Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  значи ги изгледав ситеее сезони на Prison Break и сега ми остана само последната сезона, серијата ја гледам на serijal.com но за последнава сезона нема превод но може да вметнеш превод, да симнеш... јас барав како да симнам но не успеав, .. Дали може да ми кажете од каде да симнам превод за сезонава, стасав до крајот но ете закочив, а ептен сакам да го гледам... Не мора да е на македонски може и на српскии...
   
 2. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  21.858
  Пол:
  Женски
  Ја имаш на zamunda.net цела сезона со превод.
   
 3. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  treba li da ja simnam zamunda?
   
 4. edenandrej

  edenandrej Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Машки
  Страни за преводи:
  titlovi.com
  podnapisi.net
  и специјализирана за серии - prijevodi-online.org
   
 5. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  21.858
  Пол:
  Женски
  Немаш потреба да ја симнеш.
   
 6. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  probav sega da ja otvoram no ne biduva, mozes link da mi pratis?
   
 7. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  984
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав Prison Break на оваа страна https://filmowood.com/ има превод :$
   
 8. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  сега проверив нема превод за сезона 5
   
 9. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  984
  Пол:
  Женски
  Долу десно стисни на cc
   
 10. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  neznam zosto, no nema prevod, pritisnav ..nema
   
 11. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  zosto na bs player nesaka da mi dade prevod mi se pojavuvase edno za da mi dade prevod sega ne saka zosto
   
 12. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  9.279
  Пол:
  Женски
  Јас порано користев titlovi.com, но го спуштив BS Player и кога ќе го отворам видеото, автоматски се појавуваат сите преводи за тој филм/серија, на јазици што претходно јас сум ги одбрала. Ви препорачувам Screenshot_1.png
   
 13. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  kako moze da simnam prevod od titlovi i da go stavam prevodot na filmot filmot mi e simanat od bittorrent a prevod od titlovi.com sega kako da go stavam prevodot ve molam za pomoss?
   
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Машки
  Odi kade sto ti e simnat prevodot i trgaj go so mausot koga e pusten filmot :)
   
 15. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  moze odobro dami objasnish nemozam da te svanam :(
   
 16. Плавуша123

  Плавуша123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Сакам да гледам филм-Bad sister, ама никако не можам да го најдам тој со превод.
  Да не има некој/а гледано тој филм, нека да ми го прати .. поз
   
 17. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  zosto nema prevod na popcorn
   
 18. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  Обично ако е нов филмот немат преводи и ние се мачиме со тоа и затоа си ги симнуваме и си симнуваме превод
   
 19. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  pa da nov e a i otvoriv eden star pd 2013 i tamu nema prevod dane e do popcorn nesto ili oti nova verzija e neznam zosto nema :/
   
 20. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  Може да е до попкорнот често заебава нас многу ни кочи или не дава убава слика.
  Најубаво симни си го филмот од некоја страна