1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвидувањата на баба Ванѓа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Delevska, 14 март 2010.

 1. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  живи глупости...
  ич не верувам! :^)
   
 2. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  и јас не веруваммм! t.w.e.e.t.y
  ГЛУПОСТИ! :angel:
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
  Смешки во боја :rofl: па и човекот ново Сонце ќе направел,па и брзо ќе стареел, а ова со животниве дека ќе станеле пола луѓе, па и како демек контактирала со „ друг свет“ и така предвидувала ( да, преку мобилен :rofl: :wasntme: ) |( Научна фантастика, филм да направеа, којзнае колку Оскари ќе добиеше.
   
 4. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Се што живее Умира ..... а потоа луѓето пак се СПРЕМНИ ЗА НОВ ЖИВОТ ????????

  Глупости во шарена боја !!
   
 5. mackaa.t

  mackaa.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  3
  Баба Вањѓа рекла.2010 трета светска војна-имаше не. 2011 нема да има растенија и животни - има и растенија и животни!
   
 6. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  122
  Aко не ги сметаме судирите во арапскиот свет и менувањето режими таму за почеток на војната, а не е ни 2011 завршена :?: Шега, не верувам во овие шарлатански работи :)
   
 7. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  И на др тема прочитав како велиш дека Евреите владееле со светот. Како тоа :?: од кај, јас првпат слушам за тоа.
   
 8. n.a.k.e

  n.a.k.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  6
  pa neli ke bese kraj sve ova ona....koj znaee samo gospod nikoj dr
   
 9. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Го имам ова прочитано и порано ама јас не верувам во ова :)
  И да е вистина не се замарам со вакви глупости - си го живеам животот дури ми трај 8) )
   
 10. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Имам прочитано дел од предвидувањата, ама не верувам во нив затоа што многу работи што ги кажала не се оствариле
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.961
  Допаѓања:
  84.603
  Пол:
  Женски
  Глупости,не верувам во вакви работи. Па нели ке имало 3та светска војна. :rofl: Глупости во боја
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
  Сега видов дека си ме прашала :tmi: да не ми текнеше на бабава Ванѓа, немаше да видам дека си ме прашала :tmi: :D Имав прочитано книга за нив и колку што ми памтит мозочево :D како успеале да бидат доминанти, незнам, само знам дека што сакаат прават со светов, сега и од политички аспект гледано и таму се :tmi: Бев скептик за бабава Ванѓа дека лажела, ете нели па макар и таа да не го рекла тоа, нели дека тоа е од нет, почнувам да го мислам токму спротивното :| а дали ќе се убедам во тоа, незнам :| Само колку што се сеќавам, иако не ја дочитав книгата за неа, мислам дека немаше спомнато од овие работи, на почетокот од книгата, само незнам како завршила, ете од чиста причина што сум скептик за овие работи, предвидувања.
   
 13. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Веројатно навистина била јасновитка,бидејќи нели предвидела неки големи настани,како рушењето на кулите-близначки,сопствената смрт итн.
  Но не верувам во овие предвидувања за нова раса,ново сонце...Мислам дека тие се преувеличувања.Веројатно тие што ги запишувале предвидувањата погрешно запишале :D.
  И зошто само лоши работи предвидела? :^)
   
 14. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  многу чудно.....
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.540
  Пол:
  Женски
  Каква војна хахаха помина 2010 :D
  Не верувам во овие глупости |(
   
 16. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.769
  Допаѓања:
  11.039
  Пол:
  Женски
  A зошто ја поврзуваат со ѓаволот ? На многу места имам прочититано дека комуницирала со него .А велат дека помагала на многу луѓе , ми нема логика
   
 17. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Не верувам во вакви глупости!! :x :shake: :!:
   
 18. AmericanGirl

  AmericanGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  nekoi i se tocni predviduvanja a nekoi ne:)
   
 19. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  А и тоа што викаш. Ги знам предвидувањата и никад се незна! :lol:
   
 20. simplyheaven

  simplyheaven Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  7
  Лелел па јас сум заостаната..Надвор 3 светска војна а јас поима неам!! цц,срам да ми е :D :lol: !
  Не не верувам бидејки се глупости во шарени бои. :)