1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Превоз со траект

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Giovanna, 30 јули 2013.

 1. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.749
  Допаѓања:
  9.632
  Еве една инфо тема за превоз со траект, се надевам ќе биде од помош за сите оние кои сами си го организираат патувањето.

  Конкретно во моментов се обидувам да најдам точни цени за превоз со траект од Игуменица до Крф и освен распоредот, друга конкретна информација нема.
  Наидов на 2 неофицијални страни со различни цени по лице и автомобил, а за мотор на пример никаде не пишува.
  И уште едно прашање, која е можноста за попуст доколку се враќаш со истата компанијата со која што ќе одиш натаму, затоа што прочитав и такви нешто на српски форуми, па би било фино да си потврдам ако и некој од тука има такво искуство.
   
  На Mmi му/ѝ се допаѓа ова.