1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв состанок

Дискусија во 'Сингл' започната од poppie, 9 мај 2010.

 1. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  Уфф да .. Јас сум онаа девојка која што пред некое време пишуваше како со машко јарец.. Е сеа би сакала малце помош од вас пошто гледам дека има мнг искусни девојки и тоа мнг ме радува :) .. Кај мене е проблемот што јас едно месец дена се допишувам со тип што ми се свиѓа .. Ни оди муабетот .. Но некако типот на почетокот на муабетот е ладен.. Односно сака некако валда јас да го привлечам.. Но кога ќе видам што ми пишал јас цела од радост се збунувам :( :lol: Пред околу недела дена правевме муабет за тоа да искочиме ( типот ми пиша демек кога ќе оздрави ќе искочиме ) а сеа го нема да пише за тоа.. Не би сакала да го напнувам .. И сеа се што сакам од вас женски е : Да ми кажете како да го заинтересирам.. Што да му правам муабет.. А исто и на првиот дејт што да му зборам .. Знам дека ќе ми кажете да бидам своја ... Но јас од среќа се ќе заборавам .. :D :lol: :lol: Ајдееееееееее грлс .. Плис хелп ме .. :) :*
   
 2. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Па прашај го каде сака да излегува, каква музика сака, колку сака да се забавува, почни ти да му кажуваш што сакаш, почни го така муабетот и кажи му па може да одиме некаде заедно, да се видиме... итн. Ова ти е само пример. Можеш да се водиш според него ;)
   
  На Oona* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Срце, јас би ти кажала само да си бидеш спонтана..И сигурна во себе..Немој ни многу да очекуваш, а немој ни да губиш надеж..Инаку стандардни муабети прај му..Само немој многу да го нападнеш да не се исплаши ;) :D ..машкиве денес се многу плашливи знаеш.. ;) ..И можеш да му кажеш дека би сакала да се видите за подобро да се запознаете..Биди отворена..Со среќа па кажи како се одвиваат работите.
   
 4. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Јас ќе додадам само да обрнеш внимание и на она што тој има да каже да слушаш со интерес. Што се однесува на твојот дел од играта мислам дека доколку веќе имате контактирано како што кажа тогаш сигурно знаеш некои работи што го интересираат пр. некој спорт, музика или пак некои теми за кои и двајцата имате интерес . ;) :) :) :)
   
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  uf...jarec :emo: teski luge :D ne sum ja videla temata koja ja spomnuvas kako so masko jarez ama moeto iskustvo UOPSTE ne e pozitivno so jarci.
  znaci-od moe licno iskustvo - jarcite sakaat da se u centar na vnimanie taka da najubav dejt za nego ke bide ako mu dozvolis da zbori :) sakaat da si se falat i da se prcat :) drugo-jarcite se ladni, t.e iskazuvanje emocii tesko im ide + se inaetlivi. od ovoj aspekt ne ocekuvaj dejt od tipot- edvaj cekav da te vidam i neznam sto. ke se trudi da ti ostavi vpecatok deka mu e seedno dali e so tebe ili so drugar.
  ja iskreno se nadevam deka jarcive u mojot zivot ( dvajca ) bile isklucok od ostanatite jarci :) i deka ti ne si riba ili vodilija ;)
  pisi sto se desava :)
   
 6. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Знам дека е тешко со јарец, оти и јас сум јарец. Треба да му погодиш што сака, да му обрнеш внимание, да му покажеш дека ти значи нешто. Али не премногу емоции, оти машките летаат ако видат дека некоја го сака. И не дека јарците не сакаат да покажат дека сакаат некого, туку незнаат како. Се плашат да не погрешат и да избегаат од нив. Со среќа ;)
   
 7. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496


  Хехехехе не не .. Јас сум Лав ..Знам тешки личности се .. Односно имам другарка и со неа океј сум .. Али некако типоф е .. уффф ... :^) .. Него сакав да кажам што се случува... Понекогаш кога прв ќе ми пише ми става срце :) .. Но вчера беше ( или сепак глумеше пијан ) ми кажа дека ме сака .. но не му поверував... :D И сакам да ме викне да искочиме али некако не му се праи муабет на таа тема... А јас неќам да го напнувам.. До душа он сам си кажа дека кога ќе оздрави ќе ме викне.. И сеа кога го прашав како е .. Демек оздравел, ама како пак да настинал.. -.-
   
 8. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Што да му правам муабет.. А исто и на првиот дејт што да му зборам .. Знам дека ќе ми кажете да бидам своја ... Но јас од среќа се ќе заборавам ..

