1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвидувањата на баба Ванѓа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Delevska, 14 март 2010.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Стварнооо??..Ма немој,незнаев дека надвор има трета светска војна |( И од каде знае она што ќе се случи за 2000 години,откако ќе умре она? Г-Л-У-П-О-С-Т-И.
   
 2. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Глупости, а јас пак сум назад со време..
  Тоа и Трета Светска војна имало :rofl:
   
 3. GretaGarbo

  GretaGarbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  Jas veruvam vo nejzinite sposobnosti zasto brat mi se rodi blagodarenie na nea!Neka pociva vo mir!!!
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Како мислиш благодарејќи на неа се родил брат ти?????
   
 5. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  да се верува или не
  до сега ништо се нема случено ама не се знае дали ќе се случи откако ќе умреме.Да,може имала таква моќ да предвидува ама никој не гарантира дека тоа она го кажала.Може навистина има кажано,напишано,нацртано....нешто за кое никој нема ни видено,ни слушнат
   
 6. francis.drake

  francis.drake Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Жената е помагала на много. Jaс вервам, дека е имала способности, но тези предсказания описани в началото са съмнителни. Всеки може да спекулира и да измисли богата колекция от такива, дето впоследствие да ги препише на баба Ванга. От друга страна, не познавам човек, коjто като е бил при нея да го е излъгала и всичко е било така както го е казала. За съжаление жената е починала и остават само спомени и архивни кадри.
  Но за така наречените нейни предвидуваниja дето наистина са нejни, а не приписани впоследствие требва да се отчете дека:
  - живела е по време на комунизмот и е работила в тесно сътрудничество с таjната полициja;
  - говорела е на македонски диалект и не всички са ja разбирали, т.е. може да има мисинтерпретациа;
  - дори и да е имала способностите, не се знае добронамереността ѝ и съответно достоверността на предвидуваниjaта.
  П.С. извинjaвам се за бугарскиja, но все оште се опитвам да свикна с македонскиja.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Ма каква баба Ванѓа. Чисти глупости се нејзините предвидувања.
   
 8. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Па јас не верувам бидејќи научниците велеа дека на земјата ке има живот уште 5 милјарди години :\ науката е поважна и поточна јас мислам ;)
   
 9. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Мојата реакција на сето тоа што го прочитав:
  [​IMG]
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Поголема глупост од ова немам слушнато.Никој незнае што ке се случи во иднина,ама баш никој.
   
 11. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.007

  Не сакам да ја разочарам нејзината душа, но малку промашила :wasntme:
   
  На Bojana.20 и Maria.Vampire им се допаѓа ова.
 12. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  хахаха..можеби ќе биди нешто од овие нејзини предвидувања можеби не..никој освен Господ незнае што ќе се случува во иднина..Како и да е не се оптоварувајте со глупости ;) ..живејте си го животот до максимум 8)
   
 13. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Може си има некоја вистина во предвидувањава, ама верувам дека пола „предвидувања“ се глупости во боја! Измислици.
   
 14. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
 15. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  1.576
  Пол:
  Женски
  Само еден Господ знае што не чека во иднина! Каква Ванѓа, какви бакрачи.
   
  На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  7.665
  Пол:
  Женски
  Ако веруваме во вакви измислици, далеку ќе стигнеме.
   
 17. LovedGirl

  LovedGirl Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Почнавме да го гледаме на Сител филмот за Баба Ванѓа,пааа ќе видиме дали е се ова реално и како е претставено...Уф,но не ми се верува стварно.(hollest)
   
 18. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  936
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  3.470
  Пол:
  Машки
  На tessie и Serafima им се допаѓа ова.
 20. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  Ванѓа све може да биде ,ама со Бог врска нема .