1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвидување за полот

Дискусија во 'Бременост' започната од Stefaani, 12 јуни 2013.

  1. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мене исто рано ми го кажаа полот, сега се потврди, ама докторката е тврдоглава дека не пишува во картонот се додека не го направам вториот скрининг. Иако си знаев од сам старт, незнам како. Исто како што знаев дека сум бремена, при негативен тест јас се смеев ко зелена и викав што ви е бе, зезнато е ова. И после една недела, поздрав од двете цртки. Исто беше и ова, кој ќе ме види дика аааа, ти машко носиш, само стомак имаш и разубавена си ми. Јас ко трета смена од рудник се гледам во огледало, башка си знаев дека е девојче. Ќе се каже се на 22 Август, не умирам до тогаш. :rofl:
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    И јас од самиот старт имам чувство за девојче...може и сум пишала во некои од темите. И други што ми кажале...ааа девојче носиш.
    Па ќе видиме :lol:
     
    На elena.mak и silk им се допаѓа ова.
  3. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    мене еден што ме виде не рече дека носам девојче ;( сите запнале машко па машко, коа ќе ми кажат така како ми иде да ги треснам со секира по глава :devil: :devil:
    ехото вика = женско :inlove: , па ќе видиме уште малку кој бил во право :tmi: :D
     
    На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    На другарка баба и ни кажуваше за еден „тест“ со златен прстен (по можност бурма) и златно ланче.

    Прстенот се става на ланчето, ланчето се држи, а прстенот виси во воздух. Трудницата ја става раката под прстенот (зглобот да биде под прстенот). Се допира зглобот со прстенот и потоа се подигнува малце прстенот, да се оттргне од зглобот (се надевам добро објаснив), така да виси над раката. Ако прстенот почне да прави движења лево - десно, трудницата носи машко, а ако прави кружни движења носи женко.

    Бабава вика дека таа ова го правела за сите нејзини деца (има 4 ќерки и син) и дека точно и излегло, па за ќерките и снаата го правела и за нивните деца точно излегло и сега за две внуки го правеше, за едната излезе син и стварно роди машко, а за другата (сестра на другарка ми која сега тазе е трудна) и јас бев тука кога и правеше ова и прстенот се движеше кружно и бабава рече дека носи женско. Наскоро треба да дознае што е полот, па ќе видиме дали погоди бабата.

    Иначе и мене и на другарка ми ни беше интересно и ја прашавме дали може и нас да ни прави тоа и рече можело и уште ни вика ќе ви кажам за сите деца што ќе ги имате :lol: . Мене ми рече дека ќе имам син или близнаци машки, а на другака ми и рече дека првото ќе и биде машко, второто женско, третото машко. Па ќе видиме дали погодила.

    Иначе и баба ми рече дека порано вака гледале, само прстенот го ставале над стомакот на трудницата и дека точно излегувало.

    Јас многу во вакви работи не верувам ама за забава интересно е :D
     
  5. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Само ти кажи, ко што гледаш од приложеното, забавно ни е нас да си испитуваме! :rofl:
     
  6. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Ајде провери па да видиме дали е точно :D
     
  7. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Да да ова е точно,мене така ми излезе,на јатрвами,другарка ми,мајка ми на сите им излезе точно...ама ако нема во моментот златно ланче може и со конец и бурма... :)
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Кругови и тоа огромни, сега си игравме мајтап со колешките на работа. Пробавме и со конец, и со златно ланче, секако вртеше кругови. Забавна работа е ова бре луѓе, се изнасмеав 2 дена! :D
     
  9. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Штотуку го пробав тоа со прстенот и конец (немам сега тука златно ланче) пробав и на рака и на стомак кругови излегуваат :rofl:
    Лелееее мнооогу сакам девојченце...а не знам зошто и си чувствувам дека е женско...некој предосеќај,некој глас тоа ми го вели :rofl: :inlove: :inlove: Јупииииииииииии :D
     
    На Floral979 и silk им се допаѓа ова.
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Аааа ова ќе го пробам и јас...па ќе ви пишам :D
     
