Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.072
  ^
  Фала многу за помошта :D
  Ако може сега превод за The Iron Lady -не можам да најдам...
  Не се брзајте, ќе си почекам јас... |-)
   
 2. purple.world

  purple.world Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Како да ставам превод во BSplayer за "Gossip girl", ја спуштив првата сезона, ама со преводот имам проблем, неможам да се снајдам. BS не ми наоѓа преводи, и тие што ги спуштив не ми се отвараат..
  Ако има некој линк пишите..
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  преводи најчесто симнувам од titlovi.net има скоро за сите филмови, на повеќе јазици.
  Во BSplayer преводот доколку го имаш симнато треба само да го завлечеш во прозорчето каде е филмот.
   
 4. purple.world

  purple.world Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  7
  Така го носам преводот кај што е филмот ама ми се појавува нешто не е вред Find codec,
  а предходно сум гледала филмови и немало проблем. Незнам да се снајдам дека ја спуштив цела сезона,
  преводи исто спуштив за цела сезона и за епизода посебно да пробам дали ке фати ама не...
  Нешто му фали на BSplayer-от ама незнам што, codec или...
  Сакам да си ги гледам епизодите на хрватски или на српски превод, па ако знае некој кажете ми што треба да направам.
   
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Многу ми е преводот назад.. Како да го забрзам малце? :?: :|
   
 6. Cutiegirl

  Cutiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Каде можам да најдам превод за филмов српски затоа што македонски не очекувам сеуште хахаха „The Vow“ :///
   
 7. causevsku777

  causevsku777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  11
  Каде можам да најдам превод за филмот We bought a zoo? na makedonski,srpski,hrvatski ili bugarski
   
 8. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Неможам никако да најдам асален англиски превод за Тhe Hangover :(
  Најдов, ама сите беа изместени... помош? :)
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Превод за филмот Incendies?
  И како на bs-player да ставиш превод ако веќе го немаш во компјутер?Сам да ти најде македонски преводи?
   
 10. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Ако си на BsPlayer има опција за забрзувања на превод.Кај преводот,подесување,така нешто и има за поместување напред и назад.Многу пати и мене ми се има десено да е многу напред или па назад.Ама за другите програми незнам,знам само за BsPlayer,тој го имам. :)
  Едит:Јас барам преводи преку BsPlayer.Стискаш најди преводи рачно и ти се отвара страна,го пишуваш филмот и ти искачаат преводи од повеќе сајтови.И ќе си одбереш и готово!
   
  На Elenota му/ѝ се допаѓа ова.
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  4.044
  Пол:
  Женски
  Обично ги пуштам на BsPlayer и сам ми бара преводи
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  407
 13. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  www.titlovi.com :) , овде имате превод за секој филм :)
   
 14. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  125
  А ако го ставам на usb за да го гледам на двд , ќе се гледа преводот??
   
 15. malo-bebe

  malo-bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  како да земам превод на уторент?
   
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Најдобро е да симнеш BS Player и преку него да ги бараш преводите. Е доколку нема така можеш од titlovi.com или podnapisi.net :)
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.874
  Допаѓања:
  54.030
  Пол:
  Женски
  Не можам да ставам превод на виндоус медиа плеерот. На бс не ми го отвора филмот. Ај ако некој ја знае постапката нека пише. :)
   
 18. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8iEcfvtM8w

  Обиди се вака.
  Малку чкљ англиски има, ама се разбира.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 19. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  И после..
   
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  407
  Мозе ли некој да ми објасни како да го подесам програмот за гледање филм (конкретно го користам Гом) за да може да ми препознава кирилица фонт?