1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв сексуален однос.

Дискусија во 'Канта' започната од tamchee, 25 февруари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tamchee

  tamchee Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Разгледував не видов ниедна ваква тема, ни некои слични прашања.. Па ме интересираше нешто околу сексот.Какво е чуството после првиот секс имам слушано дека некои се менуваат психички и дека потешко го поднесуваат тоа,на некои им е полабаво.. Дали од прв пат мора да ти тече крв и да те боли,на пример на некои не им тече ич крв а не ги ни боли, ко најнормално.. дали тоа значи дека немаат химен?Дали ако му седиш одозгора само онака и во тој момент он да сврши ама не внатре дали може да се остане бремена , мислам површински нешто дали може да се фати..Дали може да има проблем со менструацијата после тоа, да ти касни , дали е во ред да се применуваат некои апчиња после тоа или може да има некое пореметување во организмот... Дали може да се има секс 3-4 дена пред да добиеш дали би можело да има последици..За поискусните како се чуствувавте после првиот секс, дали сакавте да се гушкате цело времее со партнерот или сепак не.. Како се чуствуваа тие, што ви рекоа , дали им кажавте на другарките одма или се чудевте,дали бевте срекни расположени или .. дали мислите дека треб а и дали и кажавте на својата мајка одма или не ..:D :P
   
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Девојко,разбирам дека те мачат многу прашања,сите мораат да го поминат тоа,верувај ми.На форумот баш во оваа категорија имаш полно вакви слични теми ,исто и во оној подфорум горе Интимни прашања и проблеми.Разгледај убаво,се ќе најдеш.Секако,треба да разговараш и со девојки коишто го поминале тоа во реалноста,а не само тука на форумот.Еве ти една тема кадешто можеш тоа да го прочиташ:http://forum.femina.mk/threads/Вашиот-прв-секс.38/И да не заборавам да ти кажам дека не треба на мајка ти ништо да и кажеш,ниту на другарките,тоа си е само твоја интимност,ако ти треба совет прашај некоја другарка на којашто можеш да и веруваш,мајка ти можеби има многу конзервативни сфаќања,па ќе те осудудува затоа што не размислуваш исто како неа.Поздрав.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.