Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Како да ставам превод на филм?

  Eве сајт за симнување превод :)

  http://www.titlovi.com :)
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Како да ставам превод на филм?

  Симнете си BsPlayer и одкога ќе се симне преведот пушташ филмот десен клик Load subtitles и готово.Лесно и едноставно :D
   
 3. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  112
  Како да ставам превод на филм?

  Сдп дали некој ќе биде добар да ми објасни подетално како филмот(симнат од интернет, посебно симнат и преводот) од комјутер да го снимам на цд со превод??? Јас го снимив цел фолдер каде беше филмот и преводот и кога го пуштив на двд го пушти филмот без превод. Иначе имам Nero Burning Rom.
  Фала однапред
   
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  Како да ставам превод на филм?

  :angel: :angel: :angel:
  (GOM Player)Најубав и секако доста функционален ако се гледаат серијали (особено новата верзија) нема потреба да земаш еден по еден да ги пушташ ... само се селектира и по завршеток на првото оди на следното(под услов да не се во папки/фолдери)
  и нешто плус едноставно за работа е VLC media player...
   
 5. sparklie

  sparklie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  232
  Како да ставам превод на филм?

  Ако може некој да ми објасни како на бс плеерот да не ми бидат буквите како хиероглифи :( прочитав нанапред но не ми успева
   
 6. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  108
  Како да ставам превод на филм?

  Одиш на бс преерот десен клик па options па preferences
  [​IMG]

  и си местиш фонт.
   
  На sparklie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  9.516
  Пол:
  Женски
  Како да ставам превод на филм?

  Јас еве баш сеа гледам филм на Media Player Classic ама преводот ми иде побрзо .. ако знае некој како да го направам ? :\
   
 8. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  108
  Како да ставам превод на филм?

  Неможе превод да се регулира во Media Player Classic. Затоа спуштиси bs-player и уживај си :)
   
 9. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Како да ставам превод на филм?

  Пробав се така.. не можи ... нели има Remove и Add ... не знам кај да кликнам ... :^)
  Глупо прашање знам ама ... :$
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Како да ставам превод на филм?

  Се извинувам што прaшањето го поставувам во оваа тема но се надевам дека некој ќе ми помогне. Симнав филм со торент но неможам да го пуштам. На VLC плеерот ми покажува порака (VLC does not support the audio or video format "undf". Unfortunately there is no way for you to fix this.) Пробав и со BS и Windows media player и пак ништо... Со кој плеер би можело да се гледа фимлмов? На кој начин ова да се реши?
   
 11. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Како да ставам превод на филм?

  преводот побарај го на страната титлови , таму има најголема база на преводи , и после само ќе го вметнеш додека го гледаш филмот.
   
 12. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Како да ставам превод на филм?

  Пробај со GOM Player, јас немам проблем со ниеден филм, сите ги гледам со овој, барем досега сум многу задоволна.
  Еве линк ако сакаш да го симнеш:
  http://download.cnet.com/GOM-Media-Play ... 51786.html
   
 13. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Програма за симнување филмови

  ја незнам превод како да наместам :( го симнав ама незнам да го наместам
   
 14. irenaaabt

  irenaaabt Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Сајтови за симнување на филмови

  најдобра страница за преводи што ја имам најдено http://www.all4divx.com/, ги има сите др страници за преводи.....
   
 15. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  Како да ставам превод на филм?

  За оние кои имаат проблеми со аудио/видео на филмовите:

  Најверојатно ви фалат кодекс...

  За да го решите овој проблем прво ќе симнете DivX од тука : http://www.divx.com/
  А после ќе симнете "Zoom Player" од тука: http://www.inmatrix.com/files/zoomplayer_download.shtml

  Филмовите ќе ѓи пуштате со Зум Плеер и се ќе е ок ;)
   
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Како да ставам превод на филм?

  Зашто на двд не ми ги чита преводите? :^)
  До преводот е проблемот или до двд-то?
   
 17. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  Како да ставам превод на филм?

  кога филмот ке ми се симне во два дела, на вториот дел како да наместам превод???
  пробав заедно да ги пуштам двата дела ама не бива... :?:
   
 18. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Се служам со BS.Player и најчесто сам си наоѓа превод, така што не планирам да го менувам во поскоро време.
  Другарка се служеше со podnapisi.net, и од голема помош и беше, но јас лично немам искуство со оваа страна.
   
 20. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  18
  Женски не можам да најдам македонски превод за If only, ај хелп :*