Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Еј фала ти Kasha за трикчето шо ми го кажа :* значи за џабе сум симнувала по 5 преводи за еден филм кога можело вака едноставно да се подеси :x
   
 2. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Превод за The Help? :wasntme: проверив на titlovi subbtibles podnaipisi и никаде го нема.
  од кај ли па најдов баш овој да го симнам |(
   
 3. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  Грлс ај ве молам дајте ми линк за симнување на превод за филмот Пријатели со бенефиции(овој 2011 што ) и објаснете ми што како да направам....тука пробав симињам веќе три пати и ми наместо икончето да ми е како оние за превод, како за слика ми е и ми вика сликата не може да се прикаже :^) ...ај помош плис :wasntme:
   
 4. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.613
  http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... its&jezik=
  Еве ти линк. Ќе идеш download, потоа klikni za download па отвори со(ALZip) или сними ја датотеката.Доколку одиш со отвори со веднаш ќе ти се отвори ALZip и можеш веднаш да го ставиш тоа што ќе ти се отвори во BSplayer или во што и да ти е пуштен филмот. Доколку одиш преку сними ја датотеката ќе одиш во превземања или downloads(зависи каде ќе ти се зачува) па ќе го отвориш ALZip и ќе го ставиш. Се надевам дека помогнав. Поздрав.
   
 5. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Зошто веке нема превод на оваа страна www,kinoteka,mk ако може некој нека ми каже?
   
 6. T-e-s-a-kam

  T-e-s-a-kam Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  17
  Од која страна да симнам превод за Gossip girl ?
  Има превод во горниот десен агол од плеерот :D
   
 7. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.613
  http://titlovi.com/
   
  На T-e-s-a-kam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nenasitni

  Nenasitni Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  31
  малку прашањево ми е оф топик,али ств ми треба одговор :D имам симнато и филм и превод се ок,и сеа сакам да ги гледам на телевизор па си ги префрлив и филмот и преводот на усб то арно ама коа ке се приклучи на телевизор не се емсти преводот,као да ги наместам? ;/ а преводот е срт, да не треба да го сменам тоа? ;( ;(
   
 9. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Превод случајно некаде да не можи да се најди за Like Crazy (освен на титлови пошто тие се на два дела)?
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Превод за Santa baby ? Нигде неможев да најдам :(
   
 11. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Mи треба превод за The Edge 1997. БАрав на титлови нема.
   
 12. Ecii

  Ecii Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  11
  А дали знаете некоја веб страница за гледање онлајн филмови ?
   
 13. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  ^http://www.filmovizija.com/
  :)
   
 14. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  ^^ kinoteka.mk ( со превод )
  letmewatchthis.com ( без превод )
   
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  9.152
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може некој да ми даде линк од српски, хрватски или македонски превод од филмот The little Rascals?
  Барав ама неможев да најдам.
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.385
  Пол:
  Женски
  Немам линк да ти помогнам :( , но ако немаш симнато Bs player сам си бара превод, и обавезно има српски или хрватски, и боснаски јас многу често фаќам, обавезно симни си :)
  Преводи многу има на поднаписи.нет
  Со bs player нема потреба да се мачиш да бараш превод, автоматски ти ги наоѓа сам, само си избираш кој сакаш преводи да ти ги бара.
  Јас не гледам со превод, може англиски ако не е јак звукот, ама знам дека хрватски и српски има скоро на сите, со ретки исклучоци.
  Македонски слабо, дали на 10 филма и на 2 серии до сега :|
   
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  9.152
  Пол:
  Женски
  Да, да со bs player ќе гледам.
  А може да ми објасниш како да го направам преводот ?
  Можеш лп да не ја полниме темава. :) :*
   
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  Јас моментално гледам Госип грл,2 сезона и преводов ми е многу брз...пробав да го направам со Цтрл и стрелките,ама по 15 секунди пак станува брз преводов и така цело време треба да го враќам...ако знае некоја како да го управам нека пише лп ;)
   
 19. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Барам превод од филмот the lost song секаде пребарав никаде не најдов ај ако знај некој нека пиши
   
 20. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.067
  Српски превод за Moneyball најдов, но бидејќи филмот го симнав во два дела преводот за првиот дел ми е ок а за другиот не...Чаре?