1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преварантски фирми, каде да НЕ се вработиме

Дискусија во 'На работното место' започната од AyaTey, 26 август 2014.

  1. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.626
    Пол:
    Женски
    Јас сум од Скопје, па не ме примија. Девојката што ме интервјуираше не е. Не знам зашто такво прашање.
     
  2. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    1.243
    Пол:
    Машки
    Со лесно на рецепција каде и да си.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.641
    Кои доктори си отишле? Па уште со болд со извичници..
     
  4. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.127
    Допаѓања:
    10.721
    Пол:
    Женски
    Мој колега, стоматолог, беше на 20 години од матура годинава. Од скоро 40 ученици во неговиот клас, се собрале само 14. Останатите сите биле во странство. Дури не ми се веруваше, 70 посто од 1 клас да се иселени, и тоа забари. А што останало за кардиолози, интернисти, невролози, сите специјалности кои спасуваат животи...
     
    На PaLaVa, Mrs. Lovett, Brinetka и 4 други им се допаѓа ова.
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.641
    Да, за доктори знам дека си одат масивно во странство и тек ќе видиме проблем од ова иселување

    Цитатот ми беше за коментарот на @homer simson дека си одат од Систина. Јас ниеден од добрите доктори што се префрлија во Систина од клиника не сум чула да си отиде.
     
  6. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    1.243
    Пол:
    Машки

    Не беше тоа за Ремедика?
     
  7. homer simson

    homer simson Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2019
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Машки
    кој "добри" ???
     
  8. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.641
    Се зезаш така? Или стварно сакаш да почнеме да набројуваме?

    Немам ништо со Систина, ама да кажеш дека си одат од Систина добри доктори е малициозно.
     
  9. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Јасно ми е дека е коментаров е престар али не можев да се воздржам, може ќе го видат и други навредени газди како тебе.

    Ана жити еден Господ златен не драматизирај. Јасно ти е на сите дека има идиоти газди, има и идиоти вработени. Вие бидете топ фирма па еден ваков коментар по форуми ќе ви е смешен. Ќе превземеле легални мерки. Глеј плати ги вработените, осигурај ги од прв ден ко шо викаш и немој да ги тормозиш психички па после кога има ваков коментар по форуми, вработени ќе го демантираат.
    Има и друга тема на форумов ако не си ја видела за фирми каде што се задоволни вработените. Не сум ве видела таму, ај бидете супер па може таму ќе ве напишат.
     
    На cresa-jagoda и Miss666 им се допаѓа ова.
  10. Blackpearl89

    Blackpearl89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0

    Koga ljugeto nema da se snajdat vo odredena firma sledi KLASIKA poteg, odnosno ajde da PLJUKAME sega po kompanijata . RESEARCH-ot i istrazuvanjata ti se utka golema i ocevidno e deka kompjuterskata pismenost ti e na nula so ogled na informaciite sho gi naogjash na internet. Moj brat raboti so meseci vo kompanijata cesno, odgovorno i profesionalno i so TRUD zarabotuva extra solidno. Najverovatno ti si se izgubil/a vo vreme i prostor koga si pocnal/a da rabotish vo kompanijata od ovoj tip, pa sega se vadish na kriminal, ispereni milioni, gazdi, Izraelci, Bugari .....hahahahahah... I mean PLEASE (facepalm):clap:(n)...... STEGNI G'zot i raboti i ne tuku pushuvaj gluposti po forumive. Srdecen pozdrav ;)
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Само за тоа дојде да ни кажеш?
     
    На shekerna и Matotheja им се допаѓа ова.
  12. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Чесно? Јеа рајт. Флако е сè освен чесна фирма. Знам многу луѓе што работеле таму и сите истото ќе ти го потврдат. Нема да се снајдат? Хммм... една другарка успеа да направи продажба и одвај чекаше да замине и ве збори насекаде да не се заебат како неа. Она ве збори зошто не се снашла или нешто друго е во прашање?
     
  13. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.898
    Пол:
    Женски
    20190905_002041.jpg Абе на овие у неуромедика пак цела кадар фатиле врата... Како се чистат машала, ден за ден :D
     
    На QuickBro, Traveler91, Ники. и 5 други им се допаѓа ова.
  14. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.160
    Пол:
    Женски
    Ако почнам да зборувам за Double Tree Hilton и менаџментот нивни. Многу зборови имам да кажам, ама не кажувам.
    Газдите се коректни луѓе.
    Бев аплицирав, се видов и со таа Деспина, исто, ко на шала интервјуто.
    Плус ќе ти предност е турски ако знаеш. Инаку од сигурни извори, бараат со искуство и тоа солидно. Гледам вработените што ги знаам се негде работеле странство, гледам дека и некои работеле во Хилтон, ниџ Америка некаде.
    Е сега, немам искуство, и нз дали фс му аплицирам пак. Јас имсв аплицирано за рецепција.
    Да, сум слушнала дека на другите вработени не им давале плата на време и им каснела 2,3 месеци.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.626
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со Санте Плус, Администратор? Имаат оглас, ама не пишува услови и плата. Фала
     
  16. londongrammar

    londongrammar Нов член

    Се зачлени на:
    19 септември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Некој да не знае да ми каже нешто за Проспертоп?
     
  17. Dzaja

    Dzaja Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    За во Санте имам аплицирано два пати колку што се сеќавам, првиот пат мејлот не се прати јер невалидна мејл адреса (значи ради реда пуштен огласот) мислам дека vrabotuvanje12345@gmail.com така нешто беше , свака им част многу се потрудиле околу мејлот на кој треба да аплицираш за работа. Вториот пат кога аплицирав имаше друг мејл, се изненадив што воопшто се пушти Cv-то (очекував и тој да биде fake mail) ама не ме повикаа на интервју. После недела дена негде пак го видов истиот оглас. Прогуглав малце, буквално ист принцип како Неуромедика со огласите, нон стоп исти огласи и 100 различни мејла за аплицирање. Искрено не би се надевала многу тука.
     
  18. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.626
    Пол:
    Женски
    15000 плата за Администратор, ги прашав на Месинџер пошто го видов огласот пак. За сменско малку е, иначе не би имале огласи нонстоп. Поз
     
  19. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Ipsos агенција за истражување на пазарот. Анкети дечките си прават. Се прават само да ти поништат анкета, т.е. да не ти платат.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.626
    Пол:
    Женски
    Телефонски или теренски анкети правеше? Обично плаќаат. А, за оние што ги праќаат на мејл, не знам.