1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Превоз до Грција (и други дестинации)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од lylaby, 29 август 2010.

 1. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Ќе ве молам,ако некој има информација,дали знаете самостојни таксисти кои возат до Грција до краците во Халкидики?Па ако имате инфо благодарна сум ако ми пишете,се разбира да е пристојна цената!Воедно знам дека има комбенца до Солун итн па може да се спомнат контакти и околу тоа,а да спомнам дека покрај што ја отворив темава за лична потреба,нека биде и тема каде ќе споделуваме контакти информации за автобуски линии таксисти итн за различни дестинации,кој како има потреба!поздрав до сите :)
   
 2. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Превоз до Грција(и др дестинации)

  изгледа нема некој да пише нешто на темичкава моја а? :)
   
 3. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Превоз до Грција(и др дестинации)

  Има таксисти што возат од Битола, ама за од Скопје незнам дали возат.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Превоз до Грција(и др дестинации)

  мила мислам дека знам број од еден таксист кој носи до солун и е околу 20 или 25 евра :wasntme: ако сакаш пиши ми лп и ќе ти го дадам бројот ;)
   
  На MariaWaldorf му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  драги девојки потребни ми се информации за превоз до грција,со друштво планираме некој продолжен викенд но немаме превоз, за до првиот крак, бидејќи сум чула дека покрај редовните тури до солун за некоја доплата можат и да те превезат до одредено место до краците, но немам информации па кога би сакале ако знаете можете да ми пишете во скоро време,фала поздрав
   
 6. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  А дали знае некој/а колку чини повратен билет до Крф?
   
 7. ivsss

  ivsss Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo Zdravo= me interesira dali najdovte nekoj da vrsi usluga prevoz do kracite-- komnbe i sl?
  Vi blagodaram
   
 8. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  11.070
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае како се движат цените на таксисти во Грција? Колку пари би чинело превоз од околу 15 км?
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  @koritsaki мислам дека најточно може да ти одговори. :)
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.418
  Пол:
  Женски

  @Spidy oд приликa 10 еврa ни имaa земенo вo еден прaвец aмa сo мм бевме вo близинa дo мoјoв грaд вo еднo селo. Акo стaнувa збoр зa туристичкo местo мoже дa е пoскaпo тaкситo
   
 11. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  11.070
  Пол:
  Женски
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.593
  Пол:
  Женски
  Нас на Закинтос од Банана бич до Лаганас 40 или 45 евра на гладно ни земаа..
  Во прашање се околу 20км:envy:
  Веќе никогаш нема да ми текне да го испуштам автобусот на такви дестинации хаха
   
 13. mici.i

  mici.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  14
  Дали знаете некој што врши превоз до Паралиа и назад од Скопје? Фала :)
   
 14. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некој што вози до прв крак?
   
 15. SleepyBeauty

  SleepyBeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  58
  Мт Травел возат секој викенд. Преку лето одам со нив веќе години уназад. Проверени, точни, љубезни и застануваат на најмногу места од останатите. Имаш поголем избор со нив.
   
 16. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  11.070
  Пол:
  Женски
  Фали некој знае каде можам да се обратам за превоз со кола до еден од краците, како што има таксисти што возат меѓу градови? Една другарка ми рече дека има, ама не знам каде да прашам.
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.418
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да прашам дали има се уште превоз секојдневно од Скопје до Солун преку македонски сообраќај?
  Порано имаше автобуси и тоа два пати во денот.
  Јас идам со сопствен превоз секогаш за Мк и назад, но еве брат ми ќе доаѓа и сака да доаѓа работен ден - не му одговара сабота кога има и тури за шопинг. И дали и тие од Компас агенцијата се уште возат натаму?
   
 18. Martka

  Martka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  4.837
  Пол:
  Женски
  Мила види на реклама5.мк неодамна читав нешто.Провери Секое добро
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Од Скопје имаше органзиран превоз за Грција преку Т.А. Бисер-пром. Сега не знам дали возат редовно, ама би требало.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Mongolka

  Mongolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2021
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  571
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некој да превезува Скопје-Грција со комбе или автобус?
  Со такси е доста скапо:(