Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. AnaHawaiian

  AnaHawaiian Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
 2. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  http://www.podnapisi.net/

  Тука ги има преводите на сите филмови, со години наназад :D
   
 3. magdence

  magdence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Филм кој никогаш нема да ми стане досаден

  Може некој да ми каже како да прикачам македонски превод во bs player за титаник? Пробував и со влечење и со инсталирање не сака никако а сестра ми некако слабо англискиот а сака да го гледа
  :lol:
   
 4. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  во bs player јас со влечење ги додавам, не знам зошто тебе не ти успеало. :o
  Иначе, сите преводи ги симнувам на http://titlovi.com/
   
 5. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  861
  незнам како ама мене самиот програм ми симнува :$
   
 6. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  46
  Да не знае некој каде можам да најдам превод за овај филм:"Sharpay's fabulous adventure" секаде пребарував ама за жал неуспешно :(
   

  Прикачени фајлови:

 7. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Најлесно ви е да го пуштите филмот на BSplayer и после коа ке почне автоматски оно си бара преводи
   
 8. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  46
  А зошто кај мене не сака да покажи превод :|
   
 9. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш на ГОМ плеер гледам филмови!
  Преводот го ставам ,,со влечење‘‘. И досега не сум имала проблем.

  Преводите ги симнувам преку http://titlovi.com/ ако го нема преводот што ми треба таму, тражам преку поднаписи http://www.podnapisi.net/ :)
   
 10. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  46
  Го нема ни на таа страна преводот за филмот :@ Ништо се откажувам од него а толку сакав да го гледаммм :devil:
   
 11. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам превод за Bad Teacher. Барав на сите стари овде постирани и ненајдов.
   
 12. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
 13. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Ги нема баш сите...
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Барам превод за Мr Пopper's penguins... ако некој најде случајно нека пише...
  Барав и на титлови, и на гугл и на 100 други страници за преводи нигде не најдов балкански превод што го разбирам :)
   
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.029
  Допаѓања:
  8.002
  Најлесно ви е да го пуштите филмот на BSplayer и после само ќе почне автоматски да си бара преводи ;)
   
 16. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  И јас исто барам превод за овој филм. Не го наоѓа ни автоматски на БС плеер. За неколку дена ќе излезе сигурно.
   
 17. plavusaa

  plavusaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  3
  Јас на овој филм " tres metros sobre el cielo" никако не можам да најдам македонсдки превод. Тражи на сите страни тука што сте и објавиле и пак не успеја. Ако имате симнато некаде кажете ми да си симнам зошто многу сакам да го гледам филмот стана многу популарен во последно време :)
   
 18. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  ми треба превод за Soul Surfer 2011 на македонски никаде немозам да најдам ако може некој нека постави линк :)
   
 19. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Јас преводи симнувам од
  http://www.titlovi.com
  http://www.podnapisi.net
  Како да направам преводот да оди побавно многу оди напред и ми се мешаат сцените, а гледам на VLC Media Player... Ај ве молам пишете ако знае некој :(
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.500
  Значит колку се нервирам!
  Имам спуштено превод, го ставив во иста папка со филмот и нејќе да се пушти. И srt додадов на името од преводот.
  Користам Windows Media Player иначе.

  Што е проблемот некој знае? :(