1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преведени книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од nena2010, 14 јануари 2011.

  1. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Многу ме разочара библоитекарката во Струмица!! Никогаш не помислив дека една библиотекарка не знае кој ја напишал Гордост и Предрасуда :tmi: Страшно!! Сто пати ме праша дали ми била лектира!! Мислам.. (да не кажам хелоу)
    Ми ги скина нервите!! И на крајот ми вели
    ауууууф :@ |(

    Па сега ме интересира дали вие сте ја читале Гордост и предрасуда на Македонски? А може и на српски и дали сте ја земале од некаква библиотека!!

    Само се надевам кога ќе отидам наредниот пат да не биде таа библиотекрака! :puke:
     
  2. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Препорачајте книга

    Незнаев во која тема да го ставам прашањево па ќе прашам овде
    Има ли превод на македонски на нekoja од книгиве?
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Препорачајте книга

    Нема :)
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lana666

    lana666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    55
    Ја прочитав Еленор и Парк од Рејнбоу Ровел и многу ми се допадна. Би сакала уште нешто од неа да прочитам, ако знаете некое друго дело од неа да е преведено на македонски кажете. И Harry Potter and the Cursed Child би сакала да ја прочитам, ама бидејќи скоро испадна мислам дека не им е преведена.
     
  5. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има на македонски "Како да го излечите својот живот" - Лујза Хеј?
    Ја барам долг период нигде ја нема и ниту е во план за печатење нови изданија, под знак прашалник е дури и за на саем на книги. Ја имам на англиски во лаптоп но ми треба во вакво печатено, мкд издание.

    Доколку ја имате или знаете некој кој ја има и би сакал да ја продаде, пишувајте :)