1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Превод на книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Feanor, 22 март 2021.

 1. Feanor

  Feanor Нов член

  Се зачлени на:
  22 март 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Се обидувам да преведам книга, за која знам дека добар дел од читателите на фантазија ја бараат со превод. Книгата е Silmarillion од Џ.Р.Р Толкин. Сакам да знам дали е потребно да имам некоја диплома како преведувач за да ја издадам, ако успеам да ја преведам, или нема потреба од тоа?