1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Превод за филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Barbie-mwa, 19 јуни 2010.

 1. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Не можам ни на Google, ни на BS Player да најдам превод за Accused at 17. Каде ли веќе да побарам? Нека е на мкд, српски, хрватски, сеедно, само да можам на раат да го изгледам.
   
 2. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  11.506
 3. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
 4. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Секогаш го користам

  http://www.podnapisi.net/

  Има на македонски, српски, хрватски, англиски, шпански...
   
 5. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Kaко да имам превод на филм изваден од компјутер ставен на усб и сега сакам да го гледам на телевизор.???
   
 6. Indurain

  Indurain Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Стави ги во ист фолдер со исто име......
  не користи ништо, туку само БС плејер и има опција да ги пребараш сите преводи кои сакаш да ги најде
  ако не ти е јасно прашај
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Барав превод за Abraham Lincoln: Vampire Hunter, aма не најдов или не сум доволни потражила. Филмот ми е симнат, па ако некој најде превод, ако сака да даде линкче.
   
 8. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
 9. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Женски, каде да најдам превод за Five Year Engagement? Не е можно никаков да нема, дури ни англиски. Се утепав тражејќи.
   
 10. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  Имам симнато доста филмови. Ама таму во менито за филмоти има за Македонски. И кога ќе стиснам таму е вака ми го покажува
  Ако треба : Како си?
  Ми го покажува > Хау ар ју. :@
  Исто има и за да си симниш превод ама ја не сум искусна за тие работи. Ае малку поискусните нека ми помогнат. :)
   
 11. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  585
  Абе како е можно The artist беше номиниран за Оскар а нема превод за филмот? :^)
  Ај ако има некаде кажувајте ја само на Титлови барав.
  Линк пратете.
   
 12. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  ^ На поднаписи има побарај.
   
 13. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  348
  Јас порано обично од Титлови спуштав и претежно на Српски, бидејќи нашите не функционираат-не знам зошто. Се знаци и ѕвездички излегуваа.
  Сега веќе не спуштам долго време, и епизоди од серии, играни филмови, документарци-буквално секаков превод има на автоматскиот BS player Subtibles. Преводите се супер, на англиски и се појавуваат автоматски со вклучувањето на плеерот, и најчесто го избирам првиот. Ретко на накој филм да оди побрзо или да доцни, инаку е супер. :)
   
 14. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  подобро гледај онлајн филмови одколку да симнуваш
  http://www.movie2k.to/ 8)
   
 15. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
 16. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  20.369
  Пол:
  Женски
  Дечки спуштив филм, и спуштив 4 српски преводи и со ниеден не се погоди , сите кинески излегват |(
   
 17. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  ^ Преводите не ги чита или пак фонтот не го пушта како српски? Ако е до фонтот, смени го во плеерот.
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  20.369
  Пол:
  Женски
  Фонтот ко ќе го клам во филмот е кинески :worried:
   
 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  ^Тогаш плеерот смени го, може да е до тоа.
   
 20. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Кој плеер го користиш?