Предвидувањата на баба Ванѓа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Delevska, 14 март 2010.

 1. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  :o Се наежив,држи вода ова,темава е отворена 2010 год.а според Ванѓа 2018 пишува дека Кина 2018 – Нова сила, светска држава, ќе стане Кина. Земјите во развој се претвораат од експлоатирани во експлоататори. Како што читав по нет северна Кореа објавува трета светска војна...се'бива.
   
 2. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.074
  Допаѓања:
  15.682
  Пол:
  Женски
  А ова погоре се деси ? Ова е све писи пропало
   
  На Tamatam, Someonespecial и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 3. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Е,па утнала тука малце :lol:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.022
  Допаѓања:
  21.027
  Пол:
  Женски
  Неутрална сум кога се работи за верување во предвидувањата на баба Ванѓа :| . Од погоре прочитаните предвидувања некои се испоставиле делумно точни , а некои немаат благе везе :lol: . Не сакам да дискутирам за тоа со кој комуницирала баба Ванѓа , само таа си знаела со кого комуницира точно :D . Едно е сигурно , Бог знае што ќе се случи со нас " обичниот " човек . Нека ни е на помош и сега и во иднина .
   
  На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.