1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Превод на зборови

Дискусија во 'Канта' започната од MJB, 10 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MJB

  MJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  malku pomos zenski... ima li nekoja sto znae kako se vika za pupinja( baletanki) cevli na angliski? mi treba da znam sto poskoro. fala mn :*
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мислам дека се вика FLATS
   
 3. MJB

  MJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  da! thanks najmn...u've been much of a help to me :P :)
   
 4. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  Цела тема за еден превод на еден збор,како да е тешко да отвориш google translate
   
  На Cinderfakinrella и buba4e89 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.