Предизвик за најголемите филмомани (2014)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од DzingrlakaDzikica, 30 јануари 2014.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2014?

 1. Very Easy : 50

  59 глас(а)
  23,5%
 2. Easy : 100

  54 глас(а)
  21,5%
 3. Medium: 200

  78 глас(а)
  31,1%
 4. Hard : 300

  28 глас(а)
  11,2%
 5. Very Hard: 365

  32 глас(а)
  12,7%
 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2014 до 01.01.2015.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Еве јас да го скршам мразот:

  1. Out of the Furnace (2013) - 7/10
  2. 12 Years of Slave (2013) - 9/10
  3. Dallas Buyers Club (2013) - 10/10
  4. American Hustle (2013) - 7/10
  5. Wolf of Wall Street (2013) - 8/10
  6. Gravity (2013) - 6/10
  7. Blue is the Warmest Color (2013) - 7/10
  8. Blue Jasmine (2013) - 10/10
  9. Zack and Miri Make a Porno (2008) - 6/10
  10. Bridesmaids (2011) - 8/10
  11. Her (2013) - 9/10
  12. Lost in Translation (2003) - 9/10
  13. The Girl with the Dragon Tattoo (2011) - 10/10
  14. Last Vegas (2013) - 8/10
  15. The Best Man Holiday (2013) - 8/10

  Ги болдирав оние што многу ми се допаднаа. :)
   
  На Bright, MaggieTatum, anuskaNESTLE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Добра идеја е ова, ќе си знаеме на крајот на годината колку филмови сме изгледале. :)

  1.Surviving Christmas (2004) 8/10
  2.A Nanny for Christmas (2010) 6/10
  3.The dog who saved Christmas (2009) 6/10
  4.The Christmas Shoes (2002) 9/10
  5.Frozen (2013) 10/10
  6.Letter to Juliet (2010) 9/10
  7.Killers (2010) 9/10
  8.Love Actually (2003) 8/10
  9.The Muppets (2011) 7/10
  10.Last Vegas (2013) 7/10
   
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  17.182
  Пол:
  Женски
  Ej, убав предизвик, јас си задавам 200 за годинава, па ќе видиме :)

  1.The Christmas Shoes(2002) 6/10
  2.Тhe Third Half(Трето Полувреме)(2012) 7/10
  3.Love Actually(2003) 7/10
  4.Christmas in Boston(2005) 5/10
  5.Christmas Angel(2009) 5/10
  6.The Holiday(2006) 7/10
  7.Halloweentown(1998) 5/10
  8.About Time(2013) 8/10
  9.Carrie(2013) 7/10
  10.Frozen(2013) 8/10
  11.The Prestige(2006) 10/10
  12.Good Will Hunting(1997) 8/10
   
 4. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  159
  1. American Hustle 5/10
  2.The wolf of wall street 9/10
  3.The mortal instruments City of bones 10/10
  4.Lone survivor 4/10
  5.Gravity 3/10
  6.A princess for christmas 5/10
  7.Now you see me 5/10
  8.Tengo ganas de ti 8/10
  9.The hunger games Catching fire 9.5/10
  10.The family 5/10
  11.Chalet Girl 7/10
  12.Twilight 6/10
  13.Take me home tonight 3/10
  14.Side effects 4/10
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Јас бев скромна, отидов на изи, 100че, секако не гледам многу филмови во последниве години. Не дека темава ќе ми бие којзнае колкав мотив да гледам повеќе, ама пак некако може и да се излажам да ве стигнам.

  Јас имам само еден изгледано годинава она да седнеш асално да го изгледаш од почеток до крај и тоа во кино и не бев нешто воодушевена.

  1. The Wolf of Wall Street (2013) - 6
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.013
  Допаѓања:
  48.090
  Пол:
  Женски
  Јас не сум по филмовите, ама знам да направам некој маратон понекогаш. Си го одбрав најлесното, 50, па ќе видам до каде ќе дотуркам.

