1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвидување за полот

Дискусија во 'Бременост' започната од Stefaani, 12 јуни 2013.

  1. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Кај мене пробуваа сите да одгатнат дали е машко или женско, ни ехо покажа точно ни ништо. До крај не знаевме дали е машко или женско. Мајка ми и пријателка ми направиле нешто со сол, ме чекале да се фатам за глава или за нос (мислам), ама јас никаде не сум се допрела, па се откажале. На ехо еден месец беше бебулето женско, па следниот машко :D
    Ама јас некако си знаев дека е девојче, и стварно девојче родив.
     
  2. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Па бабата така на другарка ми и рече дека демек првото кревање е за првото бебе, па за второто итн, се додека не престане да мрда. Мене само еднаш ми се мрдна прстенот и толку :lol: Ама најсигурно било кога на трудницата се гледало за бебето што го носи.
     
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.190
    Допаѓања:
    235.189
    Првиот пат покажа машко, ама не сум сигурна дали беше над зглобот, а вториот пат беше над зглобот и покажа женско, а јас носам машко. Тројца доктори потврдија дека е машко, а и јас му го видов пиленцето, така да сигурна сум што носам.
    Во однос на соленото и благото, јас имам огромни потреби за благо, а нејадам многу солено, а носам машко.
    Овие предвидувања ми се повеќе за забава :) .
    Единствено што ми се поклопува е тоа што од самиот почеток сите ми велат дека сум разубавена, во лице воопшто не сум променета, па секој кој ќе ме видеше ми велеше дека носам машко :) .
     
  4. bebe.Marta2

    bebe.Marta2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    35
    мешиња ај сега....со овие испитувањава ми излегува машко, а докторкава вика женско.. јас тоа што сум го видела меѓу нозе била папочната врвца :)
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Хахахаахаха, и ти дунда ко мене! :lol: Епа сваќа пошто си најдов, со тебе ќе ги дружиме, немора да се посватиме! :rofl: Ни пропадна планот :rofl:
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D јас це се помоцам утре :lol: и це ви писам едвај цекам сода да си купам само усте да прасам немора првата Mокраца да биди или ? A за со прстенот ми излезе маско :)
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Не мора прва да е. Ај помочај се утре :lol: па нестрпливо те чекаме овде да ни кажеш.
     
  8. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D пејна еден Kуп :rofl: па це видиме за 4 недели со це кази док..
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Опааааа честито дечкооооо...Нема што да каже докторот, ти кажи му на него :lol: . Само да е живо и здраво а ако е дечко може и да ти се понудам за сваќа ;)
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^значи ја да и кажам на докторката дека женско носам :lol:
     
  11. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D одма те барам за свајца само да ја осигураме работава :P
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Аааа ќе морам јас во петок да дознаам што е...за сигурно, да си резервирам и јас сваќа...како сте тргнале за моево ништо ќе нема :lol:
     
  13. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :D :D це има си имам јас и 10 годисно синце ако имас цупенце Tи таман .... A ако имас и ти маско и Tака мози имам 13 годисна церкицка хаха малце це биди постара Aма ако :P леле забегавме Oд темава хххх
     
  14. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Кажи и ,кажи и...они како што ,,погодуваат,, ќе испадне дека стварно е поарно да им веруваме на тестовиве :D . И не се секирај за сваќиве, ако е женско и твоево, ќе ги пуштиме заедно со мојава женска да ги искршат сите машки срца по ред...Абе они сами по врати ќе ни доаѓаат ама ние нема да им ги дадеме :rock:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    мајка ми преги ми ставила сол на главата јас мислев дека ме помилува и чекала да видам кај ке се допрам се фатив јас за уста и ми рече ќе имаш девојче :D
    од старите е останато ова.. стави сол на трудницата на глава да не види и ако се допре некаде оклу носот ќе било машко.. ако се допре околу устата ќе било женско :) кажуваат било точно... паа здравје ќе видиме
    аааа баш сеа со конец и бурма направив.. во круг се врти :D можеби ќе биде пупа :lol: што и да е машко или женско нека биде на мајка и на татко здраво и живо..
     
  16. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    јас имав пречувство дека е машко и така испадна. А и маж ми стави сол на глава и се фатив за нос. Има нешто вистинито.
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Епа испадна стврано дека е женско....цуца на мама :hug:
     
    На TSS, ddevojce, elena.mak и 4 други им се допаѓа ова.
  18. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Ете гледаш Квинке... ;)
    Честитки за девојчево, цуцка мала. Значи предвидувањава испаднаа точни? :lol:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cherry-pie

    cherry-pie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    39
    И мене тетките коа бев на ручек кај нив ми истуриле сол на глава а ја појма немав, не ни приметив и сум се фатила за нос, и стварно испадна дека е машко. :rofl: искрено какво и да е ке бидам најзадоволна да е живо, здраво! :)
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    а јас имам и бобуљици на лице... значи сум се фатила за уста.. кружно движење на прстенот бобуљици ќе видиме здравје... само нека ми е здраво и живо машко или женско ќе си го сакам најмногу :inlove: