1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предградие (Suburgatory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Shoe-Gal, 26 февруари 2012.

 1. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  [​IMG]

  Интересна ТВ серија. Моментално се емитува првата сезона, трае 20 минути и излегува секоја среда, на интернет може да се најде веќе во утринските часови во четврток.

  Се работи за разведениот Џорџ и неговата ќерка Теса, кои се преселуваат од Њу Јорк со цел Џорџ да и обезбеди подобра иднина, мирен тинејџерски живот и совршено живеалиште на Теса. Но, Теса воопшто не се вклопува во предградието и тамошните сограѓани.

  Супер е за трошење слободно време :)
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Јас ја пратам редовно(има ли јас некоја серија да не пратам :$ )
  Интересна ми е, лесна е доста но ништо посебно би рекла.
  Онака 20 минути колку да си пуштам мозок на пасење.
  Има смешни моменти се поправа би рекла.
  Ама Џорџ е срце :$
  [​IMG]
  А од овој ми нема поголем дибек и дебил.
  Мене не ми е ни убав, само што има тело, ама на глава ќеса да му ставиш
  [​IMG]
  Теса ми е слатка :)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  И јас ја изгледав пред некое време. Интересна е серијава, ама некако многу се натрупаа вакви серии, којзнае која ќе преживее.
  [​IMG]
  Далас на почетокот ептен ме нервираше, ама сега многу ми е симпатична и има добра душа женава.
  Ама ќерка и. :^) [​IMG]
  Кој дебил е човече, ццц.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  хаха Далиа! Стварно е дебил, а инаку и мене Далас сега ми го смени првиот впечаток :) Баш би сакала да ја видам со Џорџ конечно бидејќи работава им се шушка одамна, а и во последната епизода Џорџ беше љубоморен некако на нејзниот нов тип :D
   
 5. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Леле Далиа! Ма леле сите! Ко од еден калап да се праени! :lol: :lol: :lol:

  Теса е ОК, татко и е интересен кога ќе почне да паничи за нешто...
  За кондомите бе ЛЕЛЕ ја пресели у друг град ахаххахахаа

  Ајде ајде, другарка и се спари со црнецот, може ќе се најде добра душа и за Теса :) :)
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  дебилна, дебилна ама обавезно си ја барам на замунда дали ја има новата епизода :D
  ама ја претераа па сега сите пауза прват, амн :@
  Неможам да му се изнагледам на Џорџ срцка е :wasntme: :$
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Али Далија е глуперда глупа,
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  ова беше смешно
  [​IMG][​IMG]
  Dallas ми е срцка, смешна ми е :)
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  And the universe strikes again....

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Битно истите Шер фаци ги прави, истите.
  [​IMG]
  Освен Клулес кам бек, интересна ми беше Теса и Далас, ептен се засакаа :D
  [​IMG]-like sisters
  И лудава
  [​IMG]
   
 8. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  Многу интересна серија. Јас буквално ја изгледав во еден здив и се надевам на втора сезона.
  Омилена од сите ми е Теса, поготово кога ќе ја направи својата фамозна фаца. Срцка е.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.png
   1.png
   Големина на фајлот:
   222,6 KB
   Прегледи:
   196
 9. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  :rock:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  7.048
  Ја почнав серијава ради вашите коментари, -првата сезона за 3 дена :D И сега веќе ја следам епизода за епизода.
  Далас е срцка, се изнасмеав во последната епизода
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Рајан е самобендисана приказна за себе, мора да го спојат со Теса кај и да е :D
  [​IMG] [​IMG] :rofl:

  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Ни замерела темва ептен.
  Имаше до сега доста досадни и проглуми моменти, но вчера ми се допадна како заврши, онака добива некоја ривенџ стил серијава :D
  Што е со Далија само она знае, дали е љубоморна на Теса, дека и со Далас се како мајка и ќерка, незнам али фроковска е малку.
  Искрено мене Рајан веќе не ми е ни грд ни антипатичен, незнам што се деси, али хот ми е :wasntme:
  Не за џабе е тхе боди нели :D
  Туку Теса бре се заљуби во Рајан да видиш да не веруваш.
  [​IMG][​IMG]

  Најсмешна сцена до сега ми била оваа :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :rofl: :rofl: :rofl:

  ПЛУС
  [​IMG]
  Финалето ќе трае еден час, ќе биде интересно богами, и ќе го има на нет, во четврток.
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Никој нема да ги коментира последните епизоди?
  Ме изненади, не заврши ич како што очекував, малку ми беше како исилена на крај, ја убрзааа ептен и го шлакнаа крајот колку да се каже заврши.
  Непријатно изненаџена.
  Прво сексот на Теса и Рајан, У ВЕЦЕ?
  Па и тоа како го откачи на крај она, си отиде без збор.
  И јас неќам романтики, ама ова беше претеризам.
  Второ Далија, што е со неа, озбилно не може подебилче да ја праат.
  И трето, зашто Далас го откачи Џорџ? Mногу глупаво и дебилно ми заврши, и сеа мајка и ќе ја пикна у серијава. Искрено се сомневам дека ќе има трета сезона, малку глупичка ја направија, ноу сенс ет ол.