  па јас мислам дека секако ќе си водите најнормален муабет и потоа самиот тек ќе ве доведе таму каде што треба односно подлабоко да се запознаете.Не е се само до тебе и самиот тој треба да знае да ти направи муабет нема само ти да зборуваш како навиена.Ќе видиш дека по некое време нема потребна да смислуваш муабети однапред но да ти кажам и јас пред неколку години бев иста ваква :lol:
   
 9. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496

  Знам злато.. Скоро сите сме такви.. Но некако како типов од кожа да ме вади.. Ми делува како да е без чуства.. :| Знам дека он чека јас да му пишам прва, но колку и да ми е тешко не попуштам... :D :*
   
 10. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  Зошто секогаш е вака ?! ;( Тажно и болно.. Знам дека ќе звучам како затрескана по него.. Но не е така.. Еве го нема да пише веќе 2 дена.. ;( Што е проблемот ?! .. Неќам да му пишам прва пошто водам инает,а и не сакам да мисли дека јас цело време ќе трчам по него..
  Дај помогнете ми.. Тежок е фактот кога го гледаш пуштен на мсн, а не пишува :( ...
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Немој многу да се замараш..остави го..најди си друга занимација..едноставно мислите насочи на др работи..И кога е уклучен и ти воопшто немој да се нервираш и не пишувај..Малку и ти ќе оладиш за да не се нервираш и да не те мачат прашања без одговор..Ќе видиш кога ќе види дека не го бараш, те нема сам ќе ти пише прв..
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не трчај ти . Ова на сите ни е грешка , не знам зашто. И јас со дечко ми кога сум скарана , јас трчам ко будала и не можам да се одвикнам , т.е откажам од тоа . Како бе на нив им е се лесно ? Гајле бе си немаат . Не им пишуваш ? Не им се јавуваш ? Не ги бараш? Па ни они тебе бре .. Знам дека не можеш да се воздржиш ама пробај , потруди се .. Не се ставај на мсн , фејс , не гледај во телефонот нонстоп .. Затрупај се со обврски и други работи.. :)
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 13. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Јас со тој што го сакам, ама навистина го сакам долго време, не зборам повеќе :/
  Порано бевме ептен блиски, секогаш разговаравме не само на мсн туку и во живо, сега повеќе не. Се однесува како да не се познаваме. :/
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  уф.....ти кажав дека се комлицирани :geek: и ја го имав истиот проблем со јарците. само се надевам нема да ја направиш истат грешка како мене. и ја неможев да издржам тоа што се прави ладен и недостапен и незаинтересиран, и се јавував прва.кога се гледавме се бесе и повеке од прекрасно.ама со тек на време-ја ја влечев врската. ја бев машкото во врската. кога го прасував зашто не покажува заинтересираност и зашто кога не сме заедно имам чувство дека ме заборава-он викаше, па јави се ти, па зар ја на тебе не ти фалам, па немој да размислуваш како пред 50 години кога машкото треба да превзеа иницијатива....и такви некои нарцисоидни изјави. и врската ни траеше до моментот кога мене ми скисна да се трудам да ја одржувам...едноставно, мене не ми беше возвртаено колку што пружав и се изморив од таква игра топло-ладно.
  врската ни траеше 8-9 месеци.....па се разделивме. разделбата беше монолог. значи ја зборев и зборев и зборев...и читав од неговите очи дека му е тешко и дека не сака крај...ама збор не изусти. само ме гушкаше, се трудеше да ме бакне за да замолчам..ништо од она што ја го очекував-дека ме сака, не сака да ме изгуби, дека му е тешко да покажува емоци бла бла бла.....и бевме разделени 3 месеци. во тие три месеци не ме побара, не ми пиша, ништо. нормално ни ја него.немаше зашто...
  после 3 месеци се сретнавме СЛУЧАЈНО.застанавме,кај си, што си, како си-и за прв пат ја осетив дека он се труди со мене, т.е се трудеше да ме задржи. уффф-прифатив кафе...па да ме испрати до дома...беше тоа најубавата вечер со него.муабети-колку сум му фалела, колко му било тешко 3месеци, колку пати сакал да ми се јави, дека се сменил, знае што згрешил...абе се што си замислував и сакав да слушнам-се слушнав. кога го прашав зашто вечерта кога раскинавме уста не отвори, ми рече-ти дојде решена да раскинеме, затоа. му објаснив дека сето ова што ми го кажува, требаше да го каже тогаш....дека ја вечерта не сакав да раскинеме, дека неговата не заинтересираност доведе до раскинување.не се смиривме....ја не сакав да бидам повредена повторно и барав да ми докаже се што кажа. се трудеше стварно едно недела дена, и се смиривме. убав беше првиот месец а потоа се врати стариот горд, нарцисоиден и себичен Јарец.

  После него немав дечко поисе од година ипол. и тогаш во животот ми се појави сегашниот дечко. заљубен,посветен, нежен кој на секој начин ми покажа колку е убаво да си сакан.

