Предвидувањата на баба Ванѓа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Delevska, 14 март 2010.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.238
  Допаѓања:
  4.267
  а кога ја даваат серијата, никако неможам да ја начекам
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Иако имам малку години,верувам во префвидувањава,нарочито,прочитајте го тоа за 2014,кожна болест....ЕБОЛА,луѓе,ЕБОЛА!! Ивиниете за големиот капс локс ама...Вие го сметате ова за некоја глупост,но размислете малку....Можеби навистина ќе се случи ова...Сетете се на GMO бебињата,кој ги има пркеу 30 до сега,а тие се много помоќни од нас луѓето...Сами создаваат храна,можат да гледаат во темница....Да се навратам на темата,се сеќавате на помрачувањето што го најавуваат деновите од 20 до 30 декември??Тоа го предвидела и таа...Па ќе видиме :$ 8)
   
 3. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  зошто не предвите денкоја убава работо туку само лошо,одговорет е лесен,зато што е со ѓаволот а не се Бог ,да таа имала моќ за предвидување но далеку е од Бог
   
  На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  можеби предвидела,ама само лошото било кажано....
   
 5. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  е па зошто доброто не го кажале?Дајте бе луѓе кога ке сватите дека овие гледачки не се од Бог пратени ,отворете очи,арно пиши во билијата му дадов очи но нема да гледаат ,му дадов уши но нема да слушаат...
   
  На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  затоа што и според Библијата, ќе дојде крајот на светот и на сите ќе им се суди. Затоа што и според Библијата и ете куранот, се опишува крајот на светот. Затоа ѓто навистина не не чека ништо убаво. Затоа што и Нострадамус предскажал само лошо.
   
 7. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека еден ден ќе биде крај на се,ама глеедате што носи технологијата бее....се е можно,па и не е чудо што не спомнала воскреснување...
   
 8. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека еден ден ќе биде крај на се,ама глеедате што носи технологијата бее....се е можно,па и не е чудо што не спомнала воскреснување...
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Се сложувам дека еден ден ќе биде крај на се,ама глеедате што носи технологијата бее....се е можно,па и не е чудо што не спомнала воскреснување...
   
 10. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  па дојден е крајот од ова повеќе неможе да биде,и сами си правиме да дојде крајот на светот а поготово со вакви верувања во некои Ванѓи со менување на полот ,убиства на секој чекор болести ,мразење завидување се повеќе и повеќе одродување,е па самиод Бог знаеше дека ке дојде крајот зато што човекот ништо не почитува од библијата резултатите од непочитување се тие,побрзо ке поверува човек во Ванѓа отколку во Бог
   
  На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  457
  Пол:
  Женски
  Mislam deka vikend samo :)
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Како што кажав мала сум,но сепак...Сепак,моето семејство не верува во вакви работи и се трудат да ме држат понастрана од вакви ``бабини деветини``....Приметив дека и татко ми ја загледува серијата,а и мене ми е интересно затоа што,сеуште сум основно,и на предметот биологија изучуваме GMO бебиња кој се создадени од страна на една мајка и се клонови од некого...Пример јас сакам да си создадам дете и сакам да има коса како на мајка ми,се зема коса од мајка ми и се става во некој вид на ``јајце клетка``...сакам очи на татко ми се вршат разни испитувања....Итн....тоа всушност било превидено за 2022,но како што гледате ИЗМЕШАНИ се датумите ♥
   
 13. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.570
  Допаѓања:
  3.266
  Па еболата не е кожна болест...
  ГМО бебињата не се ништо помоќни во однос на другите луѓе. (евентуално можат да бидат поподложни на манипулација - книжето Генетски инжинеринг - Тотална манипулација зборува за тоа).
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Impossible ♥

  Impossible ♥ Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Се лажеш,гмо бебињата имаат еден вид на ``моќи`` :3 Што е тотално поврзано со Б.В. :))
   
 15. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  Не бе решен е ѓаволот да ви го земе умот ,ама тоа е неможеш на човек со сила да му дадеш
   
  На Mimi123 и Orthophill им се допаѓа ова.
 16. Night Rider

  Night Rider Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Машки

  Читајќи ги предвидувањата добивам впечаток дека бабата ништо не погодила. Ако до сега ништо не погодила тоа значи дека и предвидувањата за понатаму ќе бидат погрешни.

  Никој не може да ја знае иднината. Постојат научни трудови за евалуација на можни сценарија во иднина но тоа во никој случај не е гатање и нема прецизни датуми. Можно е бабата да имала талент за самопромоција и така си давала себеси на значење - што за некои луѓе е повредно и од пари.
   
  На Ana3567, tessie и Gordana10 им се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.319
  Допаѓања:
  269.444
  Пол:
  Женски
  Ти каква биологија учиш?Каква коса во клетка се става,какви очи?Си слушнала за днк?
  За бабава немам никакво мислење.
   
 18. sdan

  sdan Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Жал ми е кога ги читам овие мислења , и жал ми е кога новинарите пишуваат приказни за неа и нејзините предвидувања.........ништо од овие глупости горе жената не го предвидела, не постои ниту еден пишан документ, ниту снимка ниту било што друго за овие глупости погоре. Постојат луѓе кои животот го поминаа со ванга и ТВРДАТ дека ништо од ова погоре не е кажано од нејзина страна. За тоа каква јасновидка беше НЕ САКАМ ни муабет да правам.......никогаш нема да сероди како неа човек-НИКОГАШ. Со сите починати муабет правеше, ако имаш проблем ќе ти помогне.....и еден совет, не ги гледајте овие срања од филмови по телевизиите, гледајте ги РЕАЛНИТЕ видеа од Вангелија на кој има снимки овековечено како работеше и луѓето со кои живееше зборуваат за неа. Второто видео гледајте го од 6:50 а после од 23:20 е тоа беше вистинската баба ванѓа...
   
  На Olgica.bu му/ѝ се допаѓа ова.
 19. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Ne veruvam! Vo Strumica dobila ulica, mene mi e chudno i smeshno:D
   
 20. kikidare

  kikidare Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Se zapna so Biblijava .jas ja pocituvam kako kniga ama celosno ne veruvam vo toa sto go pisuva ja pisuvale mnogu se dodavalo odzemalo i slicno isto kako kniga po istorija ne se e taka a veruvam deka postoi Bog ,Isus i majkata bozja veruvam samo vo niv.