  11. sabatini

    sabatini Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    437
    Пол:
    Женски
    ve citam i se prisetuvam kako i jas gi pravev istite raboti . se dodeka ne mi kazaa vo 18ta nedela sto nosam ( bidejki bevme sramezlivi pa si gi skrstuvavme nodzinjata)
    za prstenot mi se pogodi mi vrtese krugovi i mene pa ispadna tocno :) sto li ne probuvav i jas kako vas edno od radoznalost edno od zabava . si se usrekuvav samata sebe :)
    I jas kako silk mislam deka nosis devojce :) neznam zosto no takvo custvo Imam :)

    Prasanjeto mi bese drugo haha :) i??? go napravi li i toa ??? sto izleze?

    vi posakuvam na site da vi se ispolnat zelbite za bebcinjata :) :*

    A da uste edna rabota koja sto mi ja pogodija :) me izlazaa demek mi se izvalkani racete i jas gi poglednav odozdola i mi Velat aham devojce nosis....demek ako poglednes prvo dlankite nosis devojce a od odozgora masko
    Ama pak zatoa po formata na meskoto ni eden ne kaza nosis devojce site velea masko :) epa eve si sega na devojce e
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Баш ми е мило што ви се допаѓа тоа со прстенот :) А најинтересно е тоа што и 10 пати да се повтори пак исто излегува :)

    На сите трудници ви посакувам лесна бременост, нека ви се остварат желбите, но пред се да си имате здрави и живи дечиња :)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.915
    Допаѓања:
    32.523
    Пол:
    Женски
    Не слушај што ти кажуваат другите. Кога мајка ми била бремена со сестра ми сите и кажувале дека носи машко. На ултразвук не можело да се види што носи, бидејќи бебето цело време било свртено со газето. Така било до крај на нејзината бременост. Татко ми бил среќен што второто дете ќе му биде машко. Коаг мајка ми се породила и кога му кажале дека има ќерка, се стаписал. Уште се смеам на случкава. :D
     
    На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Го направив ова со златен прстен и ланче. Ми излезе 1 женско и 2 машки. На 4то кревање не мрдна прстенот. :D
     
    На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.915
    Допаѓања:
    32.523
    Пол:
    Женски
    Јас во едно списание читав кои се показатели за тоа какво ќе биде бебето.

    1. Ако стомакот на трудницата е надоле, бебето ќе биде машко. Ако е нагоре, ќе биде женско.
    2. Ако на трудницата и се исчисти лицето, бебето ќе бдие машко. Ако и се исфрли, ќе биде женско.
    3. Ако трудницата сака да јаде солено, бебето ќе биде машко. Ако сака да јаде благо, ќе биде женско.

    Во мојот случај, овие показатели се покажаа точни.
     
    На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^за стомакот е рано....ама дека лицево ми е бетер, и дека ќе полудам за благо - ќе видиме.
     
  17. bebe.Marta2

    bebe.Marta2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    35
    мене лево десно ми оди ова со ланчево =))) Син на мајка.. иначе кога бев кај матичнава беше многу мало бебево и се криеше и не можеше да го види ама демек ми рече може женско ќе е ... Иии јас сакам девојче многу ама многуу.. ии завчера одам кај мајка ми на раб , раб во болница, и една сестра ми вика ај бе да го видиме бебето.. и седнувам на ехо го гледавме мрдкаше се ова она и оппп му се виде мало куренце.. =)) баук сум стварно не сум гин. ама се виде дека има нешто меѓу нозе.. =)) После тоа го направив она со чашата мокрача и со сода бикарбона и имав пена големааааа и вриеше.. сега и ова ,... Значи сепак е синче мислам дека.. Нека ни се живи и здрави тоа е најважно, него јас сум во пон на контрола па ќе би пишам дали се валидни методиве кои ги правев ... :*
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Значи за ова бебче женско излезе така?
     
  19. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    137.279
    Пол:
    Женски
    i jas se pronaogam vo ovoj post
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ауу тоа и по ред ги покажува?