1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предговор за книга

Дискусија во 'Канта' започната од STEFIMACHE, 14 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. STEFIMACHE

  STEFIMACHE Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Значи почнав да пишувам книга и би сакала некој од вас драги дами ако има време да го прочита мојот предговор и да ми дадете некој совет или едноставно да ми кажете дали е добро ова што сум го напишала или не ! :) :)

  Сите принцези ги наоѓаат своите принцови,а принцовите лудо и бескрајно ги сакаат, ама секогаш не е така,всушност никогаш не е така.Љубовта како појава се случува на среќните луѓе,подоцна ги прави тажни, но доколку слета на дланките на несреќните,ги усреќува.Но таа секогаш се појавува, и барем еднаш во животот ќе ве усреќи и еднаш ќе ве натажи.Но што е љубовта? Некои велат дека сакаат некого кога ќе ги почуствуват пеперутките во стомак, други пак кога ќе се почуствуваат сигурни во рацете на тој на кој што му кажале дека го сакаат, некои љубота ја искажуваат преку сраста,а некои велат дека едноставно знаат дека сакаат некого без да почуствуваат ништо велат дека ја почуствувале љубовта.
  Луѓето живеет во свет каде што љубота е капка свежина и одмор. Вистинската љубов е нуди свежина и одмор доедка минливата љубов нуди жар, страст, и страв. Иако знаеме и предчуствуваме дека таа љубов е минлива, луѓето се препуштаат во неа во потрага по авантура.Сепак на крај љубовта е или авантура или спокоен мир,а совршената љубов е кога некој ќе успе да ги спои ови е две работи во една. Сепак колку и да се зборува за љубовта никогаш нема да дојдеме до крај и заклучок...
   
  На SummerLove26, elka.timova и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 2. lokumche

  lokumche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  7
  Прекрасноо. Сум читала многу состави за љубовта и секој е убав на свој начин. Баш ме интересира како ке продолжиш со пишувањето. Едно браво до тебе !
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.