1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за вљубениците во пишаниот збор (2021)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Bitter-Sweet, 1 јануари 2021.

?

Колку книги планирате да прочитате во 2021 година?

 1. 10

  27 глас(а)
  26,7%
 2. 20

  11 глас(а)
  10,9%
 3. 30

  27 глас(а)
  26,7%
 4. 50

  22 глас(а)
  21,8%
 5. 70

  7 глас(а)
  6,9%
 6. 100

  2 глас(а)
  2,0%
 7. 120

  5 глас(а)
  5,0%
 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.145
  Допаѓања:
  62.946
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја отворам темава, јас веќе почнав да читам. :)

  Како е правилото веќе знаете, одбирате во анкетата колку книги планирате да прочитате годинава, па го надополнувате списокот, може да оставите и линк доколку сте ја рецензирале книгата во темата Последна прочитана книга.

  Списокот се надополнува со книги кои веќе сте ги прочитале и треба да изгледа вака:
  1. Наслов - автор 3/5
  2. Наслов - автор 4/5

  Copyright
  @RainBow
   
  На Skorpija25, CameliaMiller, ane.bella и 6 други им се допаѓа ова.
 2. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  6.056
  Допаѓања:
  29.551
  Пол:
  Женски
  Одбрав 70, се надевам и оваа година ќе продолжам со ист интензитет на читање. Почнувам денес со Шепнувачот. :)
   
  На sierra, bubic.k, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.419
  Допаѓања:
  33.759
  Пол:
  Машки
  Одбрав 50, годинава ви се придружувам и јас. Ако не заборавам :D
  Почнувам најверојатно денес :D
   
  На f.girl, CameliaMiller, joyful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  19.602
  Пол:
  Женски
  И јас ќе се преценам и ќе одберам 50, почнувам денес :D.
   
  На f.girl, CameliaMiller, joyful и 2 други им се допаѓа ова.
 5. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  9.196
  Пол:
  Женски
  Минатата година прочитав 17. За оваа ќе ми бидат цел барем 20. Почнувам денеска.
   
  На f.girl, CameliaMiller, joyful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.084
  Допаѓања:
  141.400
  Пол:
  Женски
  Лани прочитав ... Не кажвам. Сега целта ми е 12 али гласав за 10. По една месечно. :tmi: :coffee: Јас обично не вбројвам стрипој и така и сега. Ама ме интересира за стручна литература? И то влегва така? Пошто моментално таква почнав. :D
   
  На f.girl, CameliaMiller, joyful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. joyful

  joyful Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2017
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  2.530
  Пол:
  Женски
  Ви се придружувам и јас. Минатата година прочитав 20 и оваа година гласам за 20. Веќе започнав со читање.
  Среќна нова на сите. Меѓу другото, ви посакувам повеќе слободно време за да го исполниме предизвиков:) :l:
   
  На CameliaMiller, ane.bella, Ahoy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  6.150
  Допаѓања:
  63.830
  Пол:
  Женски
  Се придружувам и јас ,според количината на времето одбрав 30, па ќе видиме.:)
   
  На Skorpija25, CameliaMiller, joyful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.145
  Допаѓања:
  62.946
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека не се брои стручна литература во овој предизвик.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.084
  Допаѓања:
  141.400
  Пол:
  Женски
  Океј, значи од следната. :D
  Уште аспирациите ми се една на месец покрај стручна. :D
   
 11. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.881
  Допаѓања:
  23.475
  Пол:
  Женски
  На goodreads си ставив 25 книги, овде нема 25 па одбрав 20 ама се надевам барем 30 да прочитам, па ај да видиме.
  Почнувам со My Dark Vanessa!
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.346
  Пол:
  Женски
  Одбрав 50, само поради тоа што во 2020 ми направи анксиозност можноста дека нема да успеам 80 да прочитам, ми фалеа уште неколку а веќе беше декември. |-)
  Ама успеав. 8) И затоа оваа година да можам на раат да ги читам одбрав помалку, а не само за да го завршам предизвикот. Ако излезат повеќе ќе сменам понатаму. 8-|

  Почнав денес со Оклопно срце од Ју Несбе.
   
  На 54321, bubic.k, Snowflake97 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.478
  Допаѓања:
  227.234
  Јас одбрав 50, иако во 2020 не го исполнив предизвикот :)

  Почната во 2020, завршена во 2021 па:

  1. Gordana Kuić - Cvat lipe na Balkanu 4/5
   
  На Ahoy и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 14. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  3.778
  Пол:
  Женски
  Оваа година и јас одбрав 50, како што кажа форумџиката погоре да можам да си читам на раат. Еве авантурата ја почнувам со
  1. Оксфордски убиства - Гиљермо Мартинес
   
  На CameliaMiller и joyful им се допаѓа ова.
 15. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  19.602
  Пол:
  Женски
  1. Само пријатели - Колин Хувер 3/5
   
  На f.girl, Ahoy, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.437
  Ви се придружувам и јас. :)
  Одбрав 50.
  Лани беа повеќе од 50. :lol:
   
  На joyful, CameliaMiller, martiiinna и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Sindell

  Sindell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  712
  Пол:
  Женски
  Одбрав 10.
  Почнувам со :
  1. Бриџит Џонс: На работ на разумот - Хелен Филдинг
   
  На bubic.k и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 18. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  3.778
  Пол:
  Женски
  Најпозитивниот серијал❤️
   
  На Sindell му/ѝ се допаѓа ова.
 19. inception

  inception Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Јас избрав 30. Ланскиот не си го исполнив ама сега сериозно си ја сфаќам работата 8)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  6.301
  Пол:
  Женски
  Избрав 50 иако не сум сигурна дека ќе успеам :rofl:
  Почнувам со петтата гора од Пауло Коељо.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.