1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за вљубениците во пишаниот збор (2020)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од violetblue, 7 јануари 2020.

?

Колку книги планирате да прочитате во 2020 година?

 1. 10

  19 глас(а)
  27,1%
 2. 20

  10 глас(а)
  14,3%
 3. 30

  14 глас(а)
  20,0%
 4. 50

  15 глас(а)
  21,4%
 5. 70

  3 глас(а)
  4,3%
 6. 100

  5 глас(а)
  7,1%
 7. 120

  4 глас(а)
  5,7%
 1. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  3.977
  Цитирано од претходната тема :)
   
  На GoodGirl45, Skyfall и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 2. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  3.977
  1.Regretting You - Colleen Hoover 4,5/5
   
  На GoodGirl45, Zimone и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 3. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.961
  Допаѓања:
  41.866
  Пол:
  Женски
  Исто како и минатата година избрав 30. Лани прочитав 36 значи предизвикот беше завршен со 6 книги повеќе.

  1/30

  Darling beast - Elizabeth Hoyt 4/5
   
  На GoodGirl45, Zimone и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.036
  Пол:
  Женски
  Одбрав 30 како и лани.:sun:

  1. Питер Свансон- Некој што вреди да умре 8/10
   
  На GoodGirl45, Zimone и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 5. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  50 (waiting)
  1. Брит-Мари беше тука - Фредрик Бакман 3/5
   
  На GoodGirl45, Zimone, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.990
  Пол:
  Женски
  1. Изгубените девојки во Париз- Пам Џеноф 5/5
   
  На GoodGirl45, Zimone, Пале 345 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.990
  Пол:
  Женски
  2. Жена на прозорецот- А.Џ.Фин 3/5
   
  На GoodGirl45, Zimone, Пале 345 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  2. Човек во лавиринтот - Донато Каризи 4/5
   
  На GoodGirl45, CameliaMiller, Zimone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  102.591
  Пол:
  Женски
  За читање не сум скромна ич :D
  Околу 100 :mm:

  1.The Power of Positive Living - Norman Vincent Peale 5/5
  2. The Positive Principle Today - Norman Vincent Peale 5/5
  3.Хирургот - Тес Геритсен, само што ја почнав, ама ветува (fingers)
   
  На GoodGirl45, CameliaMiller и Пале 345 им се допаѓа ова.
 10. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  16.676
  Пол:
  Женски
  10
  1.Кошмар - Лаш Кеплер 3/5
   
  На GoodGirl45, CameliaMiller и Пале 345 им се допаѓа ова.
 11. MynameisHelen

  MynameisHelen Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  4.215
  Пол:
  Женски
  20
  1. Ова завршува со нас - Колин Хувер 4/5
   
  На GoodGirl45, CameliaMiller и Пале 345 им се допаѓа ова.
 12. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  16.676
  Пол:
  Женски
  2.Совршената дадилка - Лејла Слимани 4/5
   
  На GoodGirl45, CameliaMiller и Пале 345 им се допаѓа ова.
 13. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.641
  1/50

  1. Lisa Kleypas - Again The Magic 4/5
   
  На GoodGirl45, RosettaStone, ♡BuBaLe♡ и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  3. Девојката пред мене - Џ.П Дилејни 5/5
   
  На GoodGirl45, RosettaStone и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 15. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.641
  Цела серија читај ја од Тес, јас лани ја читав, многу е добра :)
   
  На GoodGirl45 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.961
  Допаѓања:
  41.866
  Пол:
  Женски
  2/30

  Господар на злото - Донато Каризи 4/5
   
  На GoodGirl45, Пале 345 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 17. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.036
  Пол:
  Женски
  2. Lažljivac među nama- Karen McManus 5\5
  3. Мојот не толку совршен живот- Софи Кинсела 4\5

  3\30
   
  На GoodGirl45 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 18. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.990
  Пол:
  Женски
  3. Немата пациентка- Алекс Мајклидис 4/5
   
  На GoodGirl45, Пале 345, violetblue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  3.977
  2.The Night You Left - Emma Curtis 2,5/5
  3. Someone else's baby - Ruby Speechley 3,5/5
   
  На GoodGirl45, Пале 345, RosettaStone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.641
  2. Lisa Kleypas - Secrets Of A Summer Night
   
  На GoodGirl45, RosettaStone и Пале 345 им се допаѓа ова.