да не брзаш се што е твое ќе си дојде :lol: ;)
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Потполно се согласувам :) некогаш не е битно колку време сте заедно , туку што ти чувствуваш.Најважно е и ти да имаш желба за тоа и да се чувствуваш спремна , а не само бидејќи не сакаш да го одбиеш. А како и да е 3 месеци се малку за да ја запознаеш личноста вистински и да имаш потполна доверба .Денес некои личности толку добро ги носат своите маски , така што ке поминеш цел век со нив додека го откриеш нивното вистинско лице....за жал .
  Сепак тоа е твој избор, размисли убаво сепак еднаш се губи невиност :)
   
 6. ivancetoo

  ivancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Koga ke se cuvstvuvate dovolno zreli i sigurni deka ste spremni na sexualen odnos samo toa e praviliniot izbor ne se ogranicuvajte so toa dali ste zaedno dolgo ili kratko vreme i nikogas ne se vpustajte prerano jas mislam da gi cekate onie 18 ne e badijala polnoletstvo,i sekogas koristete zasita najpameten izbor
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.426
  Допаѓања:
  71.615
  Пол:
  Женски
  se soglasuvam so ova, pa ima mnogu parovi sto toa go pravat i prvata vecer, prvata nedela, bitno e da sakas da go napravis, ane kolku dolgo odite, ako si spremna , ama samo ako se cuvstvuvas podgotvena, napravi go.
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Темата е заклучена затоа што веќе постојат слични теми во категорија „Секс“.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.