Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  Јас кога ставам превод во тој плеер, никогаш не ми се уклучува. Пробај со друг плеер, мислам дека ќе се уклучи. Иначе јас го користам Гом, секогаш го уклучува преводот. :)
   
  На Dulceee и Bright им се допаѓа ова.
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424

  Ќе сакаш да ми кажеш за BS Player, точно каде треба да се намести за македонскиот превод? Ги имам сите плеери (и зум плеер и гом и VLC) меѓутоа на BS Player најубава ми е сликата. :) :) :)
   
 3. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  дали некој знае каде да најдам превод за филмот The pregnancy pact од 2010 год.. пробав и на titlovi i podnapisi, и на други страни но никаде нема...
   
 4. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  BS player best ever! И јас додека го немам мислев дека другите се топ, но со бс не само што сликата е милион пати бољи, и преводи не морам да барам, да симнувам, одзипувам сам си прави се, само стискас преземеи превод и затвори. Едноставно како ден!
   
 6. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Mi trebaa prevod za Bridesmaids po moznost srpski ili bugarski ;)
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Па имаш на поднапиши, ете погоре има и ставено линк, еве ти линк со твојот превод
  http://www.podnapisi.net/en/bridesmaids-2011-titlovi-p1263024
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Како да најдам превод за филмот sorority wars ??
  Барав на поднапиши и на титлови но немаше..
  ако знаете некоја друга страна за преводи ве моламм кажете.. :*
   
 9. purple.world

  purple.world Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Леле се намачив со барање превод за Little Fockers :(
  Барав на титлови и понапиши, на македонски, српски, хрватски... Најдов и спуштив еден куп преводи ама ниту еден не го прима филмот.
  Филмот го пуштам во BSplayer ама незнам зошто ни еден превод не му одговара и ми го одбива...
  Се изнервирав, па кој сака да ми помогне нека пише линк со сигурен превод ;)
   
 10. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
 11. trendafilova77

  trendafilova77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  нема потреба да симнуваш преводи, на кинотека.мк има голем избор на филмови и сите се со македонски превод
   
 12. trendafilova77

  trendafilova77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  нема потреба да симнуваш преводи, на кинотека.мк има голем избор на филмови и сите се со македонски превод
   
 13. trendafilova77

  trendafilova77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Trendafilova77 - Господ здравје да ти даде за странава ! Инаку јас симнувам превод од www.titlovi.mk За некои филмови нема ! :)
   
 15. dentelinka

  dentelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  а каде се прави за да то дојде македонски превод ???
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
 17. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Девојки го симнав сега Friends with benefits i барам превод. На Titlovi.com проверив и ми отвара само ова
  http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... zik=srpski ама не е тоа што ми треба пошто гледам пишува нешто епизода 1, 2, 3....итн
  ке сака некој да ми даде линк од кај да го симнам :$
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Ролај надолу на http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... its&jezik= и ќе го најдеш најдоле преводот на филмот го има и на српски и на хрватски. Во случај ако не е точен имаш програмче за местење на преводот :)
   
 19. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Па веќе ги имав симнато сите преводи и на српски и на хрватски ама кога го пуштам филммот не се софпаѓаат филмот и преводот. Или доцни или подранува
   
 20. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263

  стисни и држи ctrl и мрдај со стрелките лево десно зависно од тоа дали преводот касни или подранува.
  така се подесува. ;)