1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв состанок

Дискусија во 'Сингл' започната од poppie, 9 мај 2010.

  1. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Девојче имаш 14 години а он 21...само мене ми е крипи ова или?
    Да си полнолетна па да е толкава разлика ај, ама ова на ништо не иде. Толку постар а и не го знаеш воопшто. Од кај знаеш дека не е манијак некој чим на 21 брка 14 годишни? (facepalm)
     
    На Praskicka :), Mr. Right, Sashko1992 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Какви се тие машки на 21 година што се интересираат за 14 годишни деца.

    Јас мислам ни дома, ни во селото, нигде со таков.
     
    На ♣ Alba Viduam ♣, *Amethyst*, sparklie и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Пишав мислам погоре он ке ме чека нормално ама да се видиме онака само :) наскоро...
     
  4. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    ќе те чека ;)
     
  5. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Другарка ми ке биде со мене секако а и не е лош 1год го знам на фб конечно да се видиме во живо

    Се заколна:)
     
    Последна измена од модератор: 3 мај 2017
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Што се заколнал?
     
    На *Amethyst*, Mr. Right и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
  7. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Дека ке ме чека но ке видам кога ке дојде каков е во живо
     
  8. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    овој истиот е што му праќаше разголени слики??
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Леле, што читам. (facepalm)

    [​IMG]
     
    На cavalli, jasmina00, Elence93 и 13 други им се допаѓа ова.
  10. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.360
    А за што ќе чека?
    Мора апла да ни кажеш оти не сфаќам или не сакам да сфатам.
     
    На *Amethyst*, kim.k, simonka93 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    @Glorcheto станува збор за разлика во години која боде око затоа што ти во овој случај си мала. Нормално машко на 21 год. не пројавува интерес за 14 годишни девојчиња. Тебе ти одговара некој кој е блиску со твојата возраст, може 1-2 год. постар. Типов не го познаваш лично, он може да ти се претставил во најдобро светло но реалноста да е сосема поинаква. Сигурна ли си дека сето она што ти го кажал за себе е вистина? Јас да сум на твое место не би лажела дома родители за да се видам со некој на таа возраст кој сум го запознала преку социјална мрежа но сепак како сакаш. Ако си запнала толку и ако неможеме да те премислиме гледај барем да се сретнеш на некое прометно место заедно со другарката. Што си е сигурно сигурно си е. Да не испадне работата од играчка плачка.
     
    На *Amethyst* и Glorcheto им се допаѓа ова.
  12. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Фала многу од срце ❤❤❤

    Не тоа е друга тема..
     
    Последна измена од модератор: 4 мај 2017
  13. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Друга тема или не јасно ми е зошто не те пуштаат од дома да мрднеш.
    Ама изгледа ти и од дома не знаеш да си мирна и да не се впушташ во глупости заради кои после помош бараш .

     
    На Dust, *Amethyst* и crimson им се допаѓа ова.
  14. Mrs.Brain

    Mrs.Brain Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    3.622
    Пол:
    Женски
    Повеќето овде ќе дадат критика за твојата ситуација и тоа со најдобра намера бидејќи никој не добива ништо ако те охрабри да направиш глупост. На тие што нема да им биде гајле за твоето добро само ќе прелистат и ништо нема да ти напишат. Што не треба да ги кривиме дека и они не се Мајка Тереза.

    Тебе ќе ти се рече немој, не е убаво ама нема да ти се каже зошто. Јас ќе одвојам две три минути да ти го напишам рефератот и се надевам ќе бидам удостоена со твоето внимание да го прочиташ и да размислиш за тоа. Те молам не ја негирај вистината.

    Дечкото од 21 год си се запрашала ли зошто баш тебе те одбрал?
    Тој да беше достоен и да беше сасвим океј ќе беше со некоја на негова возраст и ќе немаше потреба да "чека". Значи него мора да му фали нешто. Или пак тој е педофил. Секој возрасен т.с. ја поминал старосната граница над 18 год. а е заинтересиран за деца до 14 год. спаѓа во групата на педофили. Тоа е факт.

    Ти си дете, неможеш да го смениш тоа. Значи имаш ниска самодоверба, се уште никој не ти посветил внимание како тој бидејќи машките од твоја возраст на симпатиите се уште ги навредуваат за да им го привлечат вниманието и собираат пари за газози.
    Затоа ти сега мислиш тој е совршен бидејќи успеал да те насмее да ти каже два три збора и да те вивне во облаци. Не те кривам и не се обидувам да ти речам дека си глупа бидејќи си мала и не размислуваш баш најбистро, бидејќи немаш искуство. Но јас знам како е и сум била во ситуација на твој години да летам по некоја таква забегана фаца што мене ми личела на идеална. Сега вака си мислам кај ми бил паметот се каам што уопште сум пишала и сум се ставила во ситуација еден таков кога сакав да престанам да комуницирам со него беше спремен дома да ми дојде и да ми направе проблем. А јас тогаш бев сама без друштво и сваќам зошто сум се здружила со него. Да напоменам никогаш не испаднав со него а имав помислено. Затоа и ти го кажувам оваа за да те заштитам, прво мислев во приватна порака да ти пишам ама нека биде јавна бидејќи не си само ти во таква ситуација, многу девојчиња се. А гледам и во мојата околина така девојчиња во момент на слабост подлегнале на вакви манипулации па од општеството се класифицирани како глупи. Тоа им го уништува животот едноставно.

    Научи да му кажеш не. Речи што било било и отргни се од него, и никако не продолжувај со комуникација ни до него ни со слични како него. Знам дека е тешко и знам колку наивно гледаат очите на едно дете ама мораш да сватиш. Едноставно почекај да порасниш а и да си сингл не е така лошо имаш шанса да запознаеш многу прилики и да ја одбереш најдобрата за тебе. Ако ти треба случајно разговор пиши ми.

    П.с. И јас а прочитав случката кај што била пријавена ама едноставно се чудам на меморијата на некој форумџики бидејќи никогаш не памтам кој што напишал. Осим ако не ја читам секој ден.
     
    На Scooby Doo, Belgin1, Joi и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Pamela Daisy

    Pamela Daisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    Почнав да се допишувам со еден дечко на fb. Јас него го познавам уште од факултетските денови, и мислев дека и он барем има претстава која сум кога му испратив покана за пријателство. Нема врска, ок, се допишувавме скоро месец дена и као редно е да се видиме .Излеговме на кафе , муабети супер се, Ме врати до дома , ме испрати до врата , ме гушна и толку. Јас сум тоталка бунка, не знам дали му се допаѓам или не, другар што го познава ми вели дека он е таков, срамежлив/мирен. Додуша мене ми изгледаше сосема ОК кога излеговме, а кога си пишуваме , разговорите си течат супер, нормално.Не сакав јас да превземам никакви иницијативи(еднаш направив таква грешка, дечкото се исплаши, го снема буквално), но работата е сега што јас воопшто не знам на што сум.Не сум се нашла до сега во ваква ситуација, обично кај мене се знаело после излегувањето на што сум/сме ... ќе биде или нема да ја биде работава.Затоа ме убива оваа неизвесност , ако некој имал слично искуство ,нека даде некој добронамерен совет,Благодарам :)
     
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Излези на втор состанок..
    Не знам за каде се брзате толку
    Уживајте во животот, краток е
     
    На DAngel и theowndemon им се допаѓа ова.
  17. Pamela Daisy

    Pamela Daisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    Па тоа е проблемот, што не се знае дали ќе има втор состанок.Не знам дали би ме викнал повторно да излеземе, не сакам јас да го викнам да излеземе.
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ааа да де...да не ти падне чинот ако го викнеш на кафе..:rofl:
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Pamela Daisy

    Pamela Daisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    Не дека ќе ми падне чинот, туку не сакам да добие впечаток дека јас сум ПОзаинтересирана за него, па да си ги крене акциите и слично. Сум имала искуства кога јас сум била таа со инцијативи и ниеднаш не завршило како што треба.Почнале да ме игнорираат откога ќе видат дека сум апла заинтересирана , ги снемувало , ја користеле ситуацијата и слично. That's the point ;)
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Па ако тој те покани ќе добиеш впечаток дека тој е позаинтересиран за тебе, па ти може ќе си ги кренеш акциите..

    Соууу...д поинт ис ... живеј го животот како сакаш во моментов. Денес е за денес, а ако утре тој си крене акции, клоцата у гз и крај...
    Уживај во животот денес..
     
    На Dadusicka и theowndemon им се допаѓа ова.