  1. American Hustle 4/10
  Толку сега за сега. :D
   
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Јас ќе си ставам предизвик 300 :lol:. Доста гледам филмови, многу повеќе од серии и слично. Па ќе видам дали ке достигнам толку. Досега гледани во 2014, поточно Јануари .

  1.Catch Me If You Can 10/10
  2. The Words 8/!0
  3. Hunger 6/10
  4. Money Talks 4/10
  5. Man Of The House 3/10
  6. Last Vegas 4/10
  7. 12 Years a Slave 5/10
  8. Everybody's Fine 8/10
   
 8. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Охо! :)
  Јас филмови и серии гледам многу, значи многууууу. Дури и некогаш се прашувам дали сум нормална.
  Сериите ми се терапија, замена за апче за смирување и спиење, мојата најголема пасија, а филмови гледам уште од кога знам за мене, и од мала мајка ми кажува, кога ќе сум седнела пред телевизорот, и сум зјапала со саати, така и очите си ги расипав, значи љубов од мала нога.
  Удрив на најјако 350, пошто доста многу до сега имам изгледано. И верувајте, не, нема да ми се проблем. Се надевам дека ќе водам добра евиденција, пошто баш ме интересира колку ќе изгледам точно, потсетник на мобилен баш сега ќе си ставам.
  Со филмови го заразив и дечко ми, затоа и верувам дека доста многу ќе изгледам.
  Еве шо изгледав до сега:

  1. Dallas Buyers Club 10/10
  2. The wolf of wall street 6/10
  3. American Hustle 5/10
  4. Capetain Phillips 10/10
  5. Gravity 3/10
  6. The words 7/10
  7. Casanova 7/10
  8. Donnie Darko 7/10
  9. Empire state 5/10
  10. The hunger games catching fire 8/10
  11. Jennifers body 5/10
  12. Pearl Harbor 8/10
  13. Perfume, The story of a murderer 9/10
  14. The godfather 1 part 10/10
  15. The skin I live in 6/10
  16. The five year engagement 7/10
  17. Christmas kiss 5/10
  18. Lifetime All about Christmas eve 5/10
  19. Twelve men of christmas 4/10
  20. The sisterhood of the traveling pants 2/10
  21. Four christmases 4/10
  22. Love actually 7/10

  Може некој заборавив не ми текнува, овие ми беа зачуваните, сега може да ги избришам некои слободно.
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  846
  Јас медиум си одбрав, 200 филмови. Може и повеќе да бидат, а можеби и помалку :)

  Има периоди кога си правам филмски маратони, а има периоди кога воопшто нема да погледнам ниту еден филм. Во секој случај, повеќе сум по тв сериите, а тие не ги броиме овде, нели?

  Мојата листа до сега:

  1. About time - 7.5/10
  2. Bedtime stories - 6/10
  3. Sleepover - 4/10
  4. St. Trinian - 4.5/10
  5. Definitely, Maybe - 7/10
  6. Leap Year - 6/10
  7.Tamara Drewe - 6/10
   
 10. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Си го одбирам најлесниот предизвик ,50 филмови за оваа година.Не сум толку по филмовите ,повеќе серии гледам.
  1.The vow - 6/10
  2.He's just not that into you - 9/10
  3.The lord of the rings trilogy - 9/10
  4.Spread - 7/10
  5.The ugly truth - 8/10
  6.8 mile - 6/10
  7.A walk t remember - 8/10
  8.The basketball diaries - 10/10
  9.The hobbit the desolation of smaug - 7/10
  10.Love and other drugs - 4/10
   
 11. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Јас го избрав најлесниот предизвик - 50 филмови, дека повеќе по сериите сум, ама пола веќе сум изгледала, па најверојатно ќе продолжам до 100. :D

