1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предигра : Бричење пред секс

Дискусија во 'Секс' започната од GirlLove, 21 декември 2019.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.092
  Допаѓања:
  11.711
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно.
  Дали некогаш намерно не сте се бричеле 'таму долу' и сте им дозволиле на вашите партнери да го направат тоа место вас пред да имате секс.
  Онака чисто како за предигра.
  Дали би го направиле тоа за партнерот?
  Дали би му го дозволиле тоа и како ви изгледа самиот чин?

  Ако модераторот смета дека темата е премногу 'гнасна' нека брише, нема лутиш.

  Јас, лично немам искуство но би сакала да пробам.
   
  На Arjanit2021, Hristov, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Машки
  Se za pointeresna predigra, jas licno bi go napravil toa , bi ja izbricil, mazno si e mazno.:bow:
   
 3. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  14.773
  Пол:
  Женски
  Ова е многу... хм... чудно. :^)
  Јас отстранувањето на влакна го гледам како нешто што се прави за хигиена, како туширање, миење. Баш и неудобно би ми било некој да земе да ме бричи таму, или јас него, а не па да ме напали.
  Првпат слушам дека може да се примени ова во предигра, но, ако го правите и ви е убаво, терајте си.(y)
   
  На Macito007, coldbaby, SexiLy и 45 други им се допаѓа ова.
 4. TeonaZ

  TeonaZ Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Да, и знам доста парови што го прават тоа често :D
   
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.204
  Допаѓања:
  142.649
  Пол:
  Женски
  tenor (1).gif
  Не сфаќам како ова би било предигра, можда самата чистота. :D Јас не мислам дека ова би ме напалило, напротив.
   
  На melnicanecot, coldbaby, Annora и 48 други им се допаѓа ова.
 6. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.661
  Пол:
  Женски
  Дали сум единствената личност која се сети на оваа сцена од Scary Movie... :lol:

   
  На melnicanecot, kavadar4anka, buba4e89 и 25 други им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.858
  Допаѓања:
  52.671
  Пол:
  Машки
  Наредна тема: Стискање на бубуљици пред секс:worried:
   
  На luda.mala, elenaxbbg, dunika и 48 други им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.814
  Допаѓања:
  29.620
  Пол:
  Женски
  Не.
  Прво од хигиенски причини секогаш гледам да сум средена и во интимниот дел и секаде.
  Буквално на два дена цела се поминувам со брич.
  Поготово што не трпам влакна на себе и не сакам ни кога боцкам.
  Сакам да сум мазна целата.
  И веѓите и надусниците ги средувам и едно влакненце да видам. *се десило да не ги средам веѓите али после 3от ден веќе масивно се чупам
  Може е претерано што ептен често го правам тоа ама веќе ми стана рутина.
  Најубаво си се осеќам кога ќе се исчупам, избричам, издепилирам, ќе си ставам млеко за тело и сум мазна како бебе :$
   
  На emiliana, poppie, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.
 9. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.775
  Допаѓања:
  10.887
  Пол:
  Женски
  Не ова не ме возбудува ниту пак би го правела.
   
  На sj *O*, La.loca, Cinnamon Bun и 2 други им се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  30.169
  Пол:
  Женски
  Идејава е излезена од порното. Ама не гледам ништо возбудливо во тоа.
   
  На sj *O*, La.loca, SunnyGirl2 и 8 други им се допаѓа ова.
 11. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.092
  Допаѓања:
  11.711
  Пол:
  Женски
  Значи муабетот не е дека секој пат кога ќе имате секс да одаите несредени.
  Имате и порно клипови од ваков тип.
   
 12. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  13.446
  Пол:
  Женски
  Кога маж ми би ме бричел би ме искасапил и би искрварила до смрт :rofl:
   
  На 1234567890111234, Принцезичка1, Wahnsinn и 31 други им се допаѓа ова.
 13. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.775
  Допаѓања:
  10.887
  Пол:
  Женски
  Истото го помислив и јас.
   
  На poppie, sj *O*, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
 14. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.572
  Ако сум бремена со голем стомак има да ме бричи и пет да каже, ама за предигра баш ми е глупо.

  Па онака секси ме гледа, па со бричот зема замав и оп ме потсекува, леле ама е секси :inlove:
  Што ќе не ви текне аман |(
   
  На 1234567890111234, sj *O*, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.168
  Допаѓања:
  13.102
  Пол:
  Женски
  Не би сакала да го пробам искрено ми звучи премногу безвезе и мислам дека никогаш не би се возбудила од такво нешто повеќе би била потресена дали ќе ме исече :wasntme:.
   
  На Herrera, La.loca, CameliaMiller и 9 други им се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.927
  Значи и ти гледаш порно а :smirk:

  Замисли го чекаш во соба гола и брич0 во рака 8-|
   
  На CameliaMiller, ivi1987, KateKane и 4 други им се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.170
  Допаѓања:
  30.169
  Пол:
  Женски
  Хаха баш тоа го помислив додека го пишував мислењето дека ќе се издадам :tmi: :D Дека ќе речете се гледа кој гледа такви работи :wasntme:
   
  На CameliaMiller, ivi1987, piksooki и 5 други им се допаѓа ова.
 18. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.091
  Допаѓања:
  69.254
  Пол:
  Женски
  Не, зашто не сум користела брич со години на мене :D И мене ми е веќе шубе и страв да го користам, не па на мм да му дадам да ме бричи. За првиот пораѓај многу порано се издепилирав за пораѓање.. бебе се заборави и ми подпораснаа малку... и не му дадов на него зашто и мене и него му беше страв! Сама така на слепо едвај :rofl: Што не ке прочиташ, воопшто не би ми текнало дека вакво нешто може да е во предигра :D
   
  На CameliaMiller и candy.cane им се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.973
  Пол:
  Женски
  Мм, прво да ме намачка со крем/балсам за омекнување, да ми ја помине цела така, па со бричот горе, па од страна, па усните ммммм и кога ќе ме исече да шмукне од крвта :inlove:

  мммм НЕ
   
  На Mileivanov, poppie, felisitas и 2 други им се допаѓа ова.
 20. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.300
  Допаѓања:
  18.578
  Пол:
  Женски

  Хахахахаахахахахаа ќе умрам:rofl::rofl::rofl:

  Он: Темата ми е пресмешна, не можам да замислам некој ова да го пали искрено. Шо се нема да прочитам.:doh:
   
  На KateKane, gjoker4e и simona_baby им се допаѓа ова.