  затоа мила, без разлика за кој дечко се работи, запомни дека не треба да се губиш самата себе. ако ти од дечко бараш внимание, да ти се јавува онолку пати колку што ти сакаш, со ситници да ти го прави животот убав-таква особа и ке најдеш. не се нервирај за дечко кој не ти го пружа она што ти го сакаш. мене грешката ми беше што му дадов на знаење дека ако он мене не ме побара-ја ке го побарам. и тоа никогаш повеке не се смени. а тоа не бев ја повеке. не сум ја девојка која прифака да се однесува како машко во една врска. да не се сфатиме погрешно, не сум ја забегана и не глумам лудило, ја само сакам дечкото да се однесува со мене како со дама. таков дечко и си најдов....

  имаше еден период на почетокот на врскава кога Јарецов повторно се обиде да ми го поремети паметот. беше тоа уште еден негов напад на паника дека ме губи...а мене само уште повеке ми ги отвори очите каков дечко ја несакам.

  ја малку претерав со пишувањево-се извинувам :lol:

  поздравче па пиши што има ново ;)
   
  На Name и De-lovely им се допаѓа ова.
 15. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496  Lelee src .. Kako shto go chitav ova pochnav i da placham.. :worried:
  Ocigledno e deka bil apla nezainteresiran.. Kaj mene sega za sega e se okey ..
  Se dopishuvam so jarecot, me vika srce :lol: ali ete se obiduvam da ne mu dadam do znaenje deka mi se svijga se dodeka ne se vidime :) I koga kje mi pishe srce jas ne mu odgovaram pak so srce .. hahah
  Inache fala mng za sovetite.. Kje imam neshto vo glavata sodrzhano od ovA :D .. I ne se sekiraj za pishuvanjeto .. Sekoj sovet e dobro namerno pishan..

  Fala, pa shto i da se desi kje pisham .. Pozz-che :*
   
 16. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  Сакате да знаете што е ново??
  Ете ми иде да се самоубијам.. тоа е ново!!!
  Се беше океу, додека не ми пропадна у вода.. ;(
  ТОј ( глупав јарец ) не е едиствен.. Се беше океу, си се допишувавме и се тоа..
  Се додека не видов дека се стаи во врска со некоја на фб .. ;( ;(
  ЗНАЧИ СЕ БИЛО ЛАГА?? ТИПОТ САМО СИ ИГРАШЕ СО МОИТЕ ЧУСТВА..?!
  Зашто секогаш страдам.. Што сум згрешила толку многу ?!
  ЗНам дека ќе кажете дека не е единствен и јас тоа го сваќам .. Али зашто мора се вака да биде ??? ;(
  Повеќе сум изнервирана за тоа што се ми се уништува отколу за нешто друго..  Женски .. Дај помогнете ми некако... Јас стварно решив да се откажам од се...!!!!!!!
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Што да ти кажам а да те охрабри..Секако не е единствен..ќе се појават уште..Знам што те мачи..Зашто кога нешто сакаш да се оствари да успееш едноставно не може да се случи..Свати го тоа како дел од твојот живот..Едноставно има успони и падови..Јас многу имам искусено од ова како е кога не ти успева... :?: ..Немам одговор ни јас на ова..Веројатно не е се до нас..Не знам, само не се нервирај пробај да заборавиш и немој секогаш со многу чувства да се внесуваш и не очекувај многу од машките.Веројатно она што е твое ќе си дојде..само што и јас веќе не верувам во ова.. :tmi:
   
 18. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  НОВО НОВО НОВО!! :D :D
  Луѓе конечно некако од страна му дадов до знаење да искочиме.. дури и бројче му земав.. :)
  Е сеа луѓе помагајте..

  Кажувајте што и како да се облечам ( знам дека ќе кажете да облечам нешто во кое најдобро се чувствувам.. но едноставно сакам да му остаам вречаток) .. Уште при самата помисла мене ме фаќа трема.. :sweat: :sweat:
  И едноставно незнам што муабети ќе му вртам .. Уфф треееееемаааааааааа... :D
  Фала однапред... :*
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Ете гледаш дека работите полека си дошле на свое.. :) Мило ми е за тебе! :) Е сега немој многу да се тремаш,немој да мислиш едноставно гледај да си опуштена..И немој нешто да глумиш што не си..Прикажи се како своја и природна девојка..Па и да има лапсузи немој да се нервираш..едноставно биди не нападна биди отворена сочувствителна и нормално насмеана..Другото само по себе ќе си иде..Ти посакувам среќа па да ни кажуваш како убаво си поминала ;)
  А за облеката нека е малку провокативно истакни она што ти е адут што ти е најдобро на тебе а и делувај пристојно.Ме свати срц нели? ;)
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Облечи нешто што кога ќе се видиш во огледало си викаш најубава сум :) А не на пример ако не си ги сакаш нозете да облечеш кратки панталони , ќе ти биде непријатно така. Со однесувањето биди своја , претстави се во најдобро светло ама биди своја , ова е најважно :) Ти држиме среќа драга :) И после нормално извештај :*