  1. Julie and Julia 8/10
  2. The Hunger Games: Catching Fire 10/10
  3. Little Miss Sunshine 7/10
  4. Ruby Sparks 6/10
  5. Limitless 9/10
  6. Everybody's Fine 7/10
  7. Cheats 8/10
  8. Frozen 8/10
  9. We bought a Zoo 7/10
  10. About Time 9/10
  11. The Host 7/10
  12. Lord of The Rings: The Fellowship of the Ring 9/10
  13. Lord of The Rings: The Two Towers 10/10
  14. Lord of The Rings: The Return of the King 10/10
  15. The Hobbit: An Unexpected Journey 9/10
  16. Keith 6/10
  17. The Mortal Instruments: City of Bones 5/10
  18. A Princess for Christmas 7/10
  19. The Croods 7/10
  20. Arthur Christmas 8/10
  21. The Holiday 10/10
  22. Click 5/10
  23. Man of Steel 9/10
  24. The First Time 7/10
   
 12. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Ее сега ја гледам темава :D Ќе почнам да запишувам,мада секако ќе заборавам некој,стално гледам нешто :lol:
  1.The Wolf of Wall Street-7/10
  2.The spectacular Now-5/10
  3.Yeh Jawaani Hai Deewani-9/10
  4.Amelie-7/10
  5.Before Sunrise 10/10
  6.Before Sunset 8/10
  7.Before Midnight 7/10
  8.BEAUTY AND THE BEAST 10/10
  9.Listen to your heart 9/10
  10.A Nanny for Christmas 5/10
  11.The Book Thief 9/10
  12.Sisanje 8/10
  13.Brave 9/10
   
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Чекајте малку, како тоа од 1.1. до 31.1., па тоа е само 1 месец?! Зошто јас прочитав дека е за цела година?
  Или можеби феминката која ја отворила темата е грешка?
  Ај некој нека ме просветли.
  Ама нема логика да е за 1 месец само...
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Грешка е, во самиот вовед пишува оваа година. Па и 365 филмови за еден месец е физички невозможно, по 16.5 филмови на ден, ни Том Круз не може во невозможна мисија да го изведе :rofl:
   
  На loverangelx3, Mrs.Cuper и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
 15. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Еееее абе ќути :rofl:
  Читам кој шо гледал, па кај има добри оцени да симнам нешто ново, и случајно а глеам датата и си викам уатдафак :D Ќе помислат жените лажам, ебати филмоманот на батерии. :lol:

  Инаку да го додам како 23 филм, 13 going to 30, синоќа на Сител го фанав, и прв пат го гледав, крајот само не го фанав, ама бев у некоја блага ретардирана состојба, шо и да се случеше, се смеев како луда. :lol: Така да, филмот иако е малку глупичок, ме фана у фазон и добива од мене едно 5че.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Аманте бе жени. Грешка е.
  Од 01.01. 2014 до 01.01.2015.

  Инаку Хипстер, зашто невозможна? Веќе гледам три феминки што имаат кликнато 365.
  За најголемиот филмоман следува награда: папка за цедиња у џиш црвена боја. :rofl:
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски

  У месец дена, не во година, затоа невозможна. Дека Анушка помислила за месец па да доловам зашто не е месец и не може да биде.
  Ја сакам у розе боја оп стоп, џиш розе.
   
 18. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Лелe, ме потсети на ова. :rofl: :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=QUA93c6J_50

  Сега гледам дека муабетот ви е за еден месец. Моја беше грешката goddammit!
  Приметив сама ама ај си велам нема да забележат. :worried:hock: :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626

  16. Pulp Fiction (1994) реприза - 10/10
  17. Vertigo (1958) - 8/10
  18. The Heat (2013) - 6/10
  19. Four Weddings and a Funeral (1994) - 7/10
   
 20. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  11.Leap Year (2010) - 6/10
  12.The Bling Ring (2013) - 7/10
  13.The Hunger Games (2012) - 10/10