Преварантски фирми, каде да НЕ се вработиме

Дискусија во 'На работното место' започната од AyaTey, 26 август 2014.

 1. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Др. Оровчанец еден од најдобрите доктори по оториноларингологија
  во Македонија и пошироко ако не и најдобар работи во Ремедика, и навистина првпат слушам дека таму било за никаде...
   
  На H.VAGA и tina2018 им се допаѓа ова.
 2. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  неговиот однос со персоналот е катастрофален а тек да знаеш жена му дагмар какво ѓубре од човек беше.
   
 3. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  13.064
  Дагмар нели почина?
   
 4. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Можеби затоа употреби минато време :)
   
 5. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  ДА. 95% од персоналот не можеа да ја смислат едно препотентно самобендисано и расипано створење
   
 6. Elena1001

  Elena1001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Искрено благодарејќи на др Дагмар останав жива. Ми постави точна дијагноза на болеста што 5-6 доктори пред неа а и после неа не се согласиа. Дури и се заложи доколку несакаат да ме оперираат во мк да ми најде клиника надвор. Дури и број ми даде за да и се јавам дали сум добро. Мене не ми делуваше ниту на себична ниту препотентна. Буквално ми го спаси животот.
   
  На H.VAGA, LoneWolfGuy и anaja1 им се допаѓа ова.
 7. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки
  Тогаш не можеле да ја смислат пошто сакала квалитет и професионалност а тие вработени биле едни неспособни да не кажам што.
   
 8. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  по твое само таа била ОК другиве све лоши
   
 9. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  не манипулирај тоа она што го работи секој интернист за гастро го знае нема баш некоја филозофија
   
 10. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  таа дагмар беше на ендоскопија така да не филмувајте многу многу
   
 11. Elena1001

  Elena1001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Јас ова што го кажувам е со факти. И сигурно не би манипулирала за некоја личност што е веќе покојна. Докторите што ме прегледаа пред неа беа од државните клиники, па си мислев ајде не се за верување. После неа ме прегледа примариус др од жан митрев и повторно со погрешна дијагноза. Уште го чувам документот и понекогаш ме фаќа бес за да ги тужам. Само ми повторуваа дека еден ден кај нив чини од 300 до 600е. Потоа хирург од воена ја потврди дијагнозата и ме оперираше, по што следеа и уште неколку очерации. Е откако бидна првата операција и на клиника ја прифатиа дијагнозата.
  Инаку итекако интернистите се битни и има големи филозофии. Најбројни се како доктори но мислам и доста од нив неспособни. И што би ми вредела нивната љубезност ако е на штета на моето здравје.
   
  Последна измена: 3 август 2019
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 12. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  па колоноскопија кај дагмар беше 200€ а ти жан митрев кл. ги напаѓаш. Жан Митрев и тимот за разлика од оваа се клиника шварцвалд и 100 пати по хумани во секој поглед

  во ремедика последниве години има многу добра докторка интернист која и ги покриваше гомнаниците и фрустрациите на дагмар
   
  Последна измена од модератор: 3 август 2019
 13. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  Devojki iskustvo so Hilton Double tree?
   
 14. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  666
  Пол:
  Машки

  Истите газди од stonne bridge хотел.
   
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Истите газди се и на Капитол Мол, поточно жената го раководи хотелот.

  Платата е над 15.000 зависно позиција, ама со оглед на тоа што вработените во Капитол ги тераа САМИ да си ја заработат платата, и им каснеа по 2 месеци, не ми се многу верни.

  На интервју директорката (сопственичката) прашува дали си скопјанка.:fubar:
   
 16. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Јас бев на интервју за хостеса, ама не ми се јавија, и така ми е далеку да патувам до таму.
   
 17. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  Јас аплицирав за повисока позиција да не речам менаџерска...Ме интересира што прашуваат ,со кој имаш интервју?Дали со претставник од Хилтон ?После колку време од кога пушти cv ти се јавија за интервју
   
 18. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Се пријавив на 26.3, ме викнаа на 29.3, интервју со Деспина, чов. ресурси. Повеќе беше како муабет, фина е девојката, стандардни прашања. Каде си работела, зашто тука сакаш. На крај рече ќе се јави, или јас ако имам прашање да се јавам. Претпоставувам дека не одговарам според годините, мада рече дека не е битно тоа. Ја прашав колку долго се задржуваат луѓето таму, рече дека имале огласи 2-3 пати, може да ти каже некој што го примиле зашто е тоа така. Среќно.
   
 19. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  Знаеш јас веќе работам,па не многу сакам да се знае дека одам на интервју..Знаеш како функционираат работите кај нас.Од пријател на пријател дознав дека за позиција на Houskeeping Chef платата е 35.000 денари а позицијава за која јас аплицирам е малку повисока ,па сега ќе видиме како ке се одвиваат работите.Дали и воопшто ќе ме викнат на интервју,верувам дека за ваква позиција бараат и некоја врска....
   
 20. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  И јас најдов работа во друг хотел на рецепција, во Хилтон не бараа рецепционери тогаш.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.