1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв состанок

Дискусија во 'Сингл' започната од poppie, 9 мај 2010.

  1. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    pred se bidi toa sto si otvoreno bez sram .eve primer ke ti go kazam mojot prv sostanok so mojot segasen maz,se nadevam i do kraj :lol: od site tie iskacanja druzenje,pustanja od strana na posilniot pol me dovedoa do zaklucok deka nikoj ne znae da saka tuku samo za sex te gleda i nisto poveke.ednostavno mi zdosadi mi omrzna takvoto ponasanje,ne se sveduva se samo na sex pa potrebno e i nesto drugo vo vrska,i taka edna vecer podpivnata si sedev vo diskotekata a gi posmatram dvajcata najdobri drugari kako si praat plan koj od niv da me smuva.planot bil prvo edniot pa drugiot,i pohrabriot doaga prv sednuva do mene i muabeti edno drugo i proba odma da me zalapa koga mu ja vrzav edna so seta sila i sto li ne mu iznakazav deka se site vo eden kos... sve od interes.. samo na sex mislat.. i sto li uste ne...koga se zatreska deckovo :inlove: :inlove: :inlove: izgleda ubavo mu doe samarceto :D :D :D pa taka de mi pukna filmot ,mi se cini togas za prv pat bev ona sto sum :rock: :rock: eve vaka zapocna mojata vrska so mojot maz.daj spodelete gi vasite prvi sostanoci da se posmeeme malku,a i da se podsetime :*
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    :$ :lol: Секогаш читам СЕ на форумов, ама никогаш немаше да помислам дека ќе барам совет во оваа категорија :$ :lol:
    Епа вака: со дечково комуницирам ДОООООЛГО. И конечно дојдовме до некој муабет за заедничко излегување... (сеа ме мрзи се на долго и на широко да раскажувам)... Фрката е што нон-стоп се врти тој муабет, ама само се ВРТИ. Никако да преминеме на главното т.е. чоечки да си се договориме и да си излеземе. А не е мал, па да му е срам од мене...
    Дал знае некој како можам да го испровоцирам? Веќе се и свашта пробав, ама искусен е типов, не паѓа на провокации :lol:
    Боже :$
     
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Е ако де Хипи ко пита не скита.. ;) :D ...Јас мислам ти си паметна,отворена девојка така да нема што да се врти само тој муабет него ти ќе направиш тој конечно да застане на главното..Сама ќе почнеш муабет и ќе предложиш да се видите..Нема тука некоја филозофија..Само напред и очекуваме новости :!: ;)
     
  4. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    сега имаш повод :lol: кога ќе разговарате, речи му дека едвај чекаш да излезат резултатите од матурската, и дека ќе го частиш кафе :P ќе прославиш со него... и види како ќе реагира. ако на подобро, тогаш ќе видиш дека истиот ден кога ќе излезат резултатите тој ќе те викне :lol: :lol: позз срце :*
     
  5. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    On e chuden.. Zavchera praev muabet so nego na msn .. i sekogash se zaebaame kako po navika :D... Sekogash se zaebaame za masaza... i jas mu kazhav deka znae shto treba da napravi pred da se masirame :P ( odnosno da ideme na kaffe i da se zapoznaeme u zhivo) .. on mi pisha da.. i odma posle toa mi pisha kako on kje ide da se banja.. no go nemashe cel saat... nemozhev da dochekam i se iskluchiv.. ( ne e gospod da go chekam i molam )... I vchera pak se pushti i ne mi pisha.. :worried::worried::worried:

    Dali toa on ja odbiva celata rabota i nejke da ideme na kafee..?!
    Ja vishe stvarno nemozham.. SE OTKAZUVAM OD SE!! :( ;( ;(
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Аман бе... :o ..Јас мислев конечно ќе ти се оствари желбата за да излезете на првиот состанок..Цццц..значи машкиве се тотално п***и во душа :fubar: ..Не, тој избегнува затоа што се плаши од реакцијата кога ќе се видите...Кратко и јасно нема храброст..Попи знаеш што срцка..јас би те советувала сега да не го бараш и да не му пишуваш..Да се однесуваш оладено..Кога ќе осети дека те нема тогаш сам ќе те побара и тогаш отворено прашај што сака он од вас двајца и дали има шанси да се видите или не..И ќе му кажеш дека ти не можеш вечно да чекаш на него...Ајде нека се реши конечно ситуацијава да си знаеш што понатака да правиш. :*
     
  7. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496


    Pa da srcka taka i kje bide.. Bash pravev muabet vchera so drugarka mi i taka i kje bide.. a uspat ako si najdam nekooj so kje me saka.. ich nema da gofermam ovoj.. pa stvarno nemam vishe nervi ;( ;(
     
  8. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Neznam kako da pocnam.. No jas se otkazav od nego.. Nema namera da iskocime, pa taka da dzabe e se.. ne mu pishuvam vishe ni na msn, ni na nishto .. Sega rabotata e so si najdov drug :D Shto mng. poveke mi se svijga .. Znaci tipot e srce samo shto zavrsil 4ta godina. Pri pravenje na muabetot jas otkriv deka ne pishuva on prv na msn.. :( Mi reche deka ne e bitno koj kje pise prv .. barem spored nego ( e kako mozhe da ne e .. koga kje se cuvstvuvam kako da zamaram ) .. A inache mng znae da napravi i muabeti i se.. Reshiv da ne mu pishuvam sekogash koga kje bide na msn ( sekoj den ) .. no nemozam pa ni da go ostavam poishe od toa.. Kje se oladat odnosite.. ;( zhenski.. pls help..
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Ах Попи бе срцка..кај налетуваш се на слични дечки?? :D ..Добро е што ти кажал дека не прави секогаш он прв чекор..Ништо лошо ако ти прва пишеш, пробај неколку пати не мора секој ден ама ете повремено..Преку ден, два..Ако па се он чека на тебе тогаш мани го..Мислам треба да има нешто обострано..Ама различни карактери па треба да се прифатат. Остави на времето како ќе покаже..Се надевам овој пат ќе си имаш повеќе среќичка ;) Извести не како ти оди. :*
     
  10. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Vazi zlato.. Rabotava = Il se kreten zaljubi u mene.. Il se ja zaljubim u kretena :D
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Hipica доцнам доцнам, ама да си кажам нешто. Ми се допаѓаше едно дете. Јас бев прва, тој втора и заедно бевме во Романија. Учиме во исто школо и многу бев изгорена по него што се вели. На мсн фрчеа муабети што да ти кажам. Баш се погоди викенд да иде и го прашав каде викендов? Ми одговори нешто од типот низ маало со другари, ти? -Оф, а јас те планирав тебе за кафе. Многу сељачки му се пуштив, што ќе правиш, ама важно бидна работата. :D
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    ^ :D :D :D Добра си ти, ама овој мојов од мене е 8 години постар :$ Уствари не е веќе мој. Му ги удрив клоците и го женав со една година помала од мене. Не сум му јас маалски тулумбар па да чекам убав сончев ден :D
     
  13. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Е ова е веќе АПЛА шо би рекле Битолчани :D
    Ама ко бидна, супер :)
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Бидна доволно за мене, патем пред 2 години беше. Сега ни на крај памет не би го направила тоа. :D
     
  15. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    За прв состанок секогаш чекам он да ме викне.... еве да споделам една смешка . Со бившиот кога првпат ме викна на кафе . Се спремав 5 саата и на крај имаве закажано во кафич како он да седне а ја да дојдам по него илои обратно . И јас му каснев пола саат , и кога стигнав во кафичот се сопнав на вратата и се испружив на земја :rofl: :lol: ама се беше ок , ја сум малце ретардирана за паѓање , се навикна :lol:
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Многу ме нервираат тие први состаноци ,ги мразам !
    Се нешто мора да тргне наопаку!
    Еднаш,пред 4 години ,се договарам до еден тип да излеземе на кафе ,ми напинаше три недели.Малку беше грдичок и занесен ,ама имаше многу саркастична смисла за хумор и ај,што да не.
    Одам ,се поздравувам со баткава ,секое едно нешто ,се умираме од смеи и размени на мислења, и доаѓа делот каде некој треба да ја плати сметката ...Јас му се запнав дека јас ќе ја платам ,многу мразам некој да ме чести,понижувачки ми е.
    Он се запнал не,па не ,тој да плати . Ајде ,ексик , ме умре.
    Следниот ден од тој ист човек си слушнав муабети дека сум била спонзоруша и дека сум излегла со него САМО за да ми плати пијачка. ПЕДЕР !
    После ми се извинување , као на заебанција било ,не знам што ,ми се лиеше на секој можен и неможен начин ама јооок - амин повеќе!
    Малку оф-топик ,ама и тоа е еден вид на искуство.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    епа вака:

    задутре треба да се запознаам (после некое време допишување по смс )со еден тип
    и проблемот ми е што незнам како да се облечам-шминка, фризура
    казувајте совети, оти немам идеја за ништо, а најмалку за облеката
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Немој само дами кажеш дека е тој што ти пишуваше пораки ко да објавува оглас |(
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.668
    Допаѓања:
    5.445
    Пол:
    Женски

    Баш и јас прееска разгледував низ плакарите и кутиите за чевли,правев комбинација за многу важно излегување во вторник :lol: (на време да си се стокмам,а и ова го чекав бајагички :D ) и решив дека иако ке идеме на најобична пијачка (никакво диско или вечери),ке носам фармерки светла боја,не се бели ама како прљава бела боја,маичка бела со апликации и ликови во бело црна варијанта,црвено сако и црвени штикли.Косата најобично пуштена испеглана,часовник и ташничка така поголема како плик ама со ременче.Шминката ке ми биде најнормална,нежна,не како што се шминкам за излази.Ме запозна многу природна во тренерки и нејќам да го уништам тоа.
    Би ти советувала нешто полајт да се облечеш,никако фустанчиња,минич до пич и сл комбинации :D
    Иако тоа највеќе е условено од повод,односно каде ке одите :!: Ориентирај се според местото и договорот.Доколку ви е план пијачка,роденден некој заеднички па диско,веројатно ке треба поелегантен изглед,затоа ке ти речам пак,убаво испитај за местото па одбери.И најважно,биди мн природна,опуштена,комуникативна и оригинална.Убав помин :)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    не не, не